Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

co słychać gminie Narewka

Narewka gmina Narewka

3940 odpowiedzi w tym temacie

#3921 ~No name~

~No name~
  • Goście

Napisano 01 październik 2019 - 15:02

Aktywność radnego ok, ale bez przesady.
Mówienie dyrektorowi szkoły co ma robić?
Sorry, nie ta pani.
Kolonie czy ferie w Siemianowce dla naszych dzieci, co to za pomysł, kto za to ma zapłacić ?
No i forma. Pluton egzekucyjny i tyle. Bez klasy i sensu, pod publikę i kamery, słabe.
Najpierw publiczne przesłuchanie księgowej, potem administrator i dyrektorki szkoły, po cholerę, co to ma przynieść?
Pokazać profesjonalizm radnej ?
Litości.
Jedynie radna Miszczuk z tego klubu ogarnia temat, podoba mi się, reszta ...bez komentarza.

Przesłuchanie......
Komuś coś się pomyliło
Jako jedyna z radnych zainteresowała się tym, dlaczego ceny w oee od 11 lat nie uległy zmianie. Pomimo znacznej podwyżki produktów i energii. Może trzeba się nad tą kwestią pochylić, a nie ripostować że wszystko zostało wyjaśnione. Otóż nie, bo od komisji społecznej po dziś dzień nie otrzymaliśmy informacji ile jest faktycznie miejsc noclegowych w oee i ile kierownik tego obiektu liczyła gościom za nocleg w 2018r.
Pani administrator została grzecznie spytana i udzieliła odpowiedzi. Pierwszy raz od 12 lat, ktoś z oee zabrał publicznie głos na sesji i udzielił jakiejkolwiek informacji.
Państwo radni planując budżet mogliby dokładnie prześledzić, gdzie nasze pieniążki uciekają. OEE, stanica czy też szkoła- przy 500 uczniach prawie tyle samo nauczycieli co przy obecnych 200?

#3922 ~No name~

~No name~
  • Goście

Napisano 01 październik 2019 - 15:25

Korekta - według dokumentów dostępnych w BIP cennik OEE ostatnio był zmieniany 8 lat temu czyli w roku 2011.

#3923 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 październik 2019 - 15:38

Radna Mi ogarnia chyba śnieg zimą

#3924 ~Gość.~

~Gość.~
  • Goście

Napisano 02 październik 2019 - 13:23

Przesłuchanie......
Komuś coś się pomyliło
Jako jedyna z radnych zainteresowała się tym, dlaczego ceny w oee od 11 lat nie uległy zmianie. Pomimo znacznej podwyżki produktów i energii. Może trzeba się nad tą kwestią pochylić, a nie ripostować że wszystko zostało wyjaśnione. Otóż nie, bo od komisji społecznej po dziś dzień nie otrzymaliśmy informacji ile jest faktycznie miejsc noclegowych w oee i ile kierownik tego obiektu liczyła gościom za nocleg w 2018r.
Pani administrator została grzecznie spytana i udzieliła odpowiedzi. Pierwszy raz od 12 lat, ktoś z oee zabrał publicznie głos na sesji i udzielił jakiejkolwiek informacji.
Państwo radni planując budżet mogliby dokładnie prześledzić, gdzie nasze pieniążki uciekają. OEE, stanica czy też szkoła- przy 500 uczniach prawie tyle samo nauczycieli co przy obecnych 200?

Od tego są komisje.

#3925 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2019 - 22:15

To żadna radość prowadzić stado kłótliwych baranów...

Geniusz !!!

#3926 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2019 - 12:49

Pani z OEE jest administratorem a więc wiedziała na jaką posadę idzie. I tu nie było żadnego przesłuchania. Niech się z tym liczy że nie podawanie posiłków tylko ciężka i bardzo bardzo odpowiedzialna praca. Doświadczenie ma 12 lat w gastronomii.. - cytuję

No właśnie pani administrator a nie pani Kasia ! Chyba, że jest z panią radną per Irenka ?
To przepraszam ;)

#3927 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2019 - 14:46

Cyt. "Może trzeba się nad tą kwestią pochylić, a nie ripostować że wszystko zostało wyjaśnione. Otóż nie, bo od komisji społecznej po dziś dzień nie otrzymaliśmy informacji ile jest faktycznie miejsc noclegowych w oee i ile kierownik tego obiektu liczyła gościom za nocleg w 2018r."
Uważniej oglądaj sesje, komisja społeczna sprawę przeanalizowała rzetelnie, raport przewodniczący przedstawił publicznie na sesji i rekomendował komisji rewizyjnej analizę rozbieżności dotyczących kilku obszarów. Każda z komisji(są cztery) ma swoje kompetencje, to co należało do społecznej zostało zrobione.
OEE nie "odkryła" radna Maksymiuk, tylko zgodnie z planem pracy komisja społeczna bodajże w lutym ?

#3928 ~Asia Kasia Zosia Krysia...~

~Asia Kasia Zosia Krysia...~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 13:18

No właśnie pani administrator a nie pani Kasia ! Chyba, że jest z panią radną per Irenka ?
To przepraszam ;)

Przede wszystkim: Nie znasz osoby – absolutnie nie używaj zdrobnień!

Zwracanie się do osoby zdrobnieniem imienia wskazuje na:

Brak kultury i poszanowania zasad dobrego wychowania.

Protekcjonalność - traktowanie osoby z góry, wynoszenie się, traktowanie jak małe dziecko.

Deprecjonowanie (poniżanie) - wyraz pomniejszania wartości osoby, do której się zwraca się mówca.

Spoufalenie: brak zachowania stosownego dystansu, przez co naruszenie strefy komfortu osoby do której się mówi.

Jak reagować?

Jeśli jest to osoba, z którą masz sporadyczny kontakt, najlepiej pomiń tę kwestię. Prosz ogłuchnąć na moment i liczyć na to, że kolejny raz spotkacie się za pół roku.

Jeśli zanosi się na częste kontakty - grzecznie, stanowczo daj wyraz swojemu niezadowoleniu. Powiedz na przykład: "Przepraszam, ale wolę, żeby Pani do mnie mówiła pani kierownik, pani magister, pani Kowalska

#3929 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 07:41

No co ty ?
Będzie miło, panie przewodniczący Tolusiu, pani Basiu, wójcie Jareczku, radna Irenko, Agniesiu, Kasiu, Wiolu, Klaudusiu, Mireczko, Basiu czy radny Jasiu, Olusiu, Pawełku, Józiu, Stasiu, Olku.
Tak miło.
Czepiasz się.

#3930 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 09:23

No co ty ?
Będzie miło, panie przewodniczący Tolusiu, pani Basiu, wójcie Jareczku, radna Irenko, Agniesiu, Kasiu, Wiolu, Klaudusiu, Mireczko, Basiu czy radny Jasiu, Olusiu, Pawełku, Józiu, Stasiu, Olku.
Tak miło.
Czepiasz się.

Elunia, Sylwunia oczywiście, że miło.

#3931 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 09:45

Jak miło:)

#3932 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 22:27

Elunia, Sylwunia oczywiście, że miło.

Nie zapomnijcie o Mikołajku, Helence i Aleksiku, a no i Bazyliszku wraz z Jasiem.

#3933 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 22:30

A kto to taki ta borówka amerykańska?

Warszawiak

#3934 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 07:08

Co tu się w tej naszej gminie porobiło, przedszkole?
Tyle waznych spraw, a wy takie zabawy ?
Przyznaję, trochę śmiesznie będzie jak na sesjach radni czy goście będą per Irenko czy per Kasiu, myślę, że radni (a wiem że zaglądają tutaj :)) już to wiedzą.
Mnie interesuje co radni i wójt myślą o remoncie linii kolejowej który nabiera na sile i sprzedaży panom z Elbląga naszego majątku tj. Chryzanowa, Wiąckowa i torów, to może być najważniejszy z tematów tej kadencji.
Mam wrażenie, że tylko radni Charkiewicz i Bondaruk coś kumają, a reszta ?
Kolejarz Sadowski chyba po drugiej stronie mocy ?

#3935 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 16:05

A co mają myśleć? Remontują i tyle.
A co do panów z Elbląga, biznes jest biznes, kwestia do rozpatrzenia to za ile?

#3936 ~włodek~

~włodek~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 20:20

Przyznaję, trochę śmiesznie będzie jak na sesjach radni czy goście będą per Irenko czy per Kasiu, myślę, że radni (a wiem że zaglądają tutaj :)) już to wiedzą.
Mnie interesuje co radni i wójt myślą o remoncie linii kolejowej który nabiera na sile i sprzedaży panom z Elbląga naszego majątku tj. Chryzanowa, Wiąckowa i torów, to może być najważniejszy z tematów tej kadencji.

Nie rozumiem co jakiś kolejarz Sadowski ma do gadania ? Kto to jest ?

#3937 ~włodek~

~włodek~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 20:20

Nie rozumiem co jakiś kolejarz Sadowski ma do gadania ? Kto to jest ?

#3938 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 20:55

"Kolejarz Sadowski" to radny, zobacz ostatnią sesję, to zrozumiesz, rozpływał się z zachwytu nad inwestycją Konończuka i syna, zapominając chyba, że to nie nasz biznes i że my z tego poza podatkiem nic nie mamy.

#3939 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 21:26

O co chodzi?
Kto to jest kononczuk ?

#3940 ~hosc~

~hosc~
  • Goście

Napisano 10 październik 2019 - 16:51

O co chodzi?
Kto to jest kononczuk ?