Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Co Polska myśli o Podlasiu?

pasta podlasie polska

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Herbatnik

Herbatnik

ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:30

Znalezione w internecie, pisownia oryginalna, ocenzurowane standardowe wyrazy, traktowane jako przecinki.

Weźmy k***a takie podlasie.

Najmniej zaludnione miejsce w polsce, 50 os/km^2, wyobrażacie sobie to k***a? na ślunsku jest 400os/km^2.

Jakieś k***a zaciąganie, mówią po rusku, przysiegam przyjedzie taki do Poznania, to nie rozumiem co on do mnie mówi, wchodzi gdzieś i zaczyna:

Privjet, ja tu szto mialem zagladnąć bo pan psor mi kazał i jedzie dalej coś po rusku.

Zarobki k***a jak na jakiejś białorusi, przecież tam kebab to luksusowe żarcie,a nie jakiś fastfood dla biedaków.

Wszędzie las, albo jakieś łąki, jak Ci się gdzieś tam samochód roz**bie, to wieśniaki Cię prędzej poćwiartują niż pomogą.

K***a a jak leci samolot, to dorośli ludzie się zatrzymują i krzycza panie pilocie dziura w samolocie albo machaja jak .a 100 lat temu.

W c**j zimno, raz tam jechałem u siebie +10 stopni, dojeżdzam do biedastoku a tam k***a -6, myslałem że ich zaj**ie.

Jak się spytasz kogoś na ulicy o coś to się popatrzy, coś poburczy po rusku i ucieka.

Na koniec k***a najlepsze, w centrum miasta stoją drewniane chałupy i kury chodza po podworku tych domków, a plot to wygląda jak w samych swoich.

Serio, nie mam sily na tą kraine.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2017 - 14:30

Herbatnik miałem cię za szanującego się forumowicza, a ty cytujesz jakąś patologię

To na pewno nie poznaniak tylko jakiś niedojda z podlaskiej wsi który tutaj dostał kopa w d.... i teraz wylewa swoją frustrację

#3 Herbatnik

Herbatnik

ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 15:27

Zanim potraktujesz ten temat poważnie to zapoznaj się z definicją copypasta.
Swoją drogą czuję się dziwnie skoro ktoś traktuje mnie na poważnie : ()

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2017 - 08:35

Zanim potraktujesz ten temat poważnie to zapoznaj się z definicją copypasta.
Swoją drogą czuję się dziwnie skoro ktoś traktuje mnie na poważnie : ()

Cytowana opinia zbyt wiele nie odbiega od faktycznego stanu rzeczy...

Ludność tzw. Podlasia rzeczywiście różni się mentalnie w sposób zauważalny dla przybyszów z zewnątrz a wiem co mówię bo pochodzę stąd, mieszkałem i pracowałem przez 30 lat w największych miastach Polski.

Aby nie czynić większych wywodów proszę przyjrzeć się politykom podlaskim jako wybrańcom ludu podlaskiego (czyli najlepszym z najlepszych) takim jak Baszko, Jurgiel, Zieliński...

Jak mówią i co myślą, ile wiedzą i co potrafią robić dobrze. Prawda, że przykłady w/w mówią wszystko?

A co dopiero chłop z Bielska, Sokółki czy nawet z Białegostoku. Nie ma co tupać nóżkami z powodu trzeciego sortu ludności białostocczyzny tylko cieszyć się, że jest ich tutaj mało na stu kilometrach kwadratowych powierzchni. Mało-czyli tak jakby prawie ich wcale nie było  :D

#5 ~wania z moskwy~

~wania z moskwy~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2018 - 06:28

Znalezione w internecie, pisownia oryginalna, ocenzurowane standardowe wyrazy, traktowane jako przecinki.

Podlasie coś znaczy skoro Sowieci przyłączyli je w 1939 roku do ZSRR. :D

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 23:55

Nie wiem co ty za głupoty gadaszXD Mieszkam tam od 16 lat i nikt mi po rusku nie na.a. No dobra moja babka to czasem powie "idzi" "szto" "buseł" , ale Prywiet to ci nikt nie powie. Pozatym to tylko ludzie po 60 jeszcze gadają w gwarze. Z 95% pogadasz normalnie po polsku. Ja tam nie wiem co ludzie mają do tego podlaskiego. Tam dzieci w niektórych szkole mają zaoferowane nawet nauczanie języka Białoruskiego i Ukraińskiego od pierwszej klasy podstawowej ( już pominę ten obowiązkowy angielski). Prócz tego mają także nauczanie języka cerkiewnosłowiańskiego dla dzieci prawosławnych. Sama od dziewięciu lat uczę się Białoruskiego i umiem odczytywać cerkiewnosłowiański. Do tego od trzech lat mam nauczanie języka rosyjskiego i prywatny Niemiecki ( prywatny ponieważ nie mogłam wybrać jednocześnie nauczania języka niemieckiego i rosyjskiego w szkole). Na Podlasiu dogadasz się szybciej z połową kontynentu niż siedząc w tej warszawce i nawet angielskiego nie znając.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pasta, podlasie, polska

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych