Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czas epidemii jak przetrwać w Wasilkowie

epidemia koronawirus

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Katarzyna~

~Katarzyna~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2020 - 00:56

Kochani wczoraj po raz pierwszy od wprowadzenia narodowej kwarantanny jechałam do pracy na godz. 7.00 linią 100. Według nowego (sobotniego ) rozkładu, do tej pory klienci MPK mający do wyboru kilka autobusów, którymi mogli zdążyć na 7.00, mają do wyboru jeden ok . godz 6.00. Efekt - wszystkie siedzenia zajęte , a nad siedzącymi - "wiszący " pasażerowie. Może to tylko taki dzień? Nie wiem.

Podzieliłam się swoimi spostrzeżeniami (telefonicznie) z Panią Zastępcą Burmistrza - przyznała mi uprzejmie rację. Ja prosiłam o zajęcie się ta sprawą. Zadzwoniłam do pana z Komunikacji Miejskiej - mają problem nie mają kadry na dodatkowy autobus, również rozmawiał uprzejmie.Mimo to prosiłam o zajęcie się tą sprawą.

Po co to piszę? Bo moja refleksja jest taka, człowiek sam o siebie musi zadbać. Musimy zadbać o siebie nawzajem. Obecne zakażenia to dopiero początek.

Nośmy do autobusu: rękawiczki jednorazowe , w każdą stronę oddzielną parę( koszt ?) pudełko 100 szt. ok 18zł. i maseczki na twarz- tu gorzej. Maseczki jednorazowe - trudno dostępne ,a koszt 1szt. wynosi 4,80zł . Przy dwu na dzień musimy dołożyć do biletu ok. 10zł - to dużo .

Mój pomysł- zacznijmy szyć maseczki  bawełniane, takie, które można po jednorazowym użyciu zalać wrzątkiem, uprać w ciepłej wodzie z mydłem i wyprasować. Czas noszenia do pół godziny, potem do prania. NIE ZWALNIA NAS TO OD ZACHOWANIA ODLEGŁOŚCI I SIEDZENIA W DOMU ,KIEDY NIE MUSZĘ WYCHODZIĆ. WYCHODZIMY ,KIEDY MUSIMY, TAK JAK MÓWI MINISTER ZDROWIA.CZĘŚĆ Z NAS MUSI JEDNAK CHODZIĆ DO PRACY I PO ZAKUPY.  Maseczka co najmniej dwuwarstwowa w pewnym stopniu ograniczy rozsiewanie przez nas biologicznego areozolu.  Nie mamy pewności, kto jest z nas chory, a kto nie. Część z nas może chorować bezobjawowo. Jeżeli wszyscy zaczniemy nosić maski w miejscach ,gdzie może być więcej ludzi (autobus, sklep)- ma to sens . Dbasz o innych ,ktoś dba o Ciebie. Pomysły jak można uszyć maseczki z bawełny w internecie, na you tubie. Jeżeli potrafisz uszyj kilka sobie, uszyj rodzinie uszyj sąsiadowi. CO, KTO  NA TO?

#2 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2020 - 07:47

Balbinka już pracuje?

#3 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 00:15

Boisko przy Kruczej 28 to przykład braku odpowiedzialnosci. Niedziela 18.00 a tam mnóstwo dzieci/mlodziezy grajacych w pilke. I rodzice sie na to godza. Co dalej?!

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 08:35

To boisko spółdzielni. Gdzie prezes i reszta? Ciężko zamknąć???!!!

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 09:05

To boisko spółdzielni. Gdzie prezes i reszta? Ciężko zamknąć???!!!

Na ekranie to działa i wymaga.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 10:20

No właśnie widać kto jest gospodarzem. Burmistrz zamknął wszystkie gminne place bo tak trzeba a prezesowi ciężko zamknąć jedno boisko.

#7 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 11:33

Jakos plac zabaw i silownia plenerowa przy Arhelanie nie jest zamknieta. Za to tez odpowiada Spółdzielnia czy moze Burmistrz? Jeszcze wczoraj bylo tam mnóstwo dzieci z rodzicami

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 18:15

W tamtym tygodniu Burmistrz zamknął. Niektórzy tego nie przestrzegają.

#9 ~Nowa~

~Nowa~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 07:43

On wszystko zamknie poczekajcie jeszcze rok, a czepia się spółdzielni.

#10 ~Nowa~

~Nowa~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 07:43

On wszystko zamknie poczekajcie jeszcze rok, a czepia się spółdzielni.

#11 ~Nowa~

~Nowa~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 07:47

Zaczął od Kisielewicza, skończy na drzwiach swojego gabinetu dla ludzi. Prezes pomaga ludziom. Wiele zrobił a ten Pytś żałosny niech nie jeździ po szkoleniach i rozpocznie wreszcie pracę.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 10:02

W całym kraju wszystko się zamknie. Zobaczysz co będzie nie gryź. Strach i paraliż. Nikt nie wygra ze śmiercią i masowym bezrobociem.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 12:06

Zaczął od Kisielewicza, skończy na drzwiach swojego gabinetu dla ludzi. Prezes pomaga ludziom. Wiele zrobił a ten Pytś żałosny niech nie jeździ po szkoleniach i rozpocznie wreszcie pracę.

Prezes pomaga ludziom, a to dobre. Może jakieś przykłady, żebyśmy my wątpiący, też zaczęli wierzyć?

#14 ~Mieszkanka~

~Mieszkanka~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 17:05

Kto napisal, ze plac zabaw i silownia plenerowa zamknieta. Totalny brak odpowiedzialności. Wlasnie teraz tatuś z malym dzieckiem się tam relaksuje. Tylko zrobic fotkę

#15 ~Arek~

~Arek~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 17:30

Bialostockie.eu Wasilków tam wszystkie informacje, takze o zamknietych placach zabaw he he

#16 ~Ula~

~Ula~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 20:27

Wasilków a koronawirus smiechu warte. Dziś pod Arhelanem stalo 5 nastolatkow, podszedl kolejny, podali sobie rece i dalej stali przez 10 minut. Ciekawe jak od jutra w Wasilkowie beda kontrolowac

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 21:36

Ludzie! Wiecie że ktoś jest na kwarantannie i wychodzi - dzwon na Policję. Widzisz zgrupowanie- przegon sam albo dzwoń. Sami musimy takich imbecyli przeganiac bo i u nas będzie 800zgonow dziennie jak we Włoszech. Pilnujmy siebie nazwajem. Jeszcze trochę i będzie katastrofa bo niektórym się chce żyć jakby nigdy nic. Tacy frywolni gowniarze roznosza śmierć sami przejdą bezobjawowo a nasi rodzice przez nich mogą umrzeć. Pilnujmy naszych dzieci sąsiadów wszystkich!!!!

#18 ~Arni~

~Arni~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 22:31

Zdrowia, spokoju i siedzenia w domu życzę wszystkim

#19 ~Janek~

~Janek~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 00:20

Zakładajcie maski idąc do sklepu, bo pochoruję się sprzedawczynie. Po chlebek i mleczko zasuwać będziemy na rowerkach do Białego. A jak naszą Biedronkę zamkną ,to następna też trochu daleko. Szanować sprzedawców!

#20 ~Dorota~

~Dorota~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 13:15

Czy to prawda że sklep Jedynka został zamknięty?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych