Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy da się połączyc studia i szkołe policealną?

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2013 - 19:30

Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Dostałem się na Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na UŁ i chcę połączyc ten kierunek ze szkołą policealną. W szkole zajęcia są w soboty i niedziele.

Który kierunek najbardziej pasuje jako dodatek do tych studiów?
Myślę o rachunkowości i informatyce.

1. Rachunkowośc

2. Informatyka

3. Administracja

4. BHP

5. Turystyka Miejska

Czy da się łączyc studia i dwuletnią zaoczną szkołę policealną?

#2 ~Maryśka~

~Maryśka~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2013 - 05:34

Oczywiście :) W szkołach policealnych wcale nie jest tak trudno jak bywa na studiach. Zdobędziesz nowe kwalifikacje i a nuż ci się przy dadzą w życiu. A jaki kierunek wybrać? Trudno powiedzieć,ja bym stawiała na informatykę albo rachunkowość. Może bardziej Ci się przy dadzą niż pozostałe ;)

#3 ~cesar~

~cesar~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2013 - 13:10

Zamiast chodzic na takie bzdurne policealne studia zacznij sie uczyc nietypowego jezyka np.chinskiego lub norweskiego.

#4 ~Kamila~

~Kamila~
  • Goście

Napisano 14 październik 2014 - 11:15

Mnie się udało. Studiowałam zarządzanie i bankowość dziennie, a w weekendy chodziłam do Progresu na rachunkowość. Wszystko później mi się w CV przydało i absolutnie nie żałuję, że ten czas poświęciłam na naukę. Dało mi to wiele satysfakcji, a teraz daje profity. Opłaca się.

#5 ~Berg~

~Berg~
  • Goście

Napisano 15 październik 2014 - 08:26

Ja kończyłem w szkole policealnej BHP. Kierunek był w szkole darmowy, ale nie był to jedyny powód dla którego chciałem do szkoły iść. Generalnie jak się pracuje w dużej firmie to trzeba mieć najróżniejsze kwalifikacje, nigdy nie wiadomo które się mogą przydać.

#6 ~Natan~

~Natan~
  • Goście

Napisano 17 październik 2014 - 20:37

Kończyłem studia o kierunku bankowość, później w progresie zrobiłem administrację i uzyskałem tytuł technika. Wszystko się da pogodzić jak człowiek chce, ja pracowałem, studiowałem i w między czasie uczyłem się jeszcze angielskiego. Łatwo nie było, ale się opłaciło.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2014 - 21:25

W Polsce wszystko można, ponieważ studia to farsa.

Nie dość, że można ściągać, to jeszcze jak komuś ściąganie nie wyjdzie, to można poprawiać w nieskończoność.

Pamiętam jeden test. Gdyby przyjąć standardy z niektórych renomowanych uczelni zagranicznych, czyli test jest zaliczony, gdy student otrzyma minimum 60%, to w mojej grupie zaliczyłoby go 10%. A test nie był trudny. Co więc wykładowczyni zrobiła? Obniżyła zaliczenie do 30%, a studenci, którzy nie otrzymali nawet tego mogli podejść jeszcze raz.

Tak więc studiować każdy może i każdy może otrzymać dyplom bez względu na rzeczywistą wiedzę z danej dziedziny.

Najśmieszniejsze jest to, że wszyscy o tym wiedzą, ale mimo to mają pretensje, że ktoś na jakimś stanowisku jest niekompetentny.

#8 NovaCE

NovaCE

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 14:26

NOVA CENTRUM EDUKACYJNE BIAŁYSTOK
Zapraszamy do Naszej Szkoły , nabór nadal trwa mamy bardzo ciekawą ofertę Edukacyjną m.in Policealne Szkoły Zawodowe, Roczne Szkoły Policealne dla Dorosłych, a także Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum, Szkołę Podstawową.
Nie trać czasu zapisz się już dziś !! Odwiedź nas :Białystok ul. Malmeda2. tel:796 400 477
ZAPRASZAMY !!!

#9 ~cosinus~

~cosinus~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 20:45

Jakie zajęcia lubisz najbardziej? Teoretyczne czy praktyczne?

Te drugie w szkołach Cosinus są bardzo ważne.

Dlaczego?

Bo to najlepszy sposób na zyskanie cennego doświadczenia i poznanie swojego wymarzonego zawodu "od kuchni".

Pamiętajcie, że rekrutacja w Cosinusie trwa przez cały rok.

Posiadamy:

- zaoczne liceum dla dorosłych,

- bogatą oferta rocznych lub dwuletnich kierunków policealnych,

- kierunki medyczne,

- kursy zawodowe,

- kursy maturalne.

Jeszcze dziś skontaktujcie się z oddziałem Cosinusa w Naszym mieście lub skorzystajcie z wygodnego systemu rekrutacji online: cosinus.pl/rekrutacja

Zapraszamy!

#10 ~cosinus~

~cosinus~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 21:50

Republika możliwości w SZKOŁACH COSINUS!

ZIMOWA REKRUTACJA TRWA!

Na stronie rejestracja.cosinus.pl wypełnij formularz zgłoszeniowy i zapisz się już dziś.

Wybierz: Miasto, szkołę, kierunek oraz uzupełnij podstawowe dane osobowe.

Zdobądź kwalifikacje, które otworzą CI drzwi do pracy w Polsce i Unii Europejskiej.

Posiadamy bogatą ofertę rocznych lub dwuletnich szkół policealnych, kursów zawodowych, maturalnych i kierunków medycznych.

Sprawdź sam na stronie cosinus.pl

Do zobaczenia

#11 jesienny

jesienny

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 01:40

Tak, jak najbardziej, tylko skup się na nauce wtedy jak się masz uczyć, a na pracy wtedy, kiedy wykonujesz obowiązki zawodowe. Jasne, brzmi jak banał, ale pomyśl tylko, ile więcej da się wtedy zrobić. Nie zmarnuj studiów na jakieś wieczne imprezki, jakieś gry typu jednoręki bandyta za darmo czy nawet za pół darmo - po prostu twardo stąpaj po ziemi i tyle.

#12 ~melka5~

~melka5~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2018 - 13:37

Coraz więcej osób tak robi, znajomy skończył studia a jeszcze poszedł do Cosinusa. Tam zajęcia są weekendowe więc spokojnie mogł sobie na to pozwolić. Bardzo stawiają na takie praktyczne przygotowanie do zawodu  więc to na prawdę się opłaca taka wiedza. 

#13 ~Kasandra~

~Kasandra~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2019 - 11:10

Bez problemu. Ja pracowałam w trakcie nauki w ŻAKu i dawałam radę bez problemu. 2 lata zlecały mi tak szybko , że nawet się nie zorientowałam. Na szczęście po zakończeniu nauki dostałam pracę w zawodzie i nie musze już chodzic na dwunastogodzinne zmiany jak wcześniej. Sama nauka była przyjemna, a zajęcia dobrze zorganizowane. Z nauczycielami mozna było bez problemu się dogadac. 

#14 ~Martyna823o9~

~Martyna823o9~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2019 - 10:27

Jasne że tak, ja tak chodziłam. Kończyłam SGGW stacjonarnie i do Żaka na weekendy. Tylko trzeba chcieć. Ogólnie polecam Żaka, mają mnóstwo ciekawych kierunków i nie jest trudno się dostać. Wiele się tam nauczysz. :)

#15 ~morela~

~morela~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2019 - 12:15

Zgodzę się z Martyna823o9, to wszystko kwestia chęci. Ja pogodziłam wychowywanie małego dziecka ze szkołą i naprawdę się da. Zaocznie w żaku czas leci bardzo szybko i zanim człowiek się obejrzy to już czas egzaminów. Tu akurat trzeba trochę przyłożyć się, żeby się przygotować, ale można na spokojnie dać radę. I mówię to jako młoda mama.

#16 ~karupastak~

~karupastak~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 12:08

Bez problemu. Praca od poniedziałku do piątki a w weekend szkoła. Wybrałam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i tutaj zajęcia są bardzo fajnie rozłożone, że wszystko mi się idealnie zgrywa. 

#17 ~PASCAL~

~PASCAL~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2019 - 14:43

Zapisz się do DARMOWEJ szkoły policealnej na kierunku Opiekunka Dziecięca! Zajęcia odbywają się co drugi weekend – to tylko 4 dni w miesiącu przez dwa lata po których zdobędziesz wymarzone kwalifikacje!
Jeśli jesteś zainteresowana zapisz się już teraz wchodząc na link: pascal.edu.pl
LUB
Odwiedź nasz oddział w Świdnicy na ul. Długiej 25 (czynny pon-pt od 9:00 do 17:00 i w soboty od 9:00 do 15:00)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych