Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Bóg

68 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~zorro~

~zorro~
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 15:12

Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.

Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.

#2 ~paszoł z hetul~

~paszoł z hetul~
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 18:09

Nam nie potrzebna ta informacja

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 19:47

Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.

to twoja sprawa , po co wywołujesz taki temat-  :angry:

#4 ~Gość X~

~Gość X~
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 22:04

Żeby uświadamiać innych, należy być najpierw samemu świadomym w danej sprawie.

Pan nie jest, więc o uświadamianiu nie może być mowy, a jedynie o ośmieszeniu się.

Ateista to człowiek, który nie wierzy w żadnych bogów.

Jeżeli ktoś wierzy w jakiegokolwiek boga, to ateistą nie jest.

Takie jest obecnie znaczenia słowa ateista, czy to się Panu podoba czy nie.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 22:14

Ateiści to coś w rodzaju zacofanych ludzi takich jak w średniowieczu. Tłumaczę dlaczego... kiedyś też ludzie nie wierzyli w przesył informacji ani radio internet itp. WiFi też nikt nie widział na oczy a wierzymy zę jest bo działają internety. Bóg jest, ma sie dobrze, obserwuje swoje dzieci i wybaczy wszystkim bo jest miłosierny ale żyć trzeba w zgodzie i nie krzywdzić drugiej osoby. 

#6 ~Bóg~

~Bóg~
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 22:57

Tak przy okazji—uwagi logików nie umknęło, że wszechmoc i wszechwiedza to atrybuty wzajemnie się wykluczające.
Jeśli bowiem Bóg jest wszechwiedzący, to z góry wie, że zamierza, korzystając ze swej wszechmocy, w jakimś momencie zmienić bieg zdarzeń. To zaś oznacza, iż nie może już zmienić zdania i powstrzymać się od działania, co z kolei przeczy jego wszechmocy.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 23:00

Niech Szmoc Będzie z Wami!

#8 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 01:15

Ateiści to coś w rodzaju zacofanych ludzi takich jak w średniowieczu. Tłumaczę dlaczego... kiedyś też ludzie nie wierzyli w przesył informacji ani radio internet itp. WiFi też nikt nie widział na oczy a wierzymy zę jest bo działają internety. Bóg jest, ma sie dobrze, obserwuje swoje dzieci i wybaczy wszystkim bo jest miłosierny ale żyć trzeba w zgodzie i nie krzywdzić drugiej osoby. 

Bardziej zacofanej ciemnoty od chrześcijan, zarówno katoli jak i prawosławnych chyba nie ma. Wystarczy przejechać się po podlaskich wioskach-wróżki, szeptuchy, wiedźmy i do tego klecha z batiuszką. Istne średniowiecze, ciemnogród i zacofanie.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 07:01

Najbardziej śmiercionośne państwo świata to był ateistyczny sowiecki ZSRR,gromada wieśniaków z ospowatym góralem gruzińskim na czele stwierdziła że Boga nie ma a tak naprawdę to oni są bogami.Efekt to 55 do 61 milionów trupów współobywateli zabitych lub zmarłych w GUŁagach czy katowniach NKWD i boski kult jednostki.

#10 Drogowy

Drogowy

VIP

• Użytkownicy
  • 701 postów

Napisano 19 luty 2020 - 07:22

oj za dużo naliczyłeś wielka brytania przez 500 lat najwiecej ludzi "wybiła", ma archwiwa których się bardzo boi, nawet II wojna światowa przez nich, to są zdrajcy w rękawiczkach i gajerach, boże goń królową;

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 07:42

wraz z usa to tak

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 07:51

wraz z usa to tak

Oczekujecie świętej inkwizycji ??????

Nie będzie jej, ale "Pan Bóg nierychliwy, ale SPRAWIEDLIwY, jak Kuba Bogu tak Bog Kubie".

#13 ~Tt~

~Tt~
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 07:56

Jeśli jesteś osobą wierzącą, to w niemal wszystkich przypadkach można założyć, że twoja wiara jest wiarą twoich rodziców. Ktoś, kto, urodziwszy się w Warszawie, uważa, że chrześcijaństwo jest religią prawdziwą, a islam fałszywą, mimo iż doskonale zdaje sobie sprawę, że wyznawałby dokładnie przeciwny pogląd, gdyby przyszedł na świat w Afganistanie, jest ofiarą indoktrynacji, którą przeszedł w dzieciństwie.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 08:01

w wawie 3/4 ludzi juz nie chrzci a pis ma 20% poparcia

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 11:52

Najbardziej śmiercionośne państwo świata to był ateistyczny sowiecki ZSRR,gromada wieśniaków z ospowatym góralem gruzińskim na czele stwierdziła że Boga nie ma a tak naprawdę to oni są bogami.Efekt to 55 do 61 milionów trupów współobywateli zabitych lub zmarłych w GUŁagach czy katowniach NKWD i boski kult jednostki.

Coś ci się popier...
W Rosji nawet pomimo rewolucji i ucieczki arystokracji ludności pochodzenia szlacheckiego jest więcej niż w Polsce. Ogólnie ok 4-5% społeczeństwa w Polsce ma takie pochodzenie, czyli najmniej w Europie. Nawet Gruzin Stalin nie wywodził się z chłopstwa, nawet rozpoczął studia za młodu zanim nie zszedł na psy.

#16 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 14:09

Coś ci się popier...
W Rosji nawet pomimo rewolucji i ucieczki arystokracji ludności pochodzenia szlacheckiego jest więcej niż w Polsce. Ogólnie ok 4-5% społeczeństwa w Polsce ma takie pochodzenie, czyli najmniej w Europie. Nawet Gruzin Stalin nie wywodził się z chłopstwa, nawet rozpoczął studia za młodu zanim nie zszedł na psy.

Prawda, komuś się popier...

Stalin arystokracja, elita, wyższe sfery... Był czerwonym carem dla wielu i nadal nim jest.

STALIN - czwarte dziecko szewca Wissariona Dżugaszwiliego i praczki Jekateriny Geładze (córka chłopa pańszczyźnianego).
Ojciec Stalina zwany Szalonym Beso, nie dość, że po pijanemu bił go bez litości, to jeszcze chciał, by dzieciak poszedł w jego ślady, czyli został szewcem.

Edukację zdobywał w szkole cerkiewnej oraz w prawosławnym seminarium duchownym, którego jednak nie ukończył, dla wielu niewygodny fakt z życia tego zbrodniarza.

Podobnie było z drugim zbrodniarzem Hitlerem. Jako dziecko uczęszczał do szkółki niedzielnej w austriackim Lambach. Śpiewał też w kościelnym chórze i był ministrantem.

Jego ojciec chciał, aby został celnikiem tak jak on sam, ale Adolfek nie chciał, chciał zostać księdzem. W swoim "Mein Kampf" Hitler wychwalał lokalnego duchownego, który go inspirował. Bardzo religijni, wierzący byli ci zbrodniarze. Prawdziwi chrześcijanie.

#17 ~ano~

~ano~
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 16:37

Prawda, komuś się popier...

Stalin arystokracja, elita, wyższe sfery... Był czerwonym carem dla wielu i nadal nim jest.

STALIN - czwarte dziecko szewca Wissariona Dżugaszwiliego i praczki Jekateriny Geładze (córka chłopa pańszczyźnianego).
Ojciec Stalina zwany Szalonym Beso, nie dość, że po pijanemu bił go bez litości, to jeszcze chciał, by dzieciak poszedł w jego ślady, czyli został szewcem.

Edukację zdobywał w szkole cerkiewnej oraz w prawosławnym seminarium duchownym, którego jednak nie ukończył, dla wielu niewygodny fakt z życia tego zbrodniarza.

Podobnie było z drugim zbrodniarzem Hitlerem. Jako dziecko uczęszczał do szkółki niedzielnej w austriackim Lambach. Śpiewał też w kościelnym chórze i był ministrantem.

Jego ojciec chciał, aby został celnikiem tak jak on sam, ale Adolfek nie chciał, chciał zostać księdzem. W swoim "Mein Kampf" Hitler wychwalał lokalnego duchownego, który go inspirował. Bardzo religijni, wierzący byli ci zbrodniarze. Prawdziwi chrześcijanie.

Puknij się w swoj łeb (chyba pozbawiony myślenia ), jeszcze raz przeczytaj co napisałes i popraw.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2020 - 14:12

Rak religii będzie trudny do wyleczenia, bo kolejne pokolenia pozwalają indoktrynować swoje dzieci od urodzenia, tak samo jak ich rodzice pozwolili na indoktrynację. 
Poza tym Kościół Katolicki ma świetny produkt - w zamian za coniedzielny haracz sprzedaje marzenia. Przykład: masz nieciekawe życie, zarabiasz mało i najpewniej nie odniesiesz żadnego realnego sukcesu. Tu wkracza religia, która przekonuje Cię, że im większym zerem jesteś na ziemi, tym lepsze życie będzie po śmierci. 

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2020 - 14:54

niezłe i racja 

#20 ~ksiadz to aktor~

~ksiadz to aktor~
  • Goście

Napisano 22 luty 2020 - 20:06

i agituje jude i pis stąd te 30 %

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0