Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Szantalka~

~Szantalka~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 14:24

Kolejny cudotwórca? Nauka bez uczenia się pewnie :)Już chyba to przerabialiśmy ;) Nowocześni szarlatani :)

#2 ~pingwin~

~pingwin~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 17:20

Czyżby pan Colin zapłacił za reklamę? :)))))

#3 ~pitrasekD~

~pitrasekD~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 11:44

coś w tym jest musze przyznac
czymś się muszą wyróżnić.
normalne kursy niby się nie reklamują takimi cudami a tez maja jakies tam bajery
chodziłem do speak up i też było takie połączenia nauki z przyjemnością ale bez tej całej otoczki

#4 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2011 - 08:48

coś w tym jest musze przyznacczymś się muszą wyróżnić.normalne kursy niby się nie reklamują takimi cudami a tez maja jakies tam bajerychodziłem do speak up i też było takie połączenia nauki z przyjemnością ale bez tej całej otoczki

Tak to wygląda. Jak ktoś pisze (mówi) jesteśmy 3 razy tańsi niż konkurencja. Nie musisz się uczyć a i tak wszystko będziesz umiał, to zawsze będzie podejrzane. Może trochę przejaskrawiam, ale to tak jak z dietą cud. Na końcu okazuje się, że raczej sobie zaszkodziliśmy.
Wolę sprawdzone sprawdzone szkoły językowe.

#5 ~Jędrek~

~Jędrek~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2011 - 21:35

Pan Rose jest światowej sławy psychologiem i jak mówi to mówi. Zapytajcię się Googla kto to jest Colin Rose. Powodzenia. ;)

#6 ~Kosmitka~

~Kosmitka~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2011 - 23:25

To, o czym mówi Colin Rose nie dotyczy tylko nauki języka angielskiego, a uczenia się w ogóle.
W ostatnich 30 latach przeprowadzono wiele badań w celu poznania, w jaki sposób ludzie myślą i uczą się. W wyniku tych badań stwierdzono, to co mówi Rose, że ludzie nie uczą się jednakowo. Każdy z nas ma odmienny sposób uczenia się.

Obecnie znamy cztery główne style uczenia się: wzrokowy, słuchowy, dotykowy i kinestetyczny. Ale to nie wszystko. Okazało się, że po przyswojeniu informacji za pośrednictwem jednego z tych stylów uczenia się, mózg przetwarza te informacje i magazynuje je posługując się albo lewą półkulą, albo prawą półkulą. To odkrycie było istotne, gdyż jedna część ludzi wykazuje preferencje używania lewej półkuli mózgowej, a druga część prawej. Badania wykazały też, że każda z półkul ma odmienny sposób myślenia i patrzenia na świat.

To spowodowało, że wyróżniono 8 metod uczenia się, które biorą pod uwagę styl uczenia się oraz preferencje półkul.

Zostały opracowane specjalne testy umożliwiające określenie typ uczącego się.

I teraz jeżeli do nauki czegokolwiek (także angielskiego) wykorzysta się tę wiedzę, to efekty mogą być rzeczywiście imponujące. I nie jest to tylko reklama, a udowodniony fakt.
Ale należy pamiętać to, co powiedział Colin Rose

Tak naprawdę w nauce języków nie ma cudów. Wiedza sama do nas nie przyjdzie. Jeśli nie będziemy chcieli się czegoś nauczyć, to nawet najlepszy, najdroższy kurs w niczym nam nie pomoże. W naukę trzeba przede wszystkim włożyć mnóstwo pracy.

#7 ~Kosmitka~

~Kosmitka~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2011 - 23:40

Podsumowując - te wszystkie metody ułatwiają i przyspieszają uczenie się, ale nie zastępują uczenia się.
I o tym każdy powinien pamiętać decydując się na jakikolwiek kurs.

#8 ~Karrotka~

~Karrotka~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2011 - 11:42

Podsumowując - te wszystkie metody ułatwiają i przyspieszają uczenie się, ale nie zastępują uczenia się.
I o tym każdy powinien pamiętać decydując się na jakikolwiek kurs.

popieram, jednak jest trochę sprawdzonych metod, które faktycznie ułatwiają uczenie się i taka jest ich rola, mają ułatwiać uczenie się i je przyspieszać. Trzeba mieć dobre podejście i wiedzieć o co chodzi, sama metoda nas nie nauczy ZA nas. Akurat metoda colina rose mi się podoba, ja mogę polecić metodą bezpośrednią, która opiera się na nauce przez mówienie, jest naprawdę bardzo fajna. Polecam katowicką lingua house jeśli idzie o te kursy. Metoda naprawdę fajna, do tego połączyć ją można z nauką na platformie e-learningowej za friko i efekty są naprawdę dobre.

#9 ~Paweł Zieliński~

~Paweł Zieliński~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2011 - 09:46

To, o czym mówi Colin Rose nie dotyczy tylko nauki języka angielskiego, a uczenia się w ogóle.
W ostatnich 30 latach przeprowadzono wiele badań w celu poznania, w jaki sposób ludzie myślą i uczą się. W wyniku tych badań stwierdzono, to co mówi Rose, że ludzie nie uczą się jednakowo. Każdy z nas ma odmienny sposób uczenia się.

Obecnie znamy cztery główne style uczenia się: wzrokowy, słuchowy, dotykowy i kinestetyczny. Ale to nie wszystko. Okazało się, że po przyswojeniu informacji za pośrednictwem jednego z tych stylów uczenia się, mózg przetwarza te informacje i magazynuje je posługując się albo lewą półkulą, albo prawą półkulą. To odkrycie było istotne, gdyż jedna część ludzi wykazuje preferencje używania lewej półkuli mózgowej, a druga część prawej. Badania wykazały też, że każda z półkul ma odmienny sposób myślenia i patrzenia na świat.

To spowodowało, że wyróżniono 8 metod uczenia się, które biorą pod uwagę styl uczenia się oraz preferencje półkul.

Zostały opracowane specjalne testy umożliwiające określenie typ uczącego się.

I teraz jeżeli do nauki czegokolwiek (także angielskiego) wykorzysta się tę wiedzę, to efekty mogą być rzeczywiście imponujące. I nie jest to tylko reklama, a udowodniony fakt.
Ale należy pamiętać to, co powiedział Colin Rose

#10 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2011 - 15:55

Jestem po półrocznym kursie metodą CR. Kursie, który miał mnie nauczyć angielskiego. No właśnie miał, bo niestety metoda nie jest tak skuteczna, jak się ją przedstawia. Umiem może 10% więcej tego, co do tej pory. Kurs kompletnie nie jest warty takich pieniędzy (płaciłam ponad 2 tys.). Nie wierzcie w bajki, że możecie powtarzać kurs, jak was nie nauczą angielskiego. Z czterech osób, które miałam w grupie, żadna nie nauczyła się angielskiego, tak by się swobodnie dogadać, ale też żadna nie mogła powtarzać kursu. Nie polecam metody. Na kurs chodziłam na al. Niepodległości w Warszawie.

#11 ~Uczennica~

~Uczennica~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 21:22

Jestem po półrocznym kursie metodą CR. Kursie, który miał mnie nauczyć angielskiego. No właśnie miał, bo niestety metoda nie jest tak skuteczna, jak się ją przedstawia. Umiem może 10% więcej tego, co do tej pory. Kurs kompletnie nie jest warty takich pieniędzy (płaciłam ponad 2 tys.). Nie wierzcie w bajki, że możecie powtarzać kurs, jak was nie nauczą angielskiego. Z czterech osób, które miałam w grupie, żadna nie nauczyła się angielskiego, tak by się swobodnie dogadać, ale też żadna nie mogła powtarzać kursu. Nie polecam metody. Na kurs chodziłam na al. Niepodległości w Warszawie.

No u mnie w grupie jedna osoba sie nie nauczyla ale tez nie mogla powtarzac bo przez pol kursu przychodzila nieprzygotowana. Mi sie kurs bardzo podobał i czekam na kolejną część. Też chodziłam na niepodległości.

#12 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 22:25

Warunkiem powtórzenia kursu jest spełnienie minimalnych wymogów własnej pracy (nie więcej niż 15% nieobecności czyli najwyżej 3 na 24 i minimum czasu pracy na platformie internetowej). Niezwykle rzadko zdarza się, by ktoś chciał powtarzać kurs, a jeśli chce i spełnia te niewygórowane warunki, to ma taką możliwość. Jednak jak wspomina inny forumowicz powyżej, żadna metoda nie nauczy się ZA nas - trzeba włożyć w to własną pracę. Pozdrawiam świątecznie.

#13 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 22:28

Kolejny cudotwórca? Nauka bez uczenia się pewnie :)Już chyba to przerabialiśmy ;) Nowocześni szarlatani :)

A gdzie tu jest powiedziane, że to jest nauka bez uczenia się? :)

#14 ~KrzysztofALSP~

~KrzysztofALSP~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 08:38

Jeśli wpis jest prawdziwy, proszę o kontakt ze mną w biurze na Niepodległości. Tylko 6 osób na 2000 kiedykolwiek chciało powtarzać ten kurs i nie zdarzyła się odmowa, jeśli spełnione były minimalne warunki pracy własnej. Jeśli Pani te warunki spełnia, na pewno będzie Pani mogła go powtórzyć. Nie wiem, skąd teza, że z 4 osób żadna nie mogła powtarzać kursu - nie mieliśmy takiego przypadku. Nawet na anonimowych forach warto być rzetelnym w opiniach - w tym przypadku naprawdę są to tak sporadyczne wypadki, że grono potencjalnych autorów wpisu jest bardzo nieliczne :) Pozdrawiam i czekam na kontakt.

#15 ~Krzysztof~

~Krzysztof~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2011 - 10:48

Nie ma co liczyć na czary i magiczne metody. W nauce języków nie ma dróg na skróty. Trzeba choć trochę pozakuwać. Już od dawna nie wierzę, ze ktoś mnie nauczy szybko i bezboleśnie.

#16 ~KrzysztofALSP~

~KrzysztofALSP~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2011 - 18:24

Nie ma co liczyć na czary i magiczne metody. W nauce języków nie ma dróg na skróty. Trzeba choć trochę pozakuwać. Już od dawna nie wierzę, ze ktoś mnie nauczy szybko i bezboleśnie.

Szybko i bezboleśnie niekoniecznie oznacza magicznie albo na skróty :) ani tym bardziej bez pracy własnej. Ale efekty tego samego wysiłku są zupełnie inne, jeśli uczymy się metodami, opartymi na najnowszej wiedzy o tym, jak mózg lubi się uczyć i jak mu to ułatwić. Tego niestety nie uczą (jeszcze) w szkołach, a szkoda. Polecam więcej szczegółów na www.szybkiangielski.pl. Pozdrawiam

#17 ~finezja~

~finezja~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2012 - 16:18

jeszcze nikt kursu nie obalił kursów niestety. można pisać o rewelacyjnych metodach ale to w szkołach językowych jest cała masa klientów. nic dziwnego skoro oferta się poszerza. sama chodziłam do speak up i dostałam to czego oczekiwałam.

#18 ~luki~

~luki~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:25

Ja jestem już przy końcu kursu podstawowego tą metodą , zrobiłem 24 lekcje w 3 miesiące bo zależało mi na czasie . Przesiedziałem swoje przed kompem na platformie czasem i po 5 godz dziennie ale pomimtakio takiego natłoku byłem lepiej przygotowany niż Ci co mieli zajęcia raz w tygodniu (ja miałem 3 razy). Moja żona jak i niektórzy znajomi są pod wrażeniem mojego postępu .Moge gorąco polecić tą metodę ale też dać radę że bez niczego nie ma nic i jak w kazdej uczyć się i pracowac trzeba ale w metodzie Colina Rose jest to bardzo przyjemne .

#19 ~tomucha~

~tomucha~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2012 - 08:30

Ja zapisałem się na angielski dla średniozaawansowanych. Na razie nie będę komentował samej metody (jestem po czwartych zajęciach) ale platforma internetowa, którą się tak chwalą jest przygotowana delikatnie mówiąc kiepsko. Mnóstwo braków, niespójne polecenia, bardzo małe rysunki (w opisie metody kładzie się duży nacisk na wizualizowanie w którym mają pomagać rysunki, które są bardzo mało czytelne ze względu na ich mikroskopijne rozmiary). Nie można korzystać ze słownictwa w THE CITY - ponieważ nadal nie zostało udostępnione. Nie wiem jak wygląda to dla poziomu dla początkujących, ale dla średniozaawansowanych w takim tempie to nie skończą budować tej platformy do końca roku. Do tego żadnej reakcji na uwagi składane pod zakładką ZGŁOŚ BŁĄD. Lektorka pomimo, że przyjmuje moje uwagi na każdych zajęciach mam wrażenie, że dalej ich nie przekazuje. PODSUMOWANIE - KURSU DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH NIE POLECAM W TYM MOMENCIE - DO MOMENTU ZAKOŃCZENIA PRAC NAD BUDOWĄ STRONY.

#20 ~tomucha~

~tomucha~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2012 - 08:50

NIE POLECAM Następna porażka, wpisując prawidłowe odpowiedzi w 4 i 6 sesji (kurs dla średniozaawansowanych) w zakładce Aktywacja i dalej Zrób to sam program kwalifikuje je jako błędne. Odpowiedzi sprawdzam przy pomocy opcji jaką daje program. Wprowadzając odpowiedź z podpowiadacza, nadal jest kwalifikowana jako błędna. Zamierzam odstąpić od umowy jaką zawarłem ze szkołą, która wprowadza tę metodę. Proszę odezwijcie się, czy macie podobne spostrzeżenia?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych