Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

CV- umiejętności

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Sroka~

~Sroka~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2013 - 10:54

Co wpisujecie w CV w umiejętnościach? Czytałam ostatnio, że złym posunięciem jest pisanie: rzetelny, pracowity, otwarty, bo jest to zbyt powszechne i ogólnikowe. Co o tym sądzicie? Czy pracodawcy naprawdę zwracają na to uwagę?

#2 ~Gość~

~Gość~

VIP

• Użytkownicy
  • 4480 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 11:03

Co wpisujecie w CV w umiejętnościach? Czytałam ostatnio, że złym posunięciem jest pisanie: rzetelny, pracowity, otwarty, bo jest to zbyt powszechne i ogólnikowe. Co o tym sądzicie? Czy pracodawcy naprawdę zwracają na to uwagę?

Wszyscy piszą oby jak najwięcej takie cechy jak rzetelny czy pracowity wcale nie pokrywają się z rzeczywistością. Niektórych fantazja ponosi a pracodawca czytając taką fantastykę niejednokrotnie skreślają takiego kandydata już na starcie.  

#3 ~sroka~

~sroka~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2013 - 12:33

No właśnie też mi się tak wydaję. Dostają 200 CV  a w każdym z nich to samo, na okrętke. Słowa, słowa, słowa, które nic nie znaczą a są swoistym zapychaczem CV. Co więc wpisywać w tzw.umiejętnościach miękkich? Bardziej rozbudowane sformułowania? Ja wymyśliłam do swojego coś takiego:

-wysoki poziom kultury osobistej prezentowany w trakcie realizacji zadań firmy

-bardzo dobra umiejętność pracy w grupie

-rzetelna i lojalna współpraca

#4 ~umiejętność~

~umiejętność~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2013 - 19:45

Słownik języka polskiego podaje:

• umiejętność «praktyczna znajomość czegoś, biegłość w czymś»

Link: http://sjp.pwn.pl/sz...kaj/umiejętność

Jeżeli wpisujesz wyrazy rzetelny, pracowity czy otwarty, to pokazujesz czytającemu CV, że nie rozumiesz znaczenia słowa umiejętności, gdyż to nie są umiejętności.

#5 srokaa

srokaa

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 09:33

Słownik języka polskiego podaje:

Link: http://sjp.pwn.pl/sz...kaj/umiejętność

Jeżeli wpisujesz wyrazy rzetelny, pracowity czy otwarty, to pokazujesz czytającemu CV, że nie rozumiesz znaczenia słowa umiejętności, gdyż to nie są umiejętności.

Jasne, masz rację, ale proces rektrutacji rządzi się swoimi prawami. Genralnie należy wypisywać umijętności miękkie i twarde. Czyli np. zdolność komunikacji werbalnej i niewerbalnej, asertywność, empatia, umiejętność kooperacji, rozwiązywania problemów, czy autoprezentacji. Chyba przyznasz mi rację, że większość kandydatów w  CV w umiejętnościach wypisuje właśnie takie przykłady jak: pracowity, rzetelny itd ? :)

#6 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 14:39

warto do cv dołączać raport predyspozycji zawodowych. Dużo jest w necie takich narzędzi, np tomastets.eu 

#7 ~123456~

~123456~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 17:17

Wystarczy wpisać. Posiadam duże znajomości. Dla pan proponuje adnotację *************
Ironizuje bo to co piszecie to stek bzdur. Nie znam żadnego recrutera który na to patrzy.

Użytkownik Moderator edytował ten post 30 wrzesień 2013 - 17:20
Opanuj się trochę !!!

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:57

Ja w umiejętnościach w CV mam wpisane poziom znajomości języków obcych w mowie i w piśmie; prawo jazdy (kategoria i od ilu lat czynne); systemy operacyjne, programy komputerowe ....

W zależności od tego na jakie stanowisko aplikujesz, wpisujesz przydatne umiejętności - np. wózki widłowe.

To czy jesteś pracowity, punktualny czy łatwo nawiązujesz kontakt z klientami można wpisać w "dodatkowe atuty" lub "mocne strony".

#9 srokaa

srokaa

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 02 październik 2013 - 08:30

Wystarczy wpisać. Posiadam duże znajomości. Dla pan proponuje adnotację *************
Ironizuje bo to co piszecie to stek bzdur. Nie znam żadnego recrutera który na to patrzy.

Ja miałem okazję rozmawiać z osobami rekrutującymi i powiedziały ze zwracają na to uwagę. Stąd moje pytanie.

#10 srokaa

srokaa

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 02 październik 2013 - 08:33

warto do cv dołączać raport predyspozycji zawodowych. Dużo jest w necie takich narzędzi, np tomastets.eu 

A na czym polega taki raport? Jest to powszechnie używane/dołączane?

#11 ~Iga~

~Iga~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2017 - 18:46

Zwracają uwagę na dodatkowe umiejętności i kwalifikacje. Ja np. zrobiłam sobie technika bhp zaocznie w szkole policealnej w Żorach: bezplatneszkoly.pl/zory. Dzięki temu dostałam pracę w firmie, w której bardzo chciałam pracować. 

#12 ~nxndmsms~

~nxndmsms~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 21:35

mysle ze zwracaja uwage na to ktory kandydat najmocniej w . w lezie albo lepiej ojebie peto rekruterowi. No szok co teraz sie wyrabia zapraszaja po kilkanascie osob i przebieraja jak w szmatach w lumpeksie. Rekruterzy powinni sie ograniczyc do garstki osob, bo sa osoby ktorym szkoda czasu na kolejne bezsensowne rozmówki z pytaniami mocno wnikliwymi w zycie. Z wszystkiego sie tlumaczyc.No tragedia. Mam wrazenie ze rekruterzy to podle zmije usmieszki mile rozmowki a co do czego to maja cie w .. Niekotrzy rekruterzy sa glupi jak but. Nie wiem jak tak niekompetentne osoby siedza na tych stoleczkach. Sami ojebuja pęto szefowi.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2017 - 16:55

tego cv nawet nikt nie czyta najczęściej zatrudniają rodzinę lup pociotka alb kogos z polecenia jak jest z 200 osób na stanowiski to komu to by się chciało czytac pozatym za tak dziadowskie wynagrodzenia jakie proponują jak tu żyć , ludzie masowo uciekają na zachód to już ewakuacja nie emigracja

#14 ~prawdziwa rzeczywistosc~

~prawdziwa rzeczywistosc~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2017 - 12:15

Up zgadzam sie
normalne osoby bez znajomosci nie maja szans na lepsza prace. Mam doswiadczenie, szkolenia,prawo jazdy kat b umiem o sobie opowiedziec i wiem czego chce, na rozmowie zero stresu a i tak nie dostaje pracy wiec szkoda mi czasu na te bialosctockie zasrane firmy. Chce pracowac szukam stabilnej pracy na dlugo. Jestem silnie zmotywowana i mam nowa energie do pracy.Godze sie na okresy probne ze smieciowkami i 13 brutto a i tak . z tego . Upokarzam sie, odpowiadam na najbardziej szczegolowe pytania o moim zyciu przed obcymi ciekawskimi osobami i zgadzam na najnizsze warunki. Przeszlam zalamanie nerwowe, poprostu mam dosc. Moge co najwyzej pojsc do pracy ktorej nikt nie chce i gdzie jest olbrzymia rotacja i hdzie nawet minimalnej nie dostane. To jak ja mam zyc ? Z czego? Bede musiala wrocic do rodzicow do malej miejscowosci albo juz rozplanowywac wyjazd za granice. Ja chce zyc a nie wegetowac u wyzyskiwaczy ze nawet na jedzenie nie do konca starczy. A juz nie mowiac o kupnie cieplej oddziezy na zime.

#15 ~życzliwy~

~życzliwy~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2017 - 14:08

Up zgadzam sie
normalne osoby bez znajomosci nie maja szans na lepsza prace. Mam doswiadczenie, szkolenia,prawo jazdy kat b umiem o sobie opowiedziec i wiem czego chce, na rozmowie zero stresu a i tak nie dostaje pracy wiec szkoda mi czasu na te bialosctockie zasrane firmy. Chce pracowac szukam stabilnej pracy na dlugo. Jestem silnie zmotywowana i mam nowa energie do pracy.Godze sie na okresy probne ze smieciowkami i 13 brutto a i tak . z tego . Upokarzam sie, odpowiadam na najbardziej szczegolowe pytania o moim zyciu przed obcymi ciekawskimi osobami i zgadzam na najnizsze warunki. Przeszlam zalamanie nerwowe, poprostu mam dosc. Moge co najwyzej pojsc do pracy ktorej nikt nie chce i gdzie jest olbrzymia rotacja i hdzie nawet minimalnej nie dostane. To jak ja mam zyc ? Z czego? Bede musiala wrocic do rodzicow do malej miejscowosci albo juz rozplanowywac wyjazd za granice. Ja chce zyc a nie wegetowac u wyzyskiwaczy ze nawet na jedzenie nie do konca starczy. A juz nie mowiac o kupnie cieplej oddziezy na zime.

Rozumiem Twój żal. Dziewczyno nie upokarzaj się więcej! Jeśli do tej pory przy odpowiednich staraniach, właściwym podejściu i chęciach nie znalazłaś odpowiedniej sobie, stabilnej pracy tzn. że te cale szukanie o za długo już trwało! Ja tak samo zmarnowałem masę czasu i nerwów na szukanie pracy w Biedastoku. Dużo i o wiele za dużo. Opcja Twojego powrotu do rodziców to stanie w miejscu. Jeśli w miarę dobrze znasz jęz. obcy to nie zastanawiaj się dłużej i już dziś zacznij szukać pracy online za granicą (oczywiście rozsądnie!). Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, może Belgia. Ja też spadam stąd do UK (szkoda że sam...) i sram na tych białostockich wyzyskodawców co wymagają nie wiadomo i czego a oferują grosze. Jak uczciwie żyć? Żywność drożeje. Leki drogie. Ciuchów tu nie kupisz tak tanio jak zagranicą i promocje na picu. Jak zakładać rodzinę? A własne mieszkanie? Bujanie się latami na stancji by się nie gnieździć z mamusią? O nieee! To wegetacja, KUPA a nie życie! W Polsce owszem się zmieniło, ale z polskiej nędzy na polską biedę!

#16 ~prawdziwa rzeczywistosc~

• Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 00:22

szukam 3 miesiace pracy. Nie wiem czy to duzo czy malo jak na Biedastok:/

#17 ~życzliwy~

~życzliwy~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 12:20

Zależy jak się patrzy. Dla jednych może to być krótko a dla innych długo. Mi po przeczytaniu wpisu wydawało się że znacznie dłużej pozostajesz bezrobotna. W każdym razie sugeruje rozważyć opcję wyjazdu tak jak ja to robię

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 14:51

3 miesiące to nić ludzie sa bez pracy latami i to po studiach poczytajcie fora ,w tv niedawno trabii jak to w białymstku bezrobocia nie ma tylko 6,8 czy 8,6 ludzie oderwani od rzeczywistości w oficjalnej propagandzie zakłamują rzeczywistość jak jest widza wszyscy kto tego doświadczył biedastok to największe miasto w regionie i nie ma tu pracy to co w mniejszych miastach , chłopak pisał jakiś że nie miże za 1450 znaleźć pracy co dopiero przeżyc za tą kwotę ,ale propaganda jest jak za gierka, sam mam wyższe i nie mam za co chleba kupić już nie pamieam jak to jest mieć pracę ale jak ktoś ma plecy to bez szkoły żyje widzę to także lepiej niż studiować nawiazywac odpowiednie znajomości bo w dzikich reaiach pl tylko on się liczą

#19 ~życzliwy~

~życzliwy~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2017 - 12:42

Czekam na Twoją odpowiedź

#20 ~prawdziwa rzeczywistosc~

• Goście

Napisano 29 listopad 2017 - 16:41

póki co sprawy osobiste nie pozwalaja mi na wyjazd

Dodaj odpowiedź