Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Budżet obywatelski czy wypinkujemy młodzież?

48 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2019 - 20:14

Projekty inwestycyjne zabiorą entuzjazm świetnych i pomysłowych ludzi. Tak, szatnie zamiast imprez kulturalnych na wysokim poziomie. Jaka obłudą jest masowe głosowanie uczniów ze wskazaniem na szatnie! Takie postępowanie to brak szacunku nie tylko do obywateli ale i do siebie.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2019 - 20:48

Projekty inwestycyjne zabiorą entuzjazm świetnych i pomysłowych ludzi. Tak, szatnie zamiast imprez kulturalnych na wysokim poziomie. Jaka obłudą jest masowe głosowanie uczniów ze wskazaniem na szatnie! Takie postępowanie to brak szacunku nie tylko do obywateli ale i do siebie.

Nie brałem udziału w głosowaniu i raczej nie wezmę, gdyż nie mogę się zdecydować który z proponowanych projektów jest ważniejszy niż inne.

Ale... co jest złego w tym, że uczniowie jakiejś szkoły chcieliby mieć szatnie czy tam szafki i wraz z rodzicami głosują za tym? Niestety ale wszystkie hajnowskie szkoły - pomijając Białorusa - są mocno niedoinwestowane i każda modernizacja w którejkolwiek będzie czymś pozytywnym.

#3 ~głosujący~

~głosujący~
  • Goście

Napisano 04 październik 2019 - 21:17

Ja glosowałem tak jak młodzież (zgodnie z regulaminem) i nie widzę w tym nic niewłaściwego. 

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2019 - 21:38

[quote name="Gość" post="1594749" timestamp="1570218533"]
Nie brałem udziału w głosowaniu i raczej nie wezmę, gdyż nie mogę się zdecydować który z proponowanych projektów jest ważniejszy niż inne.
Ale... co jest złego w tym, że uczniowie jakiejś szkoły chcieliby mieć szatnie czy tam szafki i wraz z rodzicami głosują za tym? Niestety ale wszystkie hajnowskie szkoły - pomijając Białorusa - są mocno niedoinwestowane i każda modernizacja w którejkolwiek będzie czymś pozytywnym.[/quote
Elementarne potrzeby uczniów a do takich należą szafie powinien zapewnić organ prowadzący. Czytaj burmistrz.
W ten sposób burmistrz wyręcza się budżetem obywatelskim. Dzieci powinny pójść na głosowanie z rodzicem a nie z nauczycielem. Jest to przegięcie.

#5 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 10:43

Byłoby ok, żeby dzieci same dokonały wybory, lub przedyskutowały z rodzicami, a nauczyciel w ramach lekcji zaprowadził do UM, byłaby to dobra nauka. Jeśli jednak nauczyciele dyktują na co ma dziecko głosować to jest przegięcie i nierówna konkurencja. Moim zdaniem głosowanie powinno być powtórzone, a regulamin sprecyzowany

#6 ~jurek~

~jurek~
  • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 10:51

Pani nauczycielka przyprowadza do um klasę i każe na co maja głosować czy to jest normalne a ja zachodzę ze swoim dzieckiem i pani mówi ze moje dziecko nie moze bo nie umie sie podpisać i ja jako prawny opiekun nie mogę się podpisać. To jak panie nauczycieli w ramach nauki prowadzają dzieci na glosowanie to moja propozycja za rok w ramach budżetu obywatelskiego podwyżki dla nauczycieli i będzie ok będą znów klasami prowadząc dzieci żeby dostać ja tal jak z szafkami. To jest chore ktos z mieszkańców Hajnówki robi jaja

#7 ~Cogito~

~Cogito~
  • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 18:51

Wszystkim "poruszonym" radzę przeczytać regulamin, ale tak ze zrozumieniem. Dzieci przyprowadza już nie tylko szkoła z ul. Nowowarszawskiej, ale również i 3 go Maja. Wątpię, żeby Panie dyrektorki działały wbrew prawu, tym bardziej nauczyciele. Jaja to sobie zrobił organizator, zmieniając podział środków pomiędzy zgłaszane inwestycje (tu właśnie potrzebne jest rozumienie czytanego teksu). Piszecie, że z szafek będzie korzystać tylko grupa uczniów szkoły, a z tarasów w przedszkolu plac zabaw przy szkołach (pokażcie przdszkole / szkołę, których bramki są otwarte w wekend lub weakacje, tzn. ogólnodostępne mieszkańcom).

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 18:54

Wszystkim "poruszonym" radzę przeczytać regulamin, ale tak ze zrozumieniem. Dzieci przyprowadza już nie tylko szkoła z ul. Nowowarszawskiej, ale również i 3 go Maja. Wątpię, żeby Panie dyrektorki działały wbrew prawu, tym bardziej nauczyciele. Jaja to sobie zrobił organizator, zmieniając podział środków pomiędzy zgłaszane inwestycje (tu właśnie potrzebne jest rozumienie czytanego teksu). Piszecie, że z szafek będzie korzystać tylko grupa uczniów szkoły, a z tarasów w przedszkolu plac zabaw przy szkołach (pokażcie przdszkole / szkołę, których bramki są otwarte w wekend lub weakacje, tzn. ogólnodostępne mieszkańcom).

W SP3 na Judziance są otwarte, w wakacje widywałem tam sporo bawiących się dzieci. Dobrze że plac zabaw i piramida służą mieszkańcom.

#9 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 19:48

Problemem nie jest to, że dzieci głosują, ale to, że nauczyciele "pokazują palcem" gdzie dziecko ma postawić krzyżyk.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 20:10

Szkoła jest za darmo ( różne opłaty są za rok w niewielkich sumach ) i szafki dzieciom są potrzebne. Ale nie rozumiem sauny na basenie gdzie za basen się płaci i to nie mało ( pomijając różne zniżki dla rodzin wielodzietnych ) . Niech se zrobią sami. 

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 22:49

. Moim zdaniem, to podstawiono na głowie idę budżetu obywatelskiego.zrobil to burmistrz a radni przyklepali.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 22:49

. Moim zdaniem, to podstawiono na głowie idę budżetu obywatelskiego.zrobil to burmistrz a radni przyklepali.

#13 ~dyrektor~

~dyrektor~
  • Goście

Napisano 06 październik 2019 - 08:38

Problemem nie jest to, że dzieci głosują, ale to, że nauczyciele "pokazują palcem" gdzie dziecko ma postawić krzyżyk.

Tak powinno być. Nauczyciel uczy dziecko głosować bo to jest wspólny interes.Brawo.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 październik 2019 - 10:26

Tak, ale to już było i niech nie wraca więcej!

#15 ~Hajnowianin~

~Hajnowianin~
  • Goście

Napisano 06 październik 2019 - 11:46

Na Judzience pięknie służy wszystkim - mieszkańcom i turystom. A przy Wróblewskiego i na Armii Krajowej to już niestety nie. Gorszy sort? Reguły gry określone w poprzednich edycjach były chyba korzystniejsze dla wszystkich. Czy można do nich wrócić?

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 02:20

Nauczyciel może uczyć głosować ale niech dzieci same wybieraja

#17 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 07:25

Tak powinno być. Nauczyciel uczy dziecko głosować bo to jest wspólny interes.Brawo.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 07:28

Nauczyciel uczy głosować??? Chyba żart, idą dalej, przy najbliższych wyborach też może nas uczą, gdzie krzyżyk postawić.

#19 ~:)~

~:)~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 10:07

Wygraliśmy te szafki? :))))))))

#20 ~cichociemny~

~cichociemny~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 15:25

Wygraliśmy te szafki? :))))))))

A my na Werpachowskiego chcemy oświetlenia ulicznego, którego nie ma od 40 lat. Ludzie zlitujcie się i głosujcie na ten projekt :lol:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych