Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

blizny u dziecka

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Elżunia

Elżunia

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 18:19

jak to jest czy są jakieś skuteczne specyfiki dla małych dzieci - wnuczka koleżanki podczas wakacji nabawiła się niezłej blizny na policzku - lekarka stwierdziła, że no trudno jak podrośnie to sobie zrobi operację plastyczną. A jak kupili jakąś maść to w ogóle nie działa - co Wy na to ? Jakieś podpowiedzi ?

#2 ~nati~

~nati~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2016 - 11:01

A może spróbuj takie plastry silikonowe sutricon kids ? słyszałaś może o nich ? Są bardzo dobre do tego z efektem tatuażu z zabawnymi zwierzątkami. Więc dziecku na pewno się spodobają :)

#3 Gaba

Gaba

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 01 październik 2016 - 12:11

Skóra dziecka łatwiej się regeneruje niż u dorosłych, ja bym spróbowała kupić maść.

#4 Elżunia

Elżunia

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 04 październik 2016 - 18:32

maść już była to może te plastry - Sutricon. Jak mówicie, że specjalnie dla dzieci to jeszcze lepiej

#5 ~mama~

~mama~
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 09:42

My ostatnio zakupiliśmy te plastry, są dobre syn nawet nie marudzi że mu je zakładam a zawsze miał z tym problem widocznie te tatuaże pomagają :)

#6 ~mama3~

~mama3~
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 09:43

My ostatnio zakupiliśmy te plastry, są dobre syn nawet nie marudzi że mu je zakładam a zawsze miał z tym problem widocznie te tatuaże pomagają :)

#7 WhiteAngel

WhiteAngel

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 01:02

Powiedz mi proszę czy te plastry można przycinać, jakiej są wielkości? Bo jak mają tatuaże to i moja może bedzie chętniej nosiła bo innych nie bardzo.

#8 ~menu river~

~menu river~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2018 - 10:15

Jakoś nie mam przekonania co do lasera u dzieci. Podobno to bardzo boli, czy dziecko to wytrzyma? Ja używam plastrów silikonowych. Kupiłam sutricon z obrazkami, młody się cieszy, że ma tatuaże, a blizna się ładnie goi ;)

#9 ~Mama Emila~

~Mama Emila~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2018 - 23:22

A dobrze się takie plastry trzymają? Nie odczepi się zaraz? Jak to działa na taką bliznę? Bo nie bardzo sobie wyobrażam. Myślałam, że blizna potrzebuje powietrza.

#10 ~biggie~

~biggie~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2018 - 11:41

A dobrze się takie plastry trzymają? Nie odczepi się zaraz? Jak to działa na taką bliznę? Bo nie bardzo sobie wyobrażam. Myślałam, że blizna potrzebuje powietrza.

to działa jak druga skóra,wspomaga gojenie i też zabezpiecza przed otarciami, przerostem blizny, a te plastry są też oddychające i powietrze przepuszczają

#11 ~szefczyk~

~szefczyk~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 17:17

Ooo... mój syn też uwielbia te z obrazkami. Dzielnie nosi, a ja się cieszę z efektów, które są już widoczne :)

#12 ~marta~

~marta~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2018 - 22:48

plastry też dobra rzecz, ale również skuteczny jest olejek bio oii, który jest delikatny i myślę, że dla dziecka to jak najbardziej. smarować 2-3 razy i blizna stanie się bledsza, mniej widoczna,

#13 MonikaQ

MonikaQ

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 11:32

ja smaruje blizny oliwką :rolleyes:

#14 ~juzka~

~juzka~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 19:34

plastry też dobra rzecz, ale również skuteczny jest olejek bio oii, który jest delikatny i myślę, że dla dziecka to jak najbardziej. smarować 2-3 razy i blizna stanie się bledsza, mniej widoczna,

Ja bym jednak zdecydowała się na plastry - bo wyższa skuteczność.

Lekarstwo nie ma być smaczne tylko skuteczne, podobnie jest z usuwaniem blizn.

Najbardziej chciałabym, żeby ta blizna nie powstała, ale stało się.

#15 ~Maska~

~Maska~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 21:56

no tak, ale skoro wnuczka ma bliznę na policzku, to raczej chyba żel? kiedyś stosowałam żel silikonowy sutricon właśnie, bo miałam bliznę na zgięciu łokcia i tam niestety plastry się nie trzymają. Są takie miejsca, niedostępne dla plastrów. Wtedy nawet sami producenci zachęcają do skorzystania z żelu. U mnie podziałało, więc u wnuczki na pewno też się uda!

#16 ~Klawik~

~Klawik~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2018 - 14:39

no tak, ale skoro wnuczka ma bliznę na policzku, to raczej chyba żel? kiedyś stosowałam żel silikonowy sutricon właśnie, bo miałam bliznę na zgięciu łokcia i tam niestety plastry się nie trzymają. Są takie miejsca, niedostępne dla plastrów. Wtedy nawet sami producenci zachęcają do skorzystania z żelu. U mnie podziałało, więc u wnuczki na pewno też się uda!

Racja, właśnie w takich miejscach, które są ciągle w ruchu (kolana, łokcie, szyja) to zdecydowanie warto lepiej stosować żel niż plastry. Sutricon moim zdaniem jest więcej niż okej. Trochę dłużej kuracja trwa niż przy plastrach, ale efekt jest bardzo ładny

#17 ~amanda45~

~amanda45~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2019 - 20:02

Ja stosowałam żel contractubex na bliznę pooperacyjną, na początku byłam nastawiona dość sceptyczne, ale muszę przyznać, że bardzo dobrze się sprawdziła, blizna jest mniej widoczna, skóra na niej zrobiła się bardziej gładsza, także warto wypróbować.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych