Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

222 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~maciuś~

~maciuś~
  • Goście

Napisano 15 luty 2008 - 20:46

Ja też jestem po budownictwie i to drogowym, więc o komunikacji na studiach trochę miałem, może ja też mógłbym zostać prezesem w tej firmie? :D

#42 ~alan~

~alan~
  • Goście

Napisano 15 luty 2008 - 20:49

on wcześniej to woził papiery do Warty. i nie dawał pracować ludziom w swoim pokuoju., bo geba mu się nie zamykała. Politykował i udowadniiał jaki on madry. Te mądrość to na saksach na budowach zdobywał. No i jeszcze szlifował korytarze w urzedzie. Przecież musiał nieźle wymyślać na stary zarząd, zeby tu sie dostać. Ale za to byl świetnym obiektem do żartów. - Przepraszam jest nim do dziś.

#43 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2008 - 22:06

niechcący tu zajrzałem i wciągnęła mnie panów dyskusja...
tylko tak się zastanawiam, skoro tam jest tak źle, a z panów tacy fachowcy, czemu nie zmienicie pracy? bo z tego co zrozumiałem, to jest jakaś konkurencja w której wszyscy są zadowoleni?

i jeszcze jedno... narzekacie panowie, ale jeden z was kilka wypowiedzi nade mną napisał że firma w której należycie była najlepsza, ale teraz ta konkurencyjna jest krok do przodu... i to jest ta katastrofa?

#44 ~gość2~

~gość2~
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 07:50

Katastrofą to jest to, że ludzie z 20-30 letnim doświadczeniem muszą patrzeć jak ich firma pomału niszczeje. I to dlaczego,-przez polityke. Bo nawet prosty robotnik nie jest w stanie uwierzyć, że prezes trafił tu ze względu na swoje kwalifikacje. Jeżeli tu pracujesz to wiesz o tym tak samo jak ja. A konkurencja rzeczywiście jest, ale my chcemy pracowć w KPK i nie widzimy powodu żeby przez prezesa, który ośmiesza się na każdym kroku mieliśmy zmieniać pracę. Nam jest tutaj dobrze. Jewsteśmy dobrzy w tym co robimy i wszystko. Ale chyba skoro "niechcący" tu zajrzałeś i tak cię wciagnela dyskusja to juz o tym wiesz. naprawdę to że PO wygrało wybory nie może być jedynym powodem, żeby jakiś nieudacznik uczył sie zarządzania i traktował firmę gdzie pracuje ponad 300 ludzi jak poligon doświadczalny.

#45 ~zainteresowany~

~zainteresowany~
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 09:04

Nikt nie odbiera prezesowi prawa do wprowadzania zmian, ale na Boga, niech one będą czymś uzasadnione (czymś oprócz widzimisie prezesa). Nikt mi nie wmówi, że zwalniając marketingowca prezes kierował się dobrem firmy. Wszyscy wiedzą, że siedział z nim w pokoju i miał inne upodobania polityczne. I trzeba całkowicie nie miec klasy, żeby człowieka zwolnic w 2 czy trzy dni po nominacji. To wygląda na osobiste porachunki. A pan prezes zapomina że to nie jest jego prywatna firma, i że zarządza majątkiem publicznym.

W artylule prezes leciutko minał sie z prawdą. Przeciez zwolnił jeszcze Panią Anię z SO.

#46 ~prezio~

~prezio~
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 09:38

Przeczytajcie jeszcze raz artykuł. Wypowiedzi prezesa o laptopach i sekretarce dziennikarz przytoczył dosłownie. Pewnie uznał, że to nie wymaga komentarza.

Jak myslicie, czy jak prezes spotyka sie z prawdziwymi prezesami firm komunikacyjnych i wyskakuje z tymi laptopami to oni też mają taki ubaw jak my?

#47 ~pomocnik~

~pomocnik~
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 17:36

~x-men~ 51 minut temu Wpis #1
Goście

Panie Prezesie - niech pan nie mysli,ze pan BOG i CAR!!! Premiera Polski zmienili,Prezydenta tak samo i my nie damy nabijac sie w butelke.Gdzie pana wychowanie i ta kultura osobista?Doszly nas sluchy,ze chce pan sprzedac plac na ul.Skladowej?A pan go kupowal,ze nim sie rozporzadza? A teraz jeszcze odnosnie co do noszenia krawatow od m-ca marca poczynajac:czy pan takowe nam zakupi razem z koszulami i ubraniem roboczym pozniej ,zeby mozna bylo woz pozamiatac z kurzu i pylu?Pan mozesz sie madrzyc siedzac za biurkiem i popijajac kawke.Ciekawe czy pan w swoim garniturku sprzata swoja chalupe?Z tego co nam wiadomo to w innych miastach-oczywiscie jezdza kierowcy pod krawatami,tyle tylko ze maja sluzbowe koszule spodnie i krawaty.Ja np mam jedna kosciolowa koszule i nie mam pieniedzy na zakup nowej specjalnie do pracy,by po jednym dniu byla zapuszczona kurzem i brudem po zamieceniu autobusu. Pana to stac codzien kupowac nowa ale nie mnie-ja tyle nie zarabiam kasy zeby szastac na lewoi prawo.Dlaczego nie zrobi pan teraz zebrania z kierowcami?Bo pan sie boi-gdyz teraz to zmieszali by pana z blotem(a moze by sie bali,bo zaraz by pewnie zaczal zwalniac tak jak mechanikow).Takze zastanow sie pan co robisz ,bo nie tylko pan masz rodzine ale my wszyscy je mamy i tez chcemy zyc w miare dostatnio a nie jak dziady.

#48 ~pomocnik~

~pomocnik~
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 17:42

~x-men~ Wczoraj, 18:54 Wpis #1
Goście

Ale ja sie dziwie kto tego p.prezesa w ogole tu sprowadzil jako marketingowca,a obecnie po tak krotkim okresie czasu juz jako PREZESA spolki.Czy dlugo pan tak bedzie wyzywal sie na ludziach?My chyba mamy tez tu troche do powiedzenia.Napewno wstawimy sie za naszym mistrzem ktorego chce pan przeniesc na nizsze stanowisko.Tak sie zastanawiamy czy pan by jemu dorownal w tej wiedzy,ktora On posiada pod wzgledem taboru-ale pan nawet do piet jemu nie dorownuje.Niech pan sam najpierw przejdzie szkolenie specjalistyczne,a moze nawet i jakies inne w tej dziedzinie.Bedziemy dazyc do tego,zeby pan troche inaczej ustosunkowal sie do calej zalogi KPK,a jesli nie to powtorzymy sytuacje z BYDGOSZCZY.

Żeby ludzie nie musieli w kilka wątków zaglądać. I prezes oczywiście też

#49 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 20:29

a jak on się wyżywa?

#50 ~ktos~

~ktos~
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 22:26

Słuchaj pan panie prezesik KPK (jeszcze). Odnośnie ostatniej informacji o krawatach, czy kiedykolwiek siedział pan za kierownicą autobusu? I nie mam na myśli tych nowych, którymi sie pan tak chwali przed prezydentem, ale choćby starego berieta - nie wspomnę o tych ikarusach!!!!!!. Pełno w nich dziur w kabinie w podłodze, że po kilku godzinach jazdy to wychodzi się jak z kanału a nie jak z nowego służbowego prezesa Opla Astry III. Człowieku ty najpierw stwórz warunki do takiej pracy, a za te pieniądze to byś duże kabiny zakupił do wszystkich autobusów. Po placu sie przejedź ikarusem bez ludzi to ci włos się na głowie zjeży a ty o krawatach wymyślasz. Czy pan naprawde jest tak ograniczony umysłowo. I jeszcze jedno skoro mam pan tytuł mgr (niech będzie nawet po budowie) to nie proszę, a żądam niech pan się wykaże że jest lepszy od każdego pracownika w KPK z niższym wykształceniem, jeżeli jest to miarą fachowości w pana głowie.
PS. Odnośnie prezesa michałoskiego (techniczny - niby), to dziecko w podstawówce lepiej by zarządzało. Jest kompletnie niekompetentną osobą na tym stanowisku, a jak się podchodzi do rozmowy w sprawach służbowych to spieprza jak tchórz i mówi że prosze na piśmie hehe. Był w KPKM-ie ale tam szybko go pogonili to teraz w KPK wszystko psuje.
Jednak to prawda że kretyn szybciej się dorobi na pracy innych, bo nie on a kierowcy wyjeżdżają "wozokilometry"

#51 ~zorro~

~zorro~
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 07:35

Wynik finansowy jeśli będzie dobry to tylko dlatego że poprzedni zarząd zostawił spólkę w dobrej kondycji, a obecny nie zdążył przez pół roku wszystkiego roztrwonić. Latwo rządzić (nie zarządzać!!!) kiedy nie trzeba martwić się o kasę. Zeby pan prezes miał chociaż odrobinkę większe pojęcie o kierowaniu firmą to doceniłby to co zostawili mu poprzednicy, a nie próbował zmieniać wszystko na siłę. I wychodzi jak wychodzi. Ale i tak nie zmieni to faktu że poprzedni zarząd to byli FACHOWCY, ktorzy nie odeszli dlatego że sie nie sprawdzili, tylko dlatego, że ludzie pokroju prezesa obecnego czekali w kolejce po stołek. Panie prezesie , niech pan nie ma złudzeń, ludzie wiedzą i pamiętają jak firma wyglądała i mają porównanie.

Ciekawe, czy na tych znmianach kadrowych zaoszczędził pan chociaż jedną złotówkę. Bo jak na jedną osobę w dół trzech swoich pan nagradza to rachunek musi być na minus.

#52 ~RON~

~RON~
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 09:04

Kazdy prezez, dyrektor ,prezydent , premier ma prawo dobierac sobie ludzi. A ze ktos pracowal 20 lat nie znaczy ze ma pracowac na tym stanowisku 21 rok. Jezdze autobusami bardzo duzo i jestem bardzo zadowolony. Kto jest za kierownica mnie nie interesuje- interesuje mnie abym dojechal do celu.Ja jestem bardzo zadowolony i pozdrawiam wszystkich kierowcow MPK a bialymstoku. Autobusy tak czesto jezdzo ze mozna na spokojnie poczekac na drugi . jest madre przyslowie SPIESZ SIE PO WOLI. Jeszcze mnie sie nie zdarzylo biec do autobusu, bo wiem ze za niedlugo bedzie nastepny.

#53 ~pik~

~pik~
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 09:29

To dobrze że ktoś zauważał że komunikacja dobrze funkcjonuje. to jest właśnie dorobek poprzedników, ktorzy wszystko tak zorganizowali, że nowi nie zdązyli tego zepsuć. To że autobusy często jezdzą, to sprawa rozkładów, a za te odpowiada urząd miejski. Z twojej wypowiedzi można wnioskować że jak sie zmienia zarząd to starzy mają iść w odstawkę. I co oni mają robić, jak całe życie kółkiem kręcą. I tak kierowcy odchodzą z firmy, zatrudniani są kierowcy od razu po kursie z ulicy, to dopiero może być problem. Ciekawe czy ty błbyś zadowolony, żeby ciebie tak potraktować. chyba nigdzie nie pracujesz jak ci wszystko jedno czy zdażysz na autobus czy nie.

#54 ~pomocnik~

~pomocnik~
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 09:37

Nowy wątek na forum,
ktos~ Wczoraj, 22:44 Wpis #1
Goście

I jeszcze jedno:
Pan prezes Zajkowski jest niesłowny w tym co mówi - a tytuł magistra do czegoś zobowiązuje, prawda?!
W październiku obiecywał pan podwyżki stawek na początku tego roku - i co? Krótka pamięć!!!!!!!!
Poza tym jak się pan umawia na spotkanie z przedstawicielami związków w/w sprawie to się na nie przychodzi, a gdzie pan był? Za kogo pan się uważa?! Czy tak postępuje osoba z wyższym wykształceniem, a swoją nową sekretarkę to proszę kultury nauczyć bo dziewczyna ma spore braki - rozmawia jak blokersi. Wstyd mi bardzo za pana prezesa Zajkowskiego, z-cę prezesa Michałoskiego, nową sekretarkę że reprezentują naszą firmę i kompromitują niestety.

#55 ~ZNAJOMY~

~ZNAJOMY~
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 10:25

Jak tak czytam o Waszym prezesie to teraz rozumiem dlaczego księgowa tak długo tam pracuje. Oboje są siebie warci. Musi być u was niezła jazda. Taki duet potrafi w krótkim czasie rozłożyć firmę . Nie pozwólcie na to ! Przecież można sprowadzić różne kontrole. Wiem ,że u Was pracuje bardzo dużo mądrych i inteligentnych ludzi. To Wasza firma .To Wy jesteście specjalistami w dziedzinie komunikacji, nie pozwólcie by Was straszono, poniżano i upokarzano.
Lata 70-te dawno mineły!
WALCZCIE !!!!! Życzę powodzenia.

#56 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 11:22

na zadane pytanie jak prezes sie wyżywa odpowiedzi nie uzyskałem... cóż...

nie jestem pracownikiem tej firmy, tak dla jasności.
pracuję dla mediów ogólnopolskich, wyszukuję tematy z regionów do poruszenia w tv i gazetach o zasięgu ogólnopolskim. to odpowiedź na zarzut że jestem pracownikiem.

tak więc panowie, zainteresowała mnie ta sprawa, ale konkretów ciężko jest się doszukać w waszych wypowiedziach...
co bez wątpliwości mogę powiedzieć iż był to zapewne zamówiony temat przez państwa u dziennikarzy, ale cóż prasa tak też pracuje.
ale odnoszę wrażenie, że jesteście Państwo pokrzywdzeni przez nowego prezesa, ponieważ jest nowy. nie stawiacie żadnych konkretnych zarzutów, narzekacie na obowiązek noszenia krawatów...? dla mężczyzny powinna być to przyjemność (przynajmniej moja żona tak mówi). Narzekacie na zmiany kadrowe- ale póki co, wszyscy piszący na tym forum są pracownikami. z tego co zrozumiałem, nie podoba się panom fakt że księgowa została na swoim stanowisku, ale przecież złościcie się właśnie na zmiany kadrowe. rozumieć to mogę, iż jedynym wyznacznikiem dobra i zła u panów jest własne widzimisię...

takie jest moje odczucie... czy się mylę??

#57 ~ktos~

~ktos~
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 12:56

odnośnie wypowiedzi dziennikarza powyżej, tak myli się pan.
1. nie jest pan pracownikiem tej firmy i nie zna pan obecnej sytuacji.
2. nie siedział pan za kierownicą autobusu i zapewne nie będzie, nie rozumie pan że jest to ciężka męcząca i odpowiedzialna praca szczególnie w ruchu miejskim, to my kierowcy zarabiamy na tych co w biurze siedzą i boli nas to jak oni swoją pracę wykonują
3. pieniądze w firmie są marnotrawione: szereg niby remontów w firmie na które poszły kolosalne pieniądze nie współmierne do skali tego remontu; obcinane sa fundusze socjalne - prawdopodobnie zostanie zabrane dofinansowanie do wczasów turystycznych - nagle pieniędzy zabrakło? na co one poszły?! -na remonty?! czy służbowe nowe auto; a to są pieniądze przeznaczone na konkretny socjalny cel
4. kompletnie nie zna się na prowadzeniu firmy komunikacyjnej a jego zastępca tym bardziej, były wezwania kierowców na dywanik w sprawach nieuzasadnionych

#58 ~ktos~

~ktos~
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 13:05

Co do krawatów jak pan napisał, to proszę przeczytać parę wpisów do góry i pozna pan odpowieź. Realia są takie, że taki ubiór w niektórych autobusach grozi jego zniszczeniem. Niech miasto kupi nowe wozy to porozmawiamy.
Skoro pana zainteresował ten temat to proszę umówić się na rozmowę z prezesem michałowskim, a zobaczy pan że z tym człowiekiem nie da się logicznie porozmawiać - wrażenie jest takie że nie umie czytać tekstu ze zrozumieniem. On nie wie o czym się do niego mówi.

#59 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 13:11

Tak, dokładnie. Nie jestem pracownikiem tej firmy i nie znam obecnej sytuacji. Ale skoro panowie piszecie na forum o problemach, to rozumiem że chcecie "kogoś" poinformować o "obecnej sytuacji". Dlatego pytam, jaka jest? bo z tych zarzutów jakie przedstawiacie nie płyną żadne informacje. Mam wrażenie że z tego miejsca zrobiliście sobie ścianę płaczu... to nie lepiej spotkać się przy piwku i przy tej samej liście obecności sobie ponarzekać?

Nie siedziałem za kierownicą autobusu, ale podejrzewam że jest to ciężka praca, tak samo jak ciężką pracą jest bycie księgową (ale żaden z panów nie pracował jako księgowa i nie wie o tym), tak samo ciężką pracą jest bycie sekretarką (ale żaden z panów nie pracował jako sekretarka i nie wie o tym), tak samo jak ciężką pracą jest bycie prezesem spółki (ale żaden z panów... j/w). Bycie dziennikarzem do najlżejszych też nie należy...

Każdy ma prawo wyboru zawodu i miejsca pracy, za swoją pracę dostaje stosowne wynagrodzenie. I to tyle. każdy pilnuje siebie. Zaciekawiło mnie, że prezes wyżywa się na panach oraz poniża. To państwa słowa. Gdyż to jedynym zarzutem mogłoby być, aczkolwiek czekam na potwierdzenie i nie mogę się doczekać.

A co przychodzi mi na myśl, to to, iż to panowie chcą rządzić firmą, planować inwestycje, zatrudniać pracowników. A ilu panów pracuje jako kierowców? Zapewne kilkuset jak na takie miasto. Ciekawie by to wyglądało zapewne...

Czy nadal się mylę? Czekam na konkrety

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 13:19

.....poprzedni Zarząd miał votum nieufności związków zawodowych a teraz Panowie macie takie dobre wspomnienia?....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych