Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Co myslicie o starych dymiacych pks co ledwo jada?


50 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~SUPER WŁADZA :~

~SUPER WŁADZA :~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2019 - 08:44

jednym ze sposobów przywrócenia pozamiejskiego drogowego transportu zbiorowego w gminach wiejskich (nawet bez konieczności zmian ustawowych) jest rezygnacja gmin z utrzymywania własnych autobusów szkolnych (tzw. gimbusów) i wykupienie biletów miesięcznych w PKS-ie dla uczniów i ich opiekunów - wówczas pieniądze z subwencji oświatowej trafiają do PKS-u, a mieszkańcy gminy mają publiczny transport zbiorowy (także w okresie wakacji).

 

PRZYKŁADY :

 

1 - Gmina Głuchołazy - BEZPŁATNA KOMUNIKACJA NA OBSZARZE WSZYSTKICH SOŁECTW - gdzie zlikwidowano gimbusy szkolne, wykupiono bilety miesięczne dla uczniów i opiekunów w ramach zawartej umowy z PKS Nysa, w ramach której połączono dowóz dzieci i młodzieży do szkół z darmowym transportem publicznym dla wszystkich na obszarze wszystkich sołectw - kierowcy wydają bezpłatne bilety pasażerom w celach fiskalnych. 

Bezpłatna komunikacja autobusowa wykonuje po 7 kursów dziennie w dni powszednie i po 4 kursy dziennie w soboty i niedziele, działa także w okresie wakacji i przerw szkolnych.

 

2. - Gmina wiejska Unisław w woj. kujawsko-pomorskim, - tam gmina także zrezygnowała z utrzymywania własnego autobusu szkolnego na rzecz PKS-u, więc tam  pieniądze publiczne z subwencji oświatowej także dobrze służą wszystkim mieszkańcom, a nie tylko dzieciom i młodzieży szkolnej.

 

BRAWO - DZIĘKUJEMY TAKIM SAMORZĄDOM.#42 ~PROSTO W OCZY :~

~PROSTO W OCZY :~
 • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 11:34

jest okazja : TERAZ KAŻDY MOŻE WYSYŁAĆ KOMENTARZE ZE STRONY rcl (RZĄDOWE CENTRUM LEGISLACJI) - SERWIS : RZĄDOWY PROCES LEGISLACYJNY - PROJEKTY USTAW W TOKU - PROJEKT USTAWY O ZMIANIE USTAWY O PUBLICZNYM TRANSPORCIE ZBIOROWYM ud 126, DATA UTWORZENIA 23-02-2018, ZMODYFIKOWANY DNIA 05-03-2019 ; wysyłać W TERMINIE 30 DNI LICZĄC OD CHYBA 01-03-2019

                - warto wysłać,

                                         NIECH WIEDZĄ CO LUDZIE MYŚLĄ.#43 ~dawny posażer~

~dawny posażer~
 • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 18:53

PKS - pieszo ku..wa szybciej#44 ~Bez Auta.~

~Bez Auta.~
 • Goście

Napisano 02 kwiecień 2019 - 17:10

NIESTETY, patrząc na projekt nowelizacji ustawy o PTZ, poprawy chyba nie byłoby - TAKA PRZYKROŚĆ.#45 ~czyli można~

~czyli można~
 • Goście

Napisano 04 kwiecień 2019 - 05:38

w Estonii mają darmowe autobusy w całym kraju, nie ma korków i trującego smogu samochodowego.#46 ~to normalne~

~to normalne~
 • Goście

Napisano 04 kwiecień 2019 - 05:42

W Niemczech wioski muszą mieć co najmniej 2 połaczenia dziennie z miastem powiatowym lub wojewódzkim, chociaż zarobki mają 4 razy wyższe niż w Polsce, więc mają za co kupić swoje auto.#47 ~u sąsiadów :~

~u sąsiadów :~
 • Goście

Napisano 04 kwiecień 2019 - 05:52

w Czechach, na Morawach w 2010r na poziomie wojewódzkim przyjęto, że każda miejscowość wiejska musi mieć przynajmniej 6 połączeń autobusowych dziennie, a w weekendy przynajmniej 3. Przesiadka do Brna i Znojna ( miasto wojewódzkie i powiatowe ) nie może być dłuższe niż 10 minut , a połączenia autobusowe nie mogą pokrywać się z kolejowymi.#48 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 04 kwiecień 2019 - 05:55

W Niemczech wioski muszą mieć co najmniej 2 połączenia dziennie z miastem powiatowym lub wojewódzkim, chociaż zarobki mają 4 razy wyższe niż w Polsce, więc mają za co kupić swoje auto.

 

a, przecież Niemcy są uważane za kraj o słabo rozwiniętej komunikacji publicznej.#49 ~DZIKI WSCHÓD !~

~DZIKI WSCHÓD !~
 • Goście

Napisano 04 kwiecień 2019 - 05:58

TAKIEGO DZIADOSTWA , JAK U NAS - TO CHYBA NIGDZIE NIE MA.#50 ~to ciekawe !~

~to ciekawe !~
 • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 11:34

warto poczytać komentarze : GAZETA PRAWNA - Biznes - Więcej - Transport : 1) - "Rząd tnie pieniądze na PKS-y. O połowę . " ; 2) - "Najważniejsza rzecz w gminie ? Transport publiczny. "  ; 3) - " Piątka PiS nie pomoże. Przewożnicy nie wierzą w rządowy program i szykują cięcia rozkładów " . #51 ~białe plamy -NIEUSUWALNE ?~

~białe plamy -NIEUSUWALNE ?~
 • Goście

Napisano 19 maj 2019 - 19:08

Sejm przyjął ustawę z dnia 16 maja 2019 r o Funduszu rozwoju połączeń autobusowych o charakterze użyteczności publicznej i skierował ja do Senatu - jednak niestety , jak rozumiem ,  miejscowości w których nie zatrzymuje się żaden środek publicznego transportu zbiorowego (ani autobus, ani pociąg , ani bus) zostały potraktowane jak wszystkie inne, czyli bez żadnych preferencji  - więc nadzieja prysła, chyba byłoby tak jak było i coraz gorzej , gdyż te 0,8 zł /km dopłaty raczej nie zamaluje białych plam.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych