Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

47 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2015 - 21:45

Prawda jest taka, że BKM zrobi wszystko by biletomatów nie było. Z prostej przyczyny, dużo zarabiają na sprzedaży biletów przez kierowców. Jeśli ktoś uważa, że kierowcy sprzedają mało biletów jest w błędzie. Jest to przedział 120-200 sztuk miesięcznie u każdego kierowcy, a tych wszystkich jest prawie pięciuset. Pomijam linię "106", gdzie przez jedną zmianę kierowca potrafi upłynnić cały bloczek. A to za sprawą czterech stref. Normalny u kierowcy na cztery strefy to 8x1,75zł. Zostawiając przykład linii do Borsukówki i tak jest to spora sprzedaż. Prowizja dla spółek jest, ale UM i tak dobrze na tym wychodzi. Bilety w biletomacie musiałyby być w cenie "kioskowej", a więc o wiele niższej niż te u kierowców. Po majowym weekendzie będą zacierać ręce, bo bloczków pójdzie... Pogoda będzie dobra, to ludzie będą jeździć, a że placówki handlowe będą zamknięte lub czynne w innych godzinach sprzedaż będzie w autobusie. Biletomat to problem z serwisem, ktoś to musi uzupełniać, pilnować, przyjmować reklamacje, a kierowca? Ten zawsze sprzeda, dopilnuje stanu, reklamacji nie wymaga....  

Dokładnie to samo chciałem napisać, zwrócić uwagę jeszcze trzeba na fakt że na biletach 60 min. nie można się przesiadać, trzeba kupić u kierowcy kolejny bilet. Ktoś wspominał kiedyś że sprzedaż biletów u kierowcy nie jest opodatkowana, kierowca przecież nie ma kasy fiskalnej, w kiosku pani przecież musi wbić na kasę sprzedaż, a więc czysty zysk.

#42 ~Magdalena Z.~

~Magdalena Z.~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2015 - 21:46

Co wspolnego z tym artykulem ma opublikowane zdjecie mojej dziewczyny?!

haha od kiedy jhesteśmy razem, czy Ja czegoś nie wiem :P

#43 ~Rafal~

~Rafal~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2015 - 23:31

Ja juz bardziej przydalyby sie parkometry niz te biletomat ostatnio probowalem zaparkowac na bema bo dolekarza sle nie wazne to po pierwsze nie wiadomo gdzie kupic te karty to jak znalazlem to juz ich oczywiscie nie bylo juz w mniejszych miejscowosciach takich jak suwalki czy augustow mysla jak zagospodarowac pieniedzmi bo przynajmniej widac na co idzie kasa a tu postep zatrzymal sie na drukowanych karteczkach heh brawo

#44 ~gośc~

~gośc~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2015 - 08:10

Więcej kupowałem ale jak mi zjadało do 1 zł to olewałem proceder z odyzkaniem kasy.

Jakie bilety są w Warszawie w cenie do 1 zł?

#45 ~elade~

~elade~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2015 - 12:22

Takie biletomaty sa jak najbardziej potrzebne i praktyczne. To radny z PO zyje własnie w średniowieczu, że tak głupio komentuje. W każdym rozwiniętym mieście na zachodzie są takie biletomaty, gdzie można kupić bilet jednorazowy, grupowy, 24 godzinny itp. i ludzie z tego korzystają. Po co stać w sklepie w kolejce za biletem, albo szukac najbliższego kiosku? Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem ułatwiającym życie mieszkańcom w poruszaniu się komunikacją miejską.

#46 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2018 - 19:36

Całkowicie zgadzam się z moim poprzednikiem! Biletomaty jak najbardziej są potrzebne. Ile razy ludzie spóźnili się na autobus lub nie pojechali nim, bo nie zdążyli kupić biletu w kiosku... lub chcieli kupić, a nie było gdzie...

Poza tym nie zapominajmy o tym, że biletomaty, jak piszą na - są dostępne CAŁODOBOWO, a kioski już niekoniecznie...

To nie tylko ułatwienie życia ludziom, ale także bardzo duży postęp w rozwoju komunikacji.

Jak ktoś jest głąb to i w biletomacie nie kupi, bo się raptem okaże że nie ma odpowiedniej gotówki. Tak jak ci co u kierowcy kupują przeważnie nie potrafią mieć odliczonej sumy mimo że się tego wymaga. Normalny człowiek zawsze ma w zapasie bilet. J z komunikacji bardzo rzadko korzystam a mimo to zawsze mam ze 3 bilety w portfelu. 

#47 ~nnn~

~nnn~
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 08:37

Wiesz jaki jest jest koszt jednego biletomatu? Dziesiątki tysięcy złotych. Bilet można kupić prawie w każdym sklepie spożywczym, kiosku jak i u KIEROWCY. A także zapłacić via internet.  Nie można się zgadzać na milionowe zadłużanie miasta bo komuś się marzą zbędne biletomaty. Zbędne bo nawet chyba największy gapa kupi bilet w okienku u kierowcy...

Całkowicie zgadzam się z moim poprzednikiem! Biletomaty jak najbardziej są potrzebne. Ile razy ludzie spóźnili się na autobus lub nie pojechali nim, bo nie zdążyli kupić biletu w kiosku... lub chcieli kupić, a nie było gdzie...

Poza tym nie zapominajmy o tym, że biletomaty, jak piszą nasą dostępne CAŁODOBOWO, a kioski już niekoniecznie...

To nie tylko ułatwienie życia ludziom, ale także bardzo duży postęp w rozwoju komunikacji.

#48 ~nnn~

~nnn~
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 08:39

Wiesz jaki jest jest koszt jednego biletomatu? Dziesiątki tysięcy złotych. Bilet można kupić prawie w każdym sklepie spożywczym, kiosku jak i u KIEROWCY. A także zapłacić via internet.  Nie można się zgadzać na milionowe zadłużanie miasta bo komuś się marzą zbędne biletomaty. Zbędne bo nawet chyba największy gapa kupi bilet w okienku u kierowcy..

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fałszywa troska o pieniądze, idioci z PO, Truskolaski, odejdź wstydu oszczędź, Pieknaaaa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych