Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

30 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Bez unii życie w raju.~

~Bez unii życie w raju.~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 15:00

witam wszystkich nastawionych do siebie wrogo, reprezentujących mniejszości narodowe na ziemiach Bielsk Podlaskiego... mam pytanie które nurtuje mnie już od dłuższego czasu ale nie chciałbym żeby zostało źle odebrane, nie chcę nikogo obrazić a jedynie zaspokoić swoją ciekawość ponieważ sam jestem z mniejszości narodowej a przynajmniej tak mi się wydaje. Pytanie moje, właściwie z nurtu Fantazy brzmi: co zrobilibyście gdyby Białoruś i Ukraina napadły na polskę ? po której stronie byście stanęli ?? czy wtedy zgasły by wszelkie waśnie ?

Podnieśli by ręce i poszli by do niewoli , lepiej by mieli jak dzis za okupacji Brukselskiej .

#22 ~Bez unii życie w raju.~

~Bez unii życie w raju.~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 15:01

witam wszystkich nastawionych do siebie wrogo, reprezentujących mniejszości narodowe na ziemiach Bielsk Podlaskiego... mam pytanie które nurtuje mnie już od dłuższego czasu ale nie chciałbym żeby zostało źle odebrane, nie chcę nikogo obrazić a jedynie zaspokoić swoją ciekawość ponieważ sam jestem z mniejszości narodowej a przynajmniej tak mi się wydaje. Pytanie moje, właściwie z nurtu Fantazy brzmi: co zrobilibyście gdyby Białoruś i Ukraina napadły na polskę ? po której stronie byście stanęli ?? czy wtedy zgasły by wszelkie waśnie ?

Podnieśli by ręce i poszli by do niewoli , lepiej by mieli jak dzis za okupacji Brukselskiej .

#23 ~Bez unii życie w raju.~

~Bez unii życie w raju.~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 15:01

#24 ~Bez unii życie w raju.~

~Bez unii życie w raju.~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 15:02

#25 ~Bez unii życie w raju.~

~Bez unii życie w raju.~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 15:03

#26 ~bezimienny~

~bezimienny~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 15:45

Nie ma takiego kraju który nazywa się polska. Jest kraj , który nazywa się Rzeczpospolita Polska (w skrócie Polska). Gdyby jednak ktokolwiek na Polskę napadł to wszyscy Polacy nie szczędząc krwi, a nawet życia, stanęliby w Jej obronie. Jak zachowałyby się mniejszości narodowe trudno przewidzieć. Być może stanęłyby po stronie najeźdźcy? Kto wie? W dwudziestym roku wielu mieszkańców Bielska (w tym również mniejszości narodowe) walczyło przeciwko sowietom. Podobnie było 1 września 1939 roku. Ale już 17 września (chociaż nie wszyscy) zmienili zdanie.

#27 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 22:49

ups najmocniej przepraszam za Polskę z małej litery to z pośpiechu ale ten przytyk do pełnej, dźwięcznej i patriotycznej nazwy to już troszkę trąca czepialstwem :) nie trzymam jednak urazy hehe... Oczywiście że trudno przewidzieć jak zachowała by się mniejszość stąd moje pytanie... co do roku 1920 to nie wiem kto walczył z Bielszczan lub mniejszości zamieszkującej to miasto wiem za to na pewno że 20 sierpnia 1920 bolszewikom złoił dupsko 3 batalion 1 Pułku Piechoty Legionów, regularna Polska Armia 2RP, z tą mniejszością to też nie wiadomo bo 1915 z powodu zawieruchy ponad połowa Bielskich osadników dał nogę z powrotem głównie Białorusini i Rosjanie a z tych co zostali 40 % to byli Żydzi w 90% kupcy stroniący od broni. Z resztą Pańskich zapisków się zgodzę. Pozdrawiam współmiłośnika historii grodu

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 08:07

Niech ta pani dogada się z Żukiem. W Pubie Blues po 2 - 3 imprezy w tygodniu. Wystarczy jak da mu salę z nagłośnieniem i może tylko raz w miesiącu przyjeżdżać do Bielska na sesję aby się Radzie Miasta pochwalić ilością impre !

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:30

historia "co by było gdyby" nie rozpatruje, bo historia poprostu jest faktem historycznym :). A co by było gdyby Ukraina i Białoruś napadli na Polskę :) ? to pewnie mogłoby być bardzo różnie z zachowaniami ludzi z mniejszości a i nawet różnie byłoby z zachowaniami prawdziwych polaków katolików :) pewnie i wśród nich znaleźliby się tacy co by "za kawałek kiełbasy i chleba" pomagaliby Białorusi i Ukrainie :) ludzkich zachowań nie da się na 100% przewidzieć-wszystko zależy od sytuacji w jakiej by się znaleźli ;)

#30 ~jajko~

~jajko~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 11:50

"Bielski Dom Kultury połączony jest z budynkiem dawnego kina "Znicz”. Spytaliśmy Małgorzatę Bil-Jaruzelską, czy ma plany jak wykorzystać dawną salę kinową. – Jeśli uda nam się zdobyć pieniądze, to postaramy się połączyć kino z domem kultury – odpowiada. – Dzięki temu mogłaby powstać sala na około 400 osób, która mogłaby pełnić rolę zarówno kina, jak i teatru. Z tego co wiem, miasto już wykupiło pomieszczenia kina. Jest nawet projekt przebudowy, ciągle jednak nie ma pieniędzy na jego realizację. Będziemy się starać pozyskać je z budżetu państwa lub funduszy norweskich. Jeśli by się udało, remont mógłby ruszyć nawet w tym roku."
http://www.bielsk-podlaski.pl/index.php?id1=0&id2=108&id3=0
buahaha, no to się nowa pani dyrektor zapoznała z planami miasta... najważniejsza inwestycja dotycząca BDKu (a potencjalnie zmieniająca w ogóle instytucję BDK w BCK czy co tam innego), a ona słyszała dzwon ale nie wie gdzie on? i chce 15-milionową inwestycję zacząć ot tak w tym roku? mimo że nie ma jej już nawet wpisanej do budżetu na 2013? za groszowe dotacje z budżetu państwa i funduszy norweskich?
a może cała sprawa upadła i konkurs na projekt przebudowy był psu na budę i teraz chałupniczo będą Znicz przebudowywać?

#31 ~emerytka~

~emerytka~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 13:38

takie bzdety piszecie:(w Bielskim Domu Kultury było tyle imprez różnego rodzaju tylko trzeba sie interesować) myslę ze dla kazdego ale Ci piszą, co się nie znają albo po prostu durnoty piszą, zobaczymy jak to bedzie teraz :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bielski dom kultury, bielsk podlaski, bil-jaruzelska, teatr dramatyczny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych