Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Brakuje rąk do pracy na polskich budowach :: zobacz komentowany artykuł

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~the observer~

~the observer~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 15:27

Nie trzeba narzekać, wystarczy więcej zapłacić...

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 15:37

PRACA - to za dużo powiedziane - śmieciówki, na czarno, za parę zł.  trzeba tyrać od świtu do nocy bez wolnych sobót.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 15:42

Ciekaw jestem, czy ktoś wie, ile czasu musiałby pracować  (na umowę o pracę ) robotnik budowlany aby kupić normalne mieszkanie w bloku ( 60 - 70 m2 ) ?

#4 ~zyskodawcy śmieciowi~

~zyskodawcy śmieciowi~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 15:52

ZYSKOBIORCY biadolą bo chcą uzyskać pozwolenie na zatrudnianie jeszcze tańszej siły roboczej z Ukrainy.

#5 ~robol~

~robol~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 16:00

Niedługo bez umowy o pracę nikt nie będzie chciał pracować.

#6 ~ireck~

~ireck~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 16:11

200zł dnówki ..... i mogie iść podpierać łopate

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 12:38

pracowal u mnie pan za okolo 120 zl dniowka ma 5 cioro dzieci rzucil prace  moze nie tak praca go rzucia zaczol  przychodzic pijany   teraz zbiera pety na dworcu zal mi go

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 14:33

Niech zaczną zatrudniać na umowę a nie na czarno i płacić uczciwie to rece do pracy będą

#9 ~miś z okienka~

~miś z okienka~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 14:55

pracowal u mnie pan za okolo 120 zl dniowka ma 5 cioro dzieci rzucil prace  moze nie tak praca go rzucia zaczol  przychodzic pijany   teraz zbiera pety na dworcu zal mi go

z piątki dzieci ma 2500zł, poza tym pochwal się ile godzin trwa u ciebie dniówka bo jak 10 to wychodzi ok 12zł/h więc dupy nie urywa

#10 ~dds~

~dds~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 17:38

U mnie pracował Pan ( a raczej jaśnie Pan) który oświadczył że 200zł dniówki na rękę to łzy i woli puszki zbierać niż pracę na wykończeniówce w budowlance.  Teraz z Noregii podbiera mi pracowników

#11 ~M~

~M~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2016 - 09:56

Płacę 8 złotych na godzinę i nie ma chętnych pracownikof do mojej firmy. Tylko wyjeżdzajo. Będę mósiał firmę zwijać. Narobiło się teraz magistrów co po 20 zł by chcieli .

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2016 - 14:02

Budowlanka, największa patologia na rynku pracy.

#13 ~bartek~

~bartek~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2016 - 14:31

12 zł na godz dla majster który zna się na robocie nie pije nie pali ludzie żenada ja w 2008 miałem 12 zł apeluje pracodawcy co wy robicie ok mówicie więcej nie dam bo mi się nie opłaca min teraz na budowie na lewo powinno być 20 zł za godz

#14 ~zyskodawcy łączcie się~

~zyskodawcy łączcie się~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2016 - 18:55

Wg. papieża Franciszka wyzysk jest grzechem śmiertelnym, żaden czyściec nie pomoże, będą smażyć się w piekle, w gorącej smole.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2016 - 03:30

Płacę 8 złotych na godzinę i nie ma chętnych pracownikof do mojej firmy. Tylko wyjeżdzajo. Będę mósiał firmę zwijać. Narobiło się teraz magistrów co po 20 zł by chcieli .

Za 8zl to se sam pracuj.Sam niedawno wyjechalem do stanow a w polsce nie zarabialem zle bo ok 4tys a tu mam w niecaly tydzien i tez pracuje na budowach i wcale nie jest ciezko.Zycze wszystkim zeby wszyscy wyjechali to wtedy moze sie naucza placic wielcy pracodawcy

#16 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2016 - 11:26

Nikt nie każe pracować za 10zł ,ja wyjechałem mając własną działalność w Polsce ,tutaj mam 50 euro samej diety prosty rachunek 4,4x50 220zł nie opodatkowane bo to dieta na jedzenie to w Polsce jako fachowiec dniówki nie dostanę w w jakiejkolwiek firmie ,płacone mam za wszystko przejazdy a stawka godzinowa dla fachowca od 11,23 e na godzinę w górę ,pracy mnóstwo przebierać w firmach ile chcesz jak coś nie pasuje,No i oczywiście dieta 250 euro płacona na początku tygodnia żebyś miał za co żyć ,a nie jak u Polskich rzekomo pustych biznesmenów co w waciakach samo nie dawno z rusztowań zeszli ,wypłata będzie bo mi nie zapłacili a jedzenie . to ich obchodzi tylko swoje kredyty i lesing  płacą żałosne takich to do pi.....A bym zapomniał dodać jesteś ubezpieczony i co ważne pierwszy próg po 5 latach ,a zus wysłał mi prognozę po 18 latach 540 zł jak dotrwam do 67 lat ,wtedy co trawa i rower.

#17 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2016 - 11:44

Takie ogólne informacje nic nie dają.

Mnie interesowałyby informacje dotyczące konkretnej firmy budowlanej.

Wtedy jasno widać, czy brakuje, kogo i dlaczego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych