Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

113 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~RRoman~

~RRoman~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 10:38

Na przejściach dla pieszych niebezpiecznie, na chodnikach niebezpiecznie. Tak kończy się brak nawyku u kierowców ochrony słabszych uczestników ruchu drogowego. Niestety.

#2 ~nfo~

~nfo~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 10:47

Wszędzie jest niebezpiecznie bo kierowca siedzi w kabinie z której coś tam widać po bokach w lusterkach, za to pieszy ma zawsze doskonały widok, zawsze może poczekać aż auto przejedzie, zawsze może moment postać jak widzi że auto cofa, zawsze ale to zawsze widzi auto pod które za moment musi wejść jakby magnesem przyciągnięty.

Kierowca nie widział pieszej która była schowana za jego budą.

Jakby piesi choćby w połowie byli tacy uważni jak kierowcy to liczba śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych spadłaby praktycznie do zera.

#3 ~RRoman~

~RRoman~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 10:54

I już mamy potwierdzenie tego co napisałem wcześniej... niech uważa pieszy. Przy takim podejściu liczba śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych z pewnością wzrośnie.

#4 ~swoje imię~

~swoje imię~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:03

Cofanie po placu albo chodniku, to jak opędzanie się od mrówek stojąc w mrowisku.

Szkoda kierowcy, szkoda kobiety.

Cieszcie się. Udowodniła że ma pierwszeństwo na chodniku i to kierowca ma na nią uważać

#5 ~Olo~

~Olo~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:03

O czym wy .icie? Ten . za kierownicą znalazł się w miejscu gdzie nie powinno go być. Jak wielu innych na drogach. Bo koniecznie trzeba pod same drzwi podjechać. Mam nadzieję, że będzie miał teraz dużo czasu na zadumę nad swoją głupota

#6 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:17

Nie tłumaczenie kierowcy a może była plecami odwrócona. Święte krowy to są kierowcy dostawczakow ciężko parę metrów skrzynki podniesc

#7 ~RRoman~

~RRoman~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:17

Do Olo
Masz rację. Tylko ja nie mówiłem o przepisach ruchu drogowego tylko o nawykach i mentalności kierowców.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:25

Rowerzysta i pieszy mają pierwszeństwo,ale do czego? Do śmierci ? Kierowca musi uważać.A pieszy i rowerzyści już nie? Komu łatwiej jest zatrzymać się? Kto ma więcej możliwości rozjrzeć się? Dlaczego pieszy idzie na oślep,jakby miał klapki na oczach? Bo ma pierwszeństwo! Czy to już zwalnia z myślenia,z dbania o swoje i innych bezpieczeństwo? Kierowca ma martwe punkty . Trzeba uczyć od dziecka przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się również po chodnikach i ulicach. Szkoda kobiety i kierowcy i ich rodzin.

#9 ~RRoman~

~RRoman~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:42

Do Gość
Jeżeli kierowca nie daje sobie rady z martwym punktami to raczej powinien zostać w domu albo co gorsza zostać pieszym.
Żaden pieszy nie ma zamiaru zginąć, co nie znaczy, że ma cały czas uważać. To kierowca jako posiadający prawo jazdy, jako jadący pojazdem jest bardziej odpowiedzialny za sytuację na drodze. Tak jest na całym cywilizowanym świecie, do którego chcemy przeciez równać.

#10 lurker

lurker

VIP

• Użytkownicy
  • 1280 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:45

~nfo~ jak zwykle w formie, ale rośnie mu stado następców z prawkiem z chipsów.
Pieszy ma uważać na chodniku. Wytłumacz mi więc co robił samochód na chodniku. Z tego co się orientuję to na chodniku samochód może TYLKO parkować i to TYLKO przy krawędzi jezdni i w dodatku jego masa NIE MOŻE przekroczyć 2,5 tony. Tak więc nawet niektóre suvy nie mogą parkować na chodniku, a co dopiero jeździć po nim. Jazda wzdłuż po chodniku i przejściu dla pieszych jest zabroniona. Dodatkowo:

Art. 23 ust. 1 pkt 3 - Ustawa o Ruchu Drogowym 

Cofanie.

3) przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:

a) sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,

b ) upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.

Użytkownik lurker edytował ten post 19 styczeń 2019 - 11:46

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:50

~nfo~ jak zwykle w formie, ale rośnie mu stado następców z prawkiem z chipsów.
Pieszy ma uważać na chodniku. Wytłumacz mi więc co robił samochód na chodniku. Z tego co się orientuję to na chodniku samochód może TYLKO parkować i to TYLKO przy krawędzi jezdni i w dodatku jego masa NIE MOŻE przekroczyć 2,5 tony. Tak więc nawet niektóre suvy nie mogą parkować na chodniku, a co dopiero jeździć po nim. Jazda wzdłuż po chodniku i przejściu dla pieszych jest zabroniona. Dodatkowo:

Art. 23 ust. 1 pkt 3 - Ustawa o Ruchu Drogowym 

Cofanie.

3) przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:

a) sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,

b ) upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.

Zapraszam pod klatkę schodową bloku Wiejska 70.Chodnik ,parkują bo tak im się podoba a pisanie/zgłaszanie/telefonowanie do Pana Prezydenta i Straży Miejskiej i Policji jest bezskuteczne.Do tego na polbruk wjeżdza i parkuje sprzęt pozyżej 3,5 tony

#12 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:55

Rowerzysta i pieszy mają pierwszeństwo,ale do czego? Do śmierci ? Kierowca musi uważać.A pieszy i rowerzyści już nie? Komu łatwiej jest zatrzymać się? Kto ma więcej możliwości rozjrzeć się? Dlaczego pieszy idzie na oślep,jakby miał klapki na oczach? Bo ma pierwszeństwo! Czy to już zwalnia z myślenia,z dbania o swoje i innych bezpieczeństwo? Kierowca ma martwe punkty . Trzeba uczyć od dziecka przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się również po chodnikach i ulicach. Szkoda kobiety i kierowcy i ich rodzin.

#13 ~nfo~

~nfo~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:56

-->Lurker,  załóż firmę to dasz kierowcy dostawczaka asystenta który zapewni pomoc przy cofaniu...

..wiem że jest taki przepis, ale skąd masz sobie zapewnić taką pomoc może mi wyjaśnij ?

Nie wiem czy wiesz, ale bywa że pieszego na chodniku potrafi oberwany sopel lodu zabić, kwestia co komu sądzone

Wiesz doskonale jaką mamy pogodę i że pewno nie było innej możliwości wyładowania towaru ze względu na zalegający wszędzie śnieg

#14 lurker

lurker

VIP

• Użytkownicy
  • 1280 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:57

Zapraszam pod klatkę schodową bloku Wiejska 70.Chodnik ,parkują bo tak im się podoba a pisanie/zgłaszanie/telefonowanie do Pana Prezydenta i Straży Miejskiej i Policji jest bezskuteczne.Do tego na polbruk wjeżdza i parkuje sprzęt pozyżej 3,5 tony

Robisz zdjęcie, wysyłasz na maila WRD, i oficjalnie zgłaszasz opisując czas, miejsce i okoliczności. Na następny dzień znowu to robisz. Na następny znowu. Staraj się robić zdjęcia tak, żeby było widać, że za każdym razem jest to inne wykroczenie. Policja musi podjąć czynności i powinna poinformować o ew. odstąpieniu od czynności i przyczynie lub ew. wezwać w charakterze świadka na przesłuchanie (chociaż jak dobrze udokumentujesz to niekoniecznie). Jak dobrze pójdzie, to następuje kumulacja i kierownika boli kieszeń, a w drastycznych przypadkach może i komplet punktów nazbierać :D

#15 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:58

Ten konkretny kierowca miał martwy mózg i wcale nie musiał hamować. On dopiero ruszał... Wsiadł do samochodu nie rozglądając się i staranował człowieka.

#16 lurker

lurker

VIP

• Użytkownicy
  • 1280 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 12:01

-->Lurker,  załóż firmę to dasz kierowcy dostawczaka asystenta który zapewni pomoc przy cofaniu...

..wiem że jest taki przepis, ale skąd masz sobie zapewnić taką pomoc może mi wyjaśnij ?

Nie wiem czy wiesz, ale bywa że pieszego na chodniku potrafi oberwany sopel lodu zabić, kwestia co komu sądzone

Wiesz doskonale jaką mamy pogodę i że pewno nie było innej możliwości wyładowania towaru ze względu na zalegający wszędzie śnieg

Wybacz, ale to jest żenujące tłumaczenie z pupy. Pogoda i wygoda ważniejsze niż życie ludzkie. Samochód nie miał prawa tam się znaleźć - żaden, a tym bardziej dostawczy.
Skoro rowerzyści nie powinni łamać przepisów, to kierowcy dostawczaków również.
Tam są dwa pasy - można zatrzymać się na jezdni.

#17 ~swoje imię~

~swoje imię~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 12:01

czyli piesza udowodniła kierowcy, że miała pierwszeństwo. Idź jej powiedz że zrobiła interes życia

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 12:04

Robisz zdjęcie, wysyłasz na maila WRD, i oficjalnie zgłaszasz opisując czas, miejsce i okoliczności. Na następny dzień znowu to robisz. Na następny znowu. Staraj się robić zdjęcia tak, żeby było widać, że za każdym razem jest to inne wykroczenie. Policja musi podjąć czynności i powinna poinformować o ew. odstąpieniu od czynności i przyczynie lub ew. wezwać w charakterze świadka na przesłuchanie (chociaż jak dobrze udokumentujesz to niekoniecznie). Jak dobrze pójdzie, to następuje kumulacja i kierownika boli kieszeń, a w drastycznych przypadkach może i komplet punktów nazbierać :D

Zasypałem zdjęciami skrzynkę pani sierżant.Nikt się nie odezwał.Napisałem że wyślę na maila do Zielińskiego -bo to jego konik-garbusek.Napisała mi po 2 miesiącach że

"Z uwagi na zmiany kadrowe i przydzielenie mi dzielnicy w rejonie której znajduje się ul. Wiejska 70 proszę o wszelki kontakt dotyczący nieprawidłowości występujących pod adresem na maila lub telefonicznie "   :lol: 

#19 lurker

lurker

VIP

• Użytkownicy
  • 1280 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 12:07

Zasypałem zdjęciami skrzynkę pani sierżant.Nikt się nie odezwał.Napisałem że wyślę na maila do Zielińskiego -bo to jego konik-garbusek.Napisała mi po 2 miesiącach że

"Z uwagi na zmiany kadrowe i przydzielenie mi dzielnicy w rejonie której znajduje się ul. Wiejska 70 proszę o wszelki kontakt dotyczący nieprawidłowości występujących pod adresem na maila lub telefonicznie "   :lol: 

Wydział Ruchu Drogowego, a nie dzielnicowy.

#20 lurker

lurker

VIP

• Użytkownicy
  • 1280 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 12:09

czyli piesza udowodniła kierowcy, że miała pierwszeństwo. Idź jej powiedz że zrobiła interes życia

Raczej ty udowodniłeś, że jesteś odkorowanym pajacem, ale co tam...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych