Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

70 odpowiedzi w tym temacie

#61 Czytelniczka

Czytelniczka

VIP

• Użytkownicy
  • 964 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 15:43

Dlatego powtórzę pytanie, czy ktoś  z pisuaru zmieni ten stan rzeczy? Powtórzę że watpię. Jesteśmy komunikacyjnie w 3 lidze. Nic sie nie zmienia, jest jak w latach 90.

Chyba czytanie ze zrozumieniem się kłania.

#62 Grzegorz25

Grzegorz25

Multikonto - Gupik, Pan Grzegorz, Suprasl, Mieszkaniec Grabówki

• Użytkownicy
  • 1961 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 16:26

klikasz raz jak aktywujesz bilet. fakt że z rodzajami biletów jest tam trochę zakręcone ale do opanowania.

Futrzak , własnie przejrzałem stronkę MPK we Wrocławiu , fajnie tam mają z biletami , i mozna złozyc na e-kartę przez neta , mogliby i u nas tak zrobić , ale mendy Wyszkowski & Prokop nie chcą tego

#63 ~Futrzak~

~Futrzak~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2014 - 17:55

Myślę że możemy sobie pogadać a i tak prokop i spółka jeżeli czytają nawet takie fora śmieją się że głupi plebs coś od nich chcą. Przecież są nowe autobusy w optymistycznych kolorach, mamy centrum przesiadkowe którego okolica zazdrości nam że hoho.

A mam takie pytanie, może znowu ktoś mi wytłumaczy. Dlaczego skoro mamy te genialne centrum przesiadkowe niema żadnego automatu biletowego? Obok niema żadnego sklepu blisko żeby kupić bilet. Dlaczego jestem zmuszany przez miasto do kupienia biletu u kierowcy w kosmicznej cenie?

#64 ~centerstic~

~centerstic~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2014 - 19:00

Myślę że możemy sobie pogadać a i tak prokop i spółka jeżeli czytają nawet takie fora śmieją się że głupi plebs coś od nich chcą. Przecież są nowe autobusy w optymistycznych kolorach, mamy centrum przesiadkowe którego okolica zazdrości nam że hoho.

A mam takie pytanie, może znowu ktoś mi wytłumaczy. Dlaczego skoro mamy te genialne centrum przesiadkowe niema żadnego automatu biletowego? Obok niema żadnego sklepu blisko żeby kupić bilet. Dlaczego jestem zmuszany przez miasto do kupienia biletu u kierowcy w kosmicznej cenie?

Centrum przesiadkowe...hahaha co za szyderstwo.Ciekawe dlaczego w tym centrum nie można sie przesiąść na voyagera albo pekaesa np.?Robione za publiczne unijne pieniądze a nie dla wszystkich dlaczego?Jakby prokop i spółka wyłożyła kasę na te przedsięwzięcie i ustanowili sobie wyłączność na zatrzymywanie się na tych przystankach.Zamiast ludziom ułatwiać to utrudniają...pfff

#65 ~Futrzak~

~Futrzak~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2014 - 19:14

Centrum przesiadkowe...hahaha co za szyderstwo.Ciekawe dlaczego w tym centrum nie można sie przesiąść na voyagera albo pekaesa np.?Robione za publiczne unijne pieniądze a nie dla wszystkich dlaczego?Jakby prokop i spółka wyłożyła kasę na te przedsięwzięcie i ustanowili sobie wyłączność na zatrzymywanie się na tych przystankach.Zamiast ludziom ułatwiać to utrudniają...pfff

Zgadzam się, komunikacja miejska z założenia ma służyć mieszkańcom ale w Bstoku służy słońcu Białki prokopowi. Miasto już dusi się komunikacyjnie. Moim zdaniem już brakuje jakiś 3 -5 linii. Są kretyństwa takie jak np.17 w tygodniu na TBS. Niełapię tego zamysłu. Centrum przesiadkowe dla ..... pochwalenia sie przed wyborami. Zaraz dowiemy się jacy to My pasażerowie niewdzięczni jesteśmy i "słońcu Białki" tylko jakieś bzdury wmawiamy. Dlaczego w innych miastach juz nawet nieporównuje Poznania czy Wrocławia ale w Gdynii czy Lublinie czy Olsztynie komunikacja rozwija się pełna parą a u nas ....(...) przez duże D. Jak przeczytałem artykuł i te proste tłumaczenia tego pana to śmieje się. Myślenie rodem z Korei Północnej, wódz każe i wymaga, plebs ma sie cieszyć.

#66 ~uważny czytelnik~

~uważny czytelnik~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2014 - 21:09

Po przeczytaniu wszystkich komentarzy czuję, że bilet 30-dniowy, to będzie strzał w stopę.

Jeżeli BKM ma uzyskać tyle samo pieniędzy za bilety, aby mieć kasę na zamawiane autobusy i nie zmniejszać liczby kursów, to wygląda że trzeba byłoby podwyższyć ceny biletów. W konsekwencji, jeżeli ktoś korzysta regularnie, to teoeretycznie będzie musiał kupić 12 sztuk 30-dniowych plus jakieś wydatki na jazdę przez 5 dni. W sumie nawet przy dotychczasowej cenie to i tak będzie musiał wydać więcej.

Przejrzałem ceny biletów w innych miastach i wszędzie bilet 30-dniowy kosztuje sporo powyżej 80 zł - np. Olsztyn-110 zł, Kielce-90 zł, Wrocław-98. Może coś jest na rzeczy? Może nie jest to rozwiązanie na koniec korzystne dla pasażera?

I jeszcze pytanie do redakcji : od kiedy BKM jest spółką?

Komunikacja miejska jest dotowana. 60 mln z biletów, 30 mln z budżetu miasta. Jeżeli będzie mniej z biletów, to oznacza że mniej pasażerów, mniej pasażerów to mniej kursów.

Ludzie dyskutujcie konstruktywnie! 

#67 ~Ktoś~

~Ktoś~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2014 - 18:13

Po przeczytaniu wszystkich komentarzy czuję, że bilet 30-dniowy, to będzie strzał w stopę.

Jeżeli BKM ma uzyskać tyle samo pieniędzy za bilety, aby mieć kasę na zamawiane autobusy i nie zmniejszać liczby kursów, to wygląda że trzeba byłoby podwyższyć ceny biletów. W konsekwencji, jeżeli ktoś korzysta regularnie, to teoeretycznie będzie musiał kupić 12 sztuk 30-dniowych plus jakieś wydatki na jazdę przez 5 dni. W sumie nawet przy dotychczasowej cenie to i tak będzie musiał wydać więcej.

Przejrzałem ceny biletów w innych miastach i wszędzie bilet 30-dniowy kosztuje sporo powyżej 80 zł - np. Olsztyn-110 zł, Kielce-90 zł, Wrocław-98. Może coś jest na rzeczy? Może nie jest to rozwiązanie na koniec korzystne dla pasażera?

I jeszcze pytanie do redakcji : od kiedy BKM jest spółką?

Komunikacja miejska jest dotowana. 60 mln z biletów, 30 mln z budżetu miasta. Jeżeli będzie mniej z biletów, to oznacza że mniej pasażerów, mniej pasażerów to mniej kursów.

Ludzie dyskutujcie konstruktywnie! 

Przygotuj się. Zaraz dowiesz się jakim jesteś bezmózgim .iem, który włazi w du... aktualnej władzy.

A co do centrów przesiadkowych to zanim zabierze się głos, wypadałoby mieć chociaż blade pojęcie o przepisach które regulują  transport zbiorowy. Na początek warto zapoznać się z ustawą o transporcie drogowym i ustawą o publicznym transporcie zbiorowym.

Przewoźnik nie może się zatrzymywać tam gdzie ma ochotę, bo grożą mu za to poważne sankcje ze strony np. ITD. Gdyby było inaczej, pasażerowie graliby w rosyjską ruletkę stojąc na przystanku i zastanawiając się czy dzisiaj Voyager się na nim zatrzyma czy nie.

Procedura zatwierdzenia nowego rozkładu może się ciągnąć nawet 3 miesiące, do tego zmiana zezwolenia wiąże się ze sporymi kosztami. Liczba linii regionalnych zatrzymujących się na centrach przesiadkowych, będzie więc rosła stopniowo.

#68 fan

fan

VIP

• Użytkownicy
  • 7751 postów

Napisano 28 kwiecień 2014 - 18:26

....

Procedura zatwierdzenia nowego rozkładu może się ciągnąć nawet 3 miesiące, do tego zmiana zezwolenia wiąże się ze sporymi kosztami. ...

Popatrz, czego to urzędnik urzędnikowi nie zrobi, żeby temu drugiemu pracy nie zabrakło :). Macie robotę zagwarantowaną w tym systemie do końca świata. Kwartał na to żeby linię usprawnić.... nieźle.

#69 ~jarek~

~jarek~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2014 - 10:58

Żydowski PO dyrektorku BKM już nawet synagogę na Branickiego sprzedajesz a cmentarz przy Wschodniej niszczeje.

#70 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2014 - 12:00

Bo im się nie kalkuluje!

Ponoć to komunikacja miejska jest dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla komunikacji miejskiej

Zgadza się, aż dziw bierze, że "Wschodzący Białystok" jest tak naprawdę zaściankiem. Co za ciemnota...

#71 Grzegorz25

Grzegorz25

Multikonto - Gupik, Pan Grzegorz, Suprasl, Mieszkaniec Grabówki

• Użytkownicy
  • 1961 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 15:52

Bo im się nie kalkuluje!

Ponoć to komunikacja miejska jest dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla komunikacji miejskiej

moze ktoś z was przemów do mózgu pewnym osobom ??

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BKM, bilety, autobusy, BKM. Potrzebny bilet 30-dniow

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych