Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ciaza a przeziebienie

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~madzia~

~madzia~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 20:27

Co na przeziebienie w ciąży stosujecie? Ostatnio ciagle mnie cos łapie:(

#2 ela4

ela4

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 12 październik 2015 - 15:34

To zależy jakie wolisz metody bardziej domowe? Czy wolisz coś z apteki? Bo mi naprzykład domowe sposoby w ciazy nie pomagały i stosowałam to co lekarz mi zapisał:)

#3 ~madzia~

~madzia~
  • Goście

Napisano 13 październik 2015 - 13:38

A co stosowałaś? też zamierzam sie wybrac do lekarza bo domowe sposoby nie pomagaja.

#4 ~kalinkaa~

~kalinkaa~
  • Goście

Napisano 22 październik 2015 - 19:38

Ja stosowałam prenalen, syrop i pastylki na gardło. Ma naturalny skład i jest bezpieczny w ciąży. Zawsze mi pomagał przy przeziębieniu.

#5 Polianna

Polianna

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 26 październik 2015 - 03:41

Ja bym pewnie wybrała metody domowe, bo bałabym się do dziecko.

#6 ~Mama synka~

~Mama synka~
  • Goście

Napisano 26 październik 2015 - 20:35

Nie mieszkam w Polsce,ale kiedy byłam w ciąży lub karmiłam piersią to jedyne co lekarze i farmaceuci mi tu polecali na przeziębienie to paracetamol nie więcej jak 500 i dawkować jak najrzadziej jeśli towarzyszy stan podgorączkowy.Na katar robiłam inhalacje z olejkiem, który może być też stosowany u małych dzieci lub tylko z solą fizjologiczną.Na ból gardła ssałam pastylki,które mogą dostawać małe dzieci,robiłam płukanki z naparu z szałwi i wody z soląOprócz tego pomogły mi nacierania karku,czoła,klatki piersiowej,stóp,pleców płynem Amol(w Polsce w aptekach można pytać o jego tańsze odpowiedniki) lub żelami rozgrzewającymi.Niestety od dziecka choruję na przewlekłe zapalenie zatok,ale lekarz laryngolog nie zastosował antybiotyku w tabletkach,ale przepisał maści i spraye do nosa.W razie czego są też antybiotyki,które można po przepisaniu przez lekarza stosować u kobiet w ciąży lub mam karmiących,ale to już w ostateczności,przynajmniej tu gdzie mieszkam.Serdecznie polecam jak najszybszą kurację podczas rozpoczynającego się przeziębienia i nie zażywania niczego na własną rękę jeśli nie jesteśmy pewne czy możemy dane lekarstwo zastosować.Lepiej wtedy pójść,zadzwonić do apteki się zapytać lub pójść do lekarza ogólnego.

#7 ~Aldona~

~Aldona~
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 17:26

Dobrym rozwiązaniem w przypadku ciąży są inhalacje, bo normalnych leków raczej nie można przyjmować. Możemy korzystać z inhalacji, bo docierają tam gdzie są potrzebne i nie powodują skutków ubocznych. Sama mam w domu inhalator pro sanity, wybrałam taki model, bo może z niego korzystać zarówno dziecko jak i osoba dorosła.

#8 ~Mama synka~

~Mama synka~
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 18:33

Dobrym rozwiązaniem w przypadku ciąży są inhalacje, bo normalnych leków raczej nie można przyjmować. Możemy korzystać z inhalacji, bo docierają tam gdzie są potrzebne i nie powodują skutków ubocznych. Sama mam w domu inhalator pro sanity, wybrałam taki model, bo może z niego korzystać zarówno dziecko jak i osoba dorosła.

Bardzo dobrym pomysłem jest właśnie zakup inhalatora,z którego mogą korzystać i dorośli i dzieci.Zawierają dodatkową mniejszą maseczkę lub/i( w zależności od modelu)smoczek do inhalacji dla maluszków.U mnie w rodzinie również się sprawdza,korzystałam z inhalatora będąc w ciąży,a teraz używam go ja,mąż i syneczek.Bardzo dobrze pomaga w oczyszczaniu dróg oddechowych,a dzięki temu choróbsko szybciej mija.

#9 ~Amelliia~

~Amelliia~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2015 - 20:05

W ciąży trzeba bardzo uważać na to co się bierze, żeby nie zaszkodzić dziecku, dlatego będąc w ciąży nie brałam żadnych antybiotyków. Jedynie syrop dicotuss na kaszel.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 14:32

moja przyjaciółka jak była w ciąży też leczyła się domowymi sposobami, aż w końcu musiała udać się do lekarza. Jednak bardziej stosowała jakieś ziołowe odpowiedniki leków dostępne w aptekach, np na gardło. 

#11 ~Danka~

~Danka~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2015 - 14:20

Od razu napiszę, że ja w ciąży nie jestem, ale byłam kilka dobrych lat temu. Chciałam napisać, że w aptekach jest sporo suplementów, które są oparte na naturalnych składnikach, sama staram się takie wybierać, mimo że, tak jak pisałam w ciąży nie jestem. Sprawdź sobie skład Ulgrip hot, bo wydaje mi się, że nie ma w nim nic, co mogłoby zaszkodzić kobiecie w ciąży. Pozdrawiam i trzymaj się ciepło ;)

#12 ~balonowa~

~balonowa~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2015 - 22:10

Ja bym pewnie wybrała metody domowe, bo bałabym się do dziecko.

Ja bym się bała eksperymentować, niektóre sposoby są bezpieczne, nie przeczę, ale nie wszystkie.

Osobiście leczyłam się w ciąży prenalenem, pytałam lekarza, mówił, że mogę, bo to bezpieczne srodki.

#13 dagmara21

dagmara21

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 08 luty 2016 - 11:10

Zazwyczaj leczyłam się domowymi sposobami :)

#14 ~Loka~

~Loka~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2016 - 22:09

Ja przed ciążą piłam domowe syropy, w ciąży na mnie nie działały ;( jak byłam lekko zaziębiona to piłam gorącą herbate. Jak już dołączał kaszel to pomagał mi Dicotuss z prawoślazu i miodu

#15 sylwiana

sylwiana

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 21 październik 2016 - 19:47

Wiadomo, że ciąża to szczególny moment w życiu kobiety. Wszystkich chorób i wirusów bałam się najbardziej. Już nie chodziło o moje zdrowie, ale o maluszka. U mnie zawsze byl problem z kaszlem,, utrzymywał się najdłużej, mimo że katar i gorączka dawno za mną. Lekarz polecil mi dicotuss. Jest on na bazie naturalnych składników, delikatny smak i po kilku dniach mogłam swobodnie mówić i po kaszlu

#16 ~Princeska~

~Princeska~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2016 - 19:39

W dwóch ciążach byłam kilkakrotnie przeziębiona. Leczyłam się imbirem, czosnkiem, sokiem z malin. Przez całą ciążę piłam tran norweski (Gal-cytrynowy), kiedy temperatura przekraczała 38 stopni łykałam paracetamol. Nie trułam się żadnymi tabletkami i cudownymi specyfikami na grypę i przeziębienie, bo one nie działają. Grypa i przeziębienie to infekcje wirusowe - same przychodzą i same przechodzą :)

#17 ~jarek~

~jarek~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 10:46

Ja bym się na Twoim miejscu zdecydowała na Pro Sanity. Kupiłem w zeszłym tygodniu i po pierwszych inhalacjach jestem bardzo zadowolona z tego jak działa. Nie ma tu znaczenia jaki lek się użyje, może być nawet z serii tych bardziej oleistych. Nie ma też znaczenia czy się chce leczyć gardło i migdałki czy może płuca i oskrzela. Jest w stanie wytworzyć mniejszą cząsteczkę leku i większą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych