Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

113 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Widzęto~

~Widzęto~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:26

To fajnie- Teren nie jest Prywatny - tylko własność Gminy-są to drogi,dojścia komunikacyjne mieszkańców -właścicieli mieszkań tych bloków za które każdy mieszkaniec buli do spółdzielni.
Mieszkańcy/wynajmujący z bloku 68 parkują też na wejściach do klatki.Odległość od okien w/g przepisów to 7 metrów.Znak na którym tkwi naklejka dotyczy... Prze wjazdem na te dwie posesje stoi znak "Zakaz ruchu wszelkich pojazdów" plus tabliczka -"nie dotyczy 68,70". Mimo zakazu wjeżdząją pojazdy z poza Bialegostoku i parkują w/g własnego widzimisię.Do chodnika przylega plac zabaw ,a na samym chodniku bawią się i biegają  małe dzieci.Pojazdy powyżej 3,5 tony wjeżdżały tam na czas remontów w ciągu dnia.

Dalej jest następny dotyczący tych spod 70tki. To że ktoś odręcznie domalował 70 świadczy o mieszkańcach tejże 70. mieszkańcy budynku 68 nie parkują pod budynkiem 70, Nie ma tam własności gminy, kilka lat wstecz została wykupiona. Tymi dostawczakami kierują kierowcy na kat. B,

#42 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:27

Szkoda ,że kolejne rządy nie robią nic aby powstrzymać mord. Tak mord bo około 3 tys śmierci rocznie to jest mord. Dla polityków ważniejsze są głosy , nawet prostej ustawy o karaniu za wycinanie filtrów nie potrafili przegłosować aby nie podpaść kierowcom. A tu cóż ewidentna wina kierowcy , nie ważny wyrok, chodzi o to ,że część kierowców uważa ,że im się należy , może parkować na chodniku , może na trawniku może wjeżdżać tirem gdzie popadnie , brak wyobraźni NIESTETY TEGO NIE UCZĄ W SZKOŁACH.

Jest jeszcze coś takiego jak empatia, ale niestety i TY też w szkole nie uważałeś.

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:39

Dalej jest następny dotyczący tych spod 70tki. To że ktoś odręcznie domalował 70 świadczy o mieszkańcach tejże 70. mieszkańcy budynku 68 nie parkują pod budynkiem 70, Nie ma tam własności gminy, kilka lat wstecz została wykupiona. Tymi dostawczakami kierują kierowcy na kat. B,

Mieszkania w hipotece w większości tak,a nie grunt wokół budynków.

#44 fan

fan

VIP

• Użytkownicy
  • 7392 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:39

W tym rejonie dostawa towaru wygląda właśnie w ten sposób. Lawirowanie pomiędzy pieszymi. Ciąg sklepów i lokali gastro oraz notoryczny brak miejsc parkingowych.

#45 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:41

Robisz zdjęcie, wysyłasz na maila WRD, i oficjalnie zgłaszasz opisując czas, miejsce i okoliczności. Na następny dzień znowu to robisz. Na następny znowu. Staraj się robić zdjęcia tak, żeby było widać, że za każdym razem jest to inne wykroczenie. Policja musi podjąć czynności i powinna poinformować o ew. odstąpieniu od czynności i przyczynie lub ew. wezwać w charakterze świadka na przesłuchanie (chociaż jak dobrze udokumentujesz to niekoniecznie). Jak dobrze pójdzie, to następuje kumulacja i kierownika boli kieszeń, a w drastycznych przypadkach może i komplet punktów nazbierać :D

Pogratulować Twoim sąsiadom ..".lurker", może Tobie też ktoś zrobi fotkę, oby jak najszybciej...co w szkole słabo było? Będziesz teraz się na wszystkich odgrywał?

#46 ~maciek~

~maciek~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:44

Pogratulować Twoim sąsiadom ..".lurker", może Tobie też ktoś zrobi fotkę, oby jak najszybciej...co w szkole słabo było? Będziesz teraz się na wszystkich odgrywał?

Dopóki osobom chcącym egzekwować przesterzeganie prawa i przepisów, a nie daj Boże jeszcze ośmielającym się wtedy zgłaszać do służb za to odpowiedzianych, będzie przypinana łatka konfidenta, dopóty w Polsce normalnie nie będzie.

#47 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:59

Dopóki osobom chcącym egzekwować przesterzeganie prawa i przepisów, a nie daj Boże jeszcze ośmielającym się wtedy zgłaszać do służb za to odpowiedzianych, będzie przypinana łatka konfidenta, dopóty w Polsce normalnie nie będzie.

Wystarczy podejść i wyjaśnić a nie zza firanki strzelać fotki. Tak robią słabeusze. Ludzie nie są głupi jak im się zwróci uwagę to wbrew pozorom rozumieją. Donosicielstwo nawet w dobrej wierze jest słabo widziane, a taki instruktaż jak przedstawił lurker z szyderczym uśmiechem na końcu swojego komentarza świadczy o tym, że nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami. A tak na marginesie kto to jest osoba próbująca egzekwować prawa i przepisy?

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 16:01

Mieszkania w hipotece w większości tak,a nie grunt wokół budynków.

ps

opłata miesięczna za lokal:

- oplata za wieczyste użytkowanie (dojścia,ojazdy)--   0,08 zł x metr 2

-podatek od nieruchomości (odr) --  0,02 zł x m2

plus podatek za grunt pod mieszkaniem hipotecznym odprowadzany co roku od m2 do Urzędu Miejskiego.

#49 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 16:08

Wystarczy podejść i wyjaśnić a nie zza firanki strzelać fotki. Tak robią słabeusze. Ludzie nie są głupi jak im się zwróci uwagę to wbrew pozorom rozumieją. Donosicielstwo nawet w dobrej wierze jest słabo widziane, a taki instruktaż jak przedstawił lurker z szyderczym uśmiechem na końcu swojego komentarza świadczy o tym, że nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami. A tak na marginesie kto to jest osoba próbująca egzekwować prawa i przepisy?

Z pewnością nie jest to donosiciel. Zakładam, że to jakiś frustrat.

#50 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 16:45

ps

opłata miesięczna za lokal:

- oplata za wieczyste użytkowanie (dojścia,ojazdy)--   0,08 zł x metr 2

-podatek od nieruchomości (odr) --  0,02 zł x m2

plus podatek za grunt pod mieszkaniem hipotecznym odprowadzany co roku od m2 do Urzędu Miejskiego.

A ja płace prawie 800pln rocznie i muszę odśnieżać bo straż miejska mi dopieprzy, liście zbieram bo SM mi dopipeprzy, ale nie narzekam...a i rozumiem kobietę, która sprząta przy bloku gdzie mam mieszkanie ale wiesz co robię....przede wszystkim nie płaczę tak jak TY. Za komuny byłem w ich pojęciu kułak i nic się nie zmieniło tyle że odpady {liście} w ramach opłaty zabierają. Także siedź w bloku i nie narzekaj...nie narzekaj, bo zawsze może być gorzej.

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 16:50

A ja płace prawie 800pln rocznie i muszę odśnieżać bo straż miejska mi dopieprzy, liście zbieram bo SM mi dopipeprzy, ale nie narzekam...a i rozumiem kobietę, która sprząta przy bloku gdzie mam mieszkanie ale wiesz co robię....przede wszystkim nie płaczę tak jak TY. Za komuny byłem w ich pojęciu kułak i nic się nie zmieniło tyle że odpady {liście} w ramach opłaty zabierają. Także siedź w bloku i nie narzekaj...nie narzekaj, bo zawsze może być gorzej.

Ciekawy sposób przekazania swego pierdo-lamentum.Po za tym ty to w du..e gaz ci się ttli.

#52 ~Lol~

~Lol~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 17:19

A kogo jeszcze osądzać? Zabitą kobietę?
No to może pochwal się panie kierowco jaki to przepis pozwala zaopatrzeniowcom jeździć po chodniku, a zabrania rozładować się z jezdni? Zupełnie nie interesują mnie twoje płacze, że nie ma czasu stawki gówniane, brak wózków. Weź kredyt, zmień pracę.

#53 ~piesza12~

~piesza12~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 17:21

chodzę codziennie przez to miejsce w ktorym zgineła ta kobieta i widziałam jak się zachowują kierowcy samochodów dostawczych uważają że mają pierszewństwo na chodniku a pieszy to wróg musi idąc po chodniku czujnie rozglądać się bo może jechać albo rowerzysta albo auto a my piesi musimy szybciutko schodzić z chodnika by nie przeszkadzać

#54 ~Praca~

~Praca~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 17:23

lurker ci siedzisz darmozjadzie na garnuszku mamy du.pe rusz do pracy nawet kat b nue masz a udziela się jestes zwyklym spoleczniakiem który siedzi w oknie wdpolczuje twoim sąsiadom .jesteś lewus i zwykły du.pęk. do roboty sie weź

#55 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 17:58

Duża częśc kurierów i kierowców samochodów dostawczych do zwykłe chamy i prostaki.

Latem zeszłego roku prowadząc na chodniku wózek z dzieckiem o mały włoś nie zostałam rozjechana na Bojarach. Zwróciłam uwagę, a burak wyskoczył z szoferki z mordą.

Jeśli jest zapis z monitoringu to sprawa powinna być prosta.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 18:00

W Białymstoku panuje POtworna dyskryminacja pieszych. Chodniki są zwężane, albo likwidowane. Zamieniane są na miejsca parkingowe, jak. np na Sienkiewicza, gdzie zostało może tylko pół metra najbliżej ścian budynków - i pieszy nie ma najmniejszych szans na ochronienie się np przed spadającym soplem...Pozostałe chodniki są w całkowicie tarasowane przez parkujące samochody, uniemożliwiając przejście (np Gajowa przy ryneczku). Po wciśnięciu przycisku godzinami trzeba czekać na zielone, nawet, gdy Sienkiewicza jest całkiem pusta, itd...

...pusta jak przestrzeń pomiędzy twoimi uszami.

#57 lurker

lurker

VIP

• Użytkownicy
  • 1280 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 18:43

Moi sąsiedzi są ok, nimi się nie przejmuj. Jakoś sobie radzimy - bez łamania przepisów.
Z robieniem zdjęcia dla mnie to może ci czasu do emerytury nie starczyć, ale życzę powodzenia.
Z bydłem blachosmrodziarskim nie ma innego sposobu postępowania. Gadać sobie możesz ile chcesz - słucha jeden na 100. A mandaciki i utrata PJ jednak przemawiają szybciej i skuteczniej.

#58 lurker

lurker

VIP

• Użytkownicy
  • 1280 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 18:48

lurker ci siedzisz darmozjadzie na garnuszku mamy du.pe rusz do pracy nawet kat b nue masz a udziela się jestes zwyklym spoleczniakiem który siedzi w oknie wdpolczuje twoim sąsiadom .jesteś lewus i zwykły du.pęk. do roboty sie weź

LOL - praca - to argument, który wg. dekli zakończy dyskusję. Bo jak ktoś ma słabą pracę, to wszyscy obok powinni mieć równie słabą, żeby nie mieli czasu na życie :D :D :Powtarza się niemal na każdym filmie na ruskim stop chamie i na grupie święte krowy warszawskie na fejsie.

#59 ~pol~

~pol~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 19:44

Jest jeszcze coś takiego jak empatia, ale niestety i TY też w szkole nie uważałeś.

Brak wyobraźni,graniczący z głupotą a często również zwykłe chamstwo i cwaniactwo a ty mówisz o empatii. Ja również jestem kierowcą  ale nie widzę żadnych okoliczności łagodzących dla wielu niedopuszczalnych zachowań.

#60 ~Ktosik~

~Ktosik~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 20:18

Ale ze Skoda stoi na miejscu dla dostaw to juz nikt nie widzi-zreszta przewaznie tam stoi i ma wywalone mimo zwracania uwagi-bo ma abonament wykupiony i moze stawiac gdzie chce a potem dostawcy szukaja-kombinuja... Policja byla moge sie zalozyc ze nawet nie spojrzeli w ta strone...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych