Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Budżet obywatelski

120 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2014 - 19:56

po co mi jakiś fundusz obywatelski? cały fundusz gminy jest obywatelski - decydują o nim radni -moi przedstawiciele!!! to tak jak sam o nim bym decydował... chcecie rządzić referendami? to po co nam radni -zlikwidować rady!

Co napisza w ulotkach wyborczych?

#42 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 02 październik 2014 - 08:17

Co wybrali mieszkancy?

#43 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 06 październik 2014 - 06:19

Moje pomysly na budzet obywatelski
-Drogi szutrowe
- monitoring
- zasypanie stawu i wybudowanie basenu
- silownia na powietrzu
- korty tenisowe kryte

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2014 - 13:03

Dosyć przeznaczania lwiej częsci budżetu na dorgi, dróżki, czy inne szosy.

Fontanna w centrum

Więcej kwiatów,

Nowe drzewa w miejsce wycinanych i nie tylko

Ławki do posiedzenia też w innych miejscach niż na marcelku i w parku

Wykupienie i zagospodarowanie placu "targowicy"

Niezasypywanie, a uporządkowanie stawu + ławki i nowe drzewa wokół

#45 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 09 październik 2014 - 23:58

Dosyć przeznaczania lwiej częsci budżetu na dorgi, dróżki, czy inne szosy.
Fontanna w centrum
Więcej kwiatów,
Nowe drzewa w miejsce wycinanych i nie tylko
Ławki do posiedzenia też w innych miejscach niż na marcelku i w parku
Wykupienie i zagospodarowanie placu "targowicy"
Niezasypywanie, a uporządkowanie stawu + ławki i nowe drzewa wokół

Jaka lwia ?
Lumpy i zule beda mialy gdzie zalatwiac swoje potrzeby fizjologiczne
Kwiaty wyrywane beda w kazda sobote na weselna brame
Drzewa i owszem 10 m od pasa jezdni
Lawki ale betonowe bo inne znikna w jedna noc
Staw na prywatnej posesji to sie sprawdza ale nie picie i wrzucanie butelek na odleglosc

#46 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 14 październik 2014 - 20:36

Jeszcze 2 telebimy wyborcze

#47 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 05:59

Plac zabaw otwarty od switu do zmroku

#48 batman

batman

VIP

• Użytkownicy
  • 1138 postów

Napisano 26 październik 2014 - 19:57

Budżet obywatelski to nie jest dobry pomysł. Ludzie tylko się kłócą. Poza tym to są drobne pieniądze, a z małych pieniędzy małe pomysły, które dzielą ludzi. A może to dobry pomysł władzy, dziel i rządź. Może za parę lat , jak się ludzie poczują obywatelami, bo na razie nie ma takiego poczucia u statystycznego mieszkańca.

#49 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2014 - 00:06

Budżet obywatelski to nie jest dobry pomysł. Ludzie tylko się kłócą. Poza tym to są drobne pieniądze, a z małych pieniędzy małe pomysły, które dzielą ludzi. A może to dobry pomysł władzy, dziel i rządź. Może za parę lat , jak się ludzie poczują obywatelami, bo na razie nie ma takiego poczucia u statystycznego mieszkańca.

Piszesz o spadochroniarzach i przyjezdnych?

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2014 - 07:56

Jest tu racja.

Ale żeby się dobrze pokłócić, to trzeba do siebie wyjść i się spotkać, a nie tylko opluwać na forum.

Niech się ludzie spotykają i poznają, bo często nawet nie wiedzą kto jest ich sąsaidem.

A co do małych kwot, to czsem nie liczą się tylko duże autostrady, ale też jakieś drobne inwestycje, tu lampa, tam ławka, tam nowy krawężnik.

Czasem komuś taka drobnostka tak uwiera, że spać nie może.

Zgodnie z zasadą "mała rzecz, a cieszy".
Urząd często jest ślepy na małe rzeczy

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2014 - 11:19

A ja chcę, żeby w końcu kupili jakiś porządny samochóg do śmieci, bo to, co do mnie przyjeżdża to się  niedługo całe rozwali i zostanie u mnie na płocie.

I żeby była możliwość wypożyczenia czegos na gruz.

Robiłem remont i z białego musiałem ściągać, bo tu biedaki nie mają i poszła kasa do cudzych zamiast do swoich. A tak by zarobili

#52 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 01:59

A ja chcę, żeby w końcu kupili jakiś porządny samochóg do śmieci, bo to, co do mnie przyjeżdża to się niedługo całe rozwali i zostanie u mnie na płocie.
I żeby była możliwość wypożyczenia czegos na gruz.
Robiłem remont i z białego musiałem ściągać, bo tu biedaki nie mają i poszła kasa do cudzych zamiast do swoich. A tak by zarobili

Tyle lat obsługiwał cudzy i śmiał się niebieski

#53 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 13:12

Ale to już było...

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 11:43

Raz w miesiącu odbiór zbednych przedmiotów za dodatkową opłatą..

#55 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 13:59

O co chodzi  z tym budżetem obywatelskim ?  W granicach jakich kwot oscyluje ?  mamy jakiś wybór na co  te pieniądze idą czy to odgórnie jest zarządzane ?

Niektóre drogi w łapach wołają o pomstę do nieba w niejednej wiosce bywaja lepsze.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 15:00

O co chodzi z tym budżetem obywatelskim ? W granicach jakich kwot oscyluje ? mamy jakiś wybór na co te pieniądze idą czy to odgórnie jest zarządzane ?
Niektóre drogi w łapach wołają o pomstę do nieba w niejednej wiosce bywaja lepsze.

Tylko jak ustalić którą drogę remontować ? Ilu łapiaków tyle dróg , a nawet ścieżek

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 15:16

Ale ludzie są różni, a najbardziej przerażają mnie potrzeby niebieskich ptaków, cichodajek, alfonsów i wszelkiej innej maści odchyleń bo chyba przyznasz, że nie tylko ty nie mógłbyś im sprostać? Wybór między dwoma czy trzema pozycjami ma swój odpowiednik na scenie politycznej - "nie szukajcie 'prawdy', a wybierajcie mniejsze zło z tego co wam oferujemy", a to w naszej rzeczywistości nie jest dla ciebie patologią? Widzę że starasz się myśleć bardziej o sobie a nie o nas. Zauważyłeś w swojej wierze jak różne mogą być wrażenia..?

A to w Lapach takie typki sa???zartujesz chyba, gdzie na takiej wiosce toz by ich palcamy wytykali...

#58 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 18:46

Tylko jak ustalić którą drogę remontować ? Ilu łapiaków tyle dróg , a nawet ścieżek

Np. Goździkowska jest tragiczna , część polnej . One wymagają remontu a to jedne z głównych ulic

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 19:39

Np. Goździkowska jest tragiczna , część polnej . One wymagają remontu a to jedne z głównych ulic

znam bardziej tragiczne, ale nasza władza ma własną kolejność remontów

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 21:29

W Bialymstoku miasto wyda 13, 5 mln, a ile w Lapach?

w internecie znalazłem wartość budżetu obywatelskiego:

Siemiatycze 100 tys. zł

Grajewo 110 tys. zł

Augustów 200 tys zł

Wasilków 75 tys zł

więcej nie szukałem ale,  do milionów to daleko i jeszcze podział na projekty inwestycyjne i społeczne . Ile drogi mozna zrobic za 100 tys zł ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych