Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zamknięty Temat jest zamknięty
831 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 17:10

"Z tego co mi wiadomo, kapitalizmu nie wymyślono ani w Biazet S.A., ani w żadnej innej białostockiej firmie produkcyjnej. Macie pretensje do pracowników biurowych, bo nie stoją razem z Wami na linii produkcyjnej? Bo taką mają pracę, naszego czasu nie liczy się od - do, ludzie są w pracy do momentu, aż wykonają swoją robotę."

CIEKAWE...WYDAJE MI SIE ZE PRACA BIUROWA TRWA OD 8.00-16.00!WIEC DLACZEGO BIURO WYCHODZI PO 15.00?W TAKIM UKLADZIE DLACZEGO MONTERZY NIE MOGA WYKONAC SWOJEJ PRACY I PO PROSTU ISC!WYKONUJEMY SWOJA ROBOTE W 6-7 GODZ.I GO HOME!!!JAK WASZEGO CZASU SIE NIE LICZY?TO ILE WY PRACUJECIE?PO 6 GODZ. CZY PO 8 GODZ.???I BIERZECIE WIEKSZA KASE NA PEWNO!COS SKOPIOWAC I WYSLAC MAILA CZY FAX TO KAZDY POTRAFI!NIC DZIWNEGO ZE WYCHODZICIE WCZESNIEJ.

#42 ~LOLA~

~LOLA~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 18:37

Żenujący występ pracownika biura!Przykro ci?No i dobrze ma być przykro!

#43 ~manekin~

~manekin~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 19:09

hahahha dobry gosc z tego pracownika biura-porownac nasza prace do ich hahah ze oni tez maja w upaly ciezko hahaha, tylko ze wy mozecie sobie wstac pujsc po wode do ubikacji itp bez pytania i pozwolenia a my czasem otrzymujemy odpowiedz-stoj wytrzymasz do przerwy, niepodoba ci sie poziom krytyki? bo co ? bo mowimy prawde a nie owijamy w bawelne? taka krytyke to powinniscie slyszec codziennie ! a nie wlazenie w tylek i wazeliniarstwo!!! i ktos dobrze napisal przede mna-to moze i my zrobimy swoje i pojdziemy do domu tak jak wy?ale niestety jak pan Daniel to zobaczy to podniesie nam norme znowu! a moze pan kierownik i dla biurowych ustanowi jakas norme co? albo was z linuje ? po co was tam taka chmara? na hali sie smiejemy ze niedlugo bedzie technolog na kazdy komponent hahaha

#44 ~Izydor~

~Izydor~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 19:21

Cześć

Witam Ten Biurowy tudziesz mości kawalerze.Czytając twą wypowiedz masz troszkę racji co do twej dywagacji.Wziecie życia swoje rece co to za żenada z twej strony-zamieńmy sie pesjami to se założe własne przedsiębiorstwo!Branie kasy za chodzenie do kwadratu -kpina na maksa!Widze ze bronisz kolegę kierownika senso,niech mu tu pisza morze chlopaczek przemyśli pare spraw.Jak podszedł tak do sprawy to teraz tak ma!Troche szacunku dla ludzi z jego strony nawet przewitać się nie umie.Małolat zafajdany myśli ze niebo liznoł-byle do koryta!!A co do jego pracy to kpina zero racjonalnego myślenia!Jak widze to co tworzycie to haft mi się zbiera!tworzenie Lean trza mieć troszeczkę pojęcia a nie wyskakiwać z pusta kartka,a pomocy szukać w anglii-żenada!!i tak naprawde za co wam sie płaci?

#45 ~blue~

~blue~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 19:53

Poziom pisania nie powinien tu być wypominany wielu z nas nie mialo szansy dalszej nauki bo to kosztuje a za naszą pensją nie zaszalejemy .Wasza wiedza(do kadry kierowniczej ) tez ma wiele do życzenia widząc produkcję jak obumiera. Kiedys wszystkie taśmy pracowały( 21 lini pełną parą ) na 3 zmiany ,a teraz żeby tak ogromna powierzchnia stala niewykorzystana !!!!!!!!!!!!!!! to jest dopiero marnotrastwo .
w sprawie przerw dla pracowników biurowych ;
• co najmniej pięć minut po każdej godzinie pracy przy obsłudze monitora ekranowego (par. 7 pkt 2 rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe).przerw tych nie mozna łaczyć w jedną. dlaczego nikt nie narzeka na halę POE .uważam że Tam jest poprostu normalnie .

#46 ~Meg8_7~

~Meg8_7~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 20:19

A zastanawialiście się, cóż to za zmiana, iż Biazet postanowił za dni wolne zapłacić nam przestojowe ? Czyżby zechcile pokazać, że mają dobre serce ? Nie... Otóż wymyślili, że bardziej im się to opłaci, gdyż za przestój przysługuje nam tylko 80% stawki, natomiast gdybyśmy odrobili te dni, musieli by nam wypłacić 100%. A że dni już tyle się nazbierało [kolejnych zresztą przybywa], więc taką sobie dogodność wykombinowali smile.gif

#47 ~żółty~

~żółty~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 22:04

Nie wszyscy są be , uważam że Beata Ż. wykonuje naprawdę kupę dobrej roboty , wielki szacun .Może kiedyś będzie moim kierownikiem . ps . niewdzięczny , niewydajny , narzekający pracownik.

#48 ~GIN~

~GIN~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 22:15

Złe info nie 80 % a 60 % ,ale Wynagrodzenie za przestój nie może być jednak niższe od obowiązującego w danym roku minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2010 r. – 1317 zł). Pilnujmy swoich odcinków bo będzie rżnięcie.!!!!!!!!!!!!!!

#49 ~byly~

~byly~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 23:11

Moja zona pracowała do czasu aż jej nie przedłuzyli umowy z powodu zajscia w ciąże i to zgodnie z prawem gdyż była zatrudniona w biazet s.a. przez agencje pracy tymczasowej i co nawet zasiłku macieżyńskiego nie ma i to zgodnie z prawem polskim to może jak tyle powodzi w kraju to naprawde za miske ryżu będą pracownicy pracować i już nie będzie białych mużynów a żółci z nas sie zrobią a białostocką białą rzeke nazwiemy żółtą od tego dobrobytu i szacunku dla pracownika.Jeśli chodzi o strukrure firmy to tak rozbudowanej administracji to tylko bruksela wam może pozazdrościc zapytajcie sie pracownicy czyli swoich przelożonych ile zarabiają bo kiedyś co miesiąc lista wisiała kto ile zarobił za wkład do firmy od sprzątaczki aż do prezesa i wszystko było jawne.Na koniec:koniec z agencją pracy bo polacy tacy jak ci co rządzą w biazet s.a. przenieśli to na wyspy brytyjskie i tam też żądza pieniądza polskiego ekonoma zagosciła...

#50 Suchy

Suchy

VIP

• Użytkownicy
  • 2108 postów

Napisano 11 czerwiec 2010 - 03:58

Dobra, dobra - Polak pojęczy i zasuwa dalej - bezsensowne biadolenie. wink.gif

#51 ~nikt nie słucha~

~nikt nie słucha~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 10:11

W sumie zawsze można popracować w KAN:
http://forum.gazeta....rojowa_51_.html
lub
http://forum.poranny...showtopic=15481
A jeśli ktoś rozumie dlaczego ludzie tu pracują
(http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,7999842,W_Zamtexie_praca_jest__ale_bez_wynagrodzenia.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077692)
to może zastanowi się nad własną postawą.

Polak zawsze narzekał i marudził, jak miał dobrze robił wszystko aby to zniszczyć jak ma źle to szuka łączności z innymi w biedzie. Taka nasza narodowa natura, popatrzcie na historię daleko nie trzeba szukać.

Dzisiaj nikt na świecie nie zastanawia się jak komuś zrobić dobrze albo jak wrócić do starych dobrych czasów. Dziś o Twoim bycie decyduję ten kto chce zapłacić Ci za to co robisz a nie za to co ci się wydaję że robisz. Czy jak idziesz do supermarketu to kupisz wszystko co ci będą wciskali, czy jednak to co uważasz że jest warte swojej ceny i Twoich możliwości tu i teraz?

Ci co biadolą o starych dobrych czasach zapomnieli bądź nie widzą jak to na prawdę było. Jestem z pokolenie które to dobrze pamięta. Powiem tyle, że ktoś może tego jeszcze ktoś nie zauważył ale tak jest:świat się zmienił i na nikogo nie czeka.

Można stać i marudzić albo zrobić coś ze swoim życiem lub w tym przypadku pracą. Masz pomysł na to aby zmienić firmę na dobrą, chcesz to zrobić to proponuj i pokaż co a nie marudzisz. Każdy ma prawo do działania a zasłanianie się ogólnie stwierdzeniami "my wy oni".

Podsumowanie moje jest takie: marudzić to Polak potrafi ale jak przychodzi do działania to tylko nieliczni, którzy jak zawszę są nielubiani przez "swoich" kolegów w pracy.

#52 ~grzdyl~

~grzdyl~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 11:02

CYTAT(GIN @ 10.06.2010, 23:15:50) <{POST_SNAPBACK}>
Złe info nie 80 % a 60 % ,ale Wynagrodzenie za przestój nie może być jednak niższe od obowiązującego w danym roku minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2010 r. – 1317 zł). Pilnujmy swoich odcinków bo będzie rżnięcie.!!!!!!!!!!!!!!

...a propos wynagrodzeń:

Przepraszam Was ale pomimo całego swojego wysiłku i ciężkiej pracy , której nikt nie docenia jesteście cały czas robieni w przysłowiowe bambuko. Czytajcie wyjaśniene--> Kiedy przestój jest spowodowany brakiem komponentów koszty przestoju linii są przerzucane na winnego czyli poddostawcę wg kalkulacji opartej na 100% wynagrodzenia za roboczogodzine pracownika. W tym momencie Wy dostajecie tylko część wynagrodzenia a różnica trafia do kieszeni Biazetowej wierchuszki. Nie piszę tego żeby Was zdołować chcę Wam tylko unaocznić to co się u nas w firmie dzieje, pracuję tu już kilka lat i powiem szczerze że nie jestem w stanie spokojnie oglądać tego co się dzieje.

Pozdrawiam Wszystkich WSPÓŁPRACOWNIKÓW.

G.

#53 ~biurowy milioner~

~biurowy milioner~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 11:37

Witam wszystkich aktywistów internetowych!!!

Piszę do Was, żeby powiedzeć jak to na prawdę jest w biurze... Masakra, przychodzimy, nóżki na biurko, cały dzień w internecie i po 4 godzinach do domu... W międzyczasie przychodzą z obsługi i serwóją dobrą kawę (Kopa Luvak - najdroższa na świecie).
A jak nam płacą... Kupiłem właśnie 120 metrowe mieszkanie w Rezydencji Nowy Świat. Mam teraz taras na dachu i widok na panoramę miasta. Często siadam tam z żoną i popijamy sobie koniaczek i palimy kubanskie cygara.
Kupiłem nowy samochód z salonu (nowiutkie BMW serii 5). Z tym samochodem to już nie jest tak różowo, bo myślałem, że będzie mnie stać na serię 7, ale co zrobić... trudno, akurat nie mieli mojego koloru.

Żonie kupiłem ostatnio Mini Morisa i nowe futro z norek... powiedziała że się obraziła, bo myślała, że kupie je u Armaniego a nie Dolce Gabana... życie...

Zastanawiam się też, czy na podłogach w nowym apartemencie położyć błękitny marmur, czy sprowadzić dywany z Persii... ciężki wybór (proszę zorientowanych o radę).

Ogólnie w BSA biurowi zarabiamy tyle, że nie nadąża się wydawać... dramat... Generalnie wyglądam jak król Midas, bo jestem cały obwieszony złotem i platyną.

Podsumowując: zapierdzielam strasznie ciężko... ah, co zrobić..

#54 ~manekin~

~manekin~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 12:09

o patrze ze biurowych troche ruszylo bo zaczeli sie odgryzac? oj jacy wy biedni,wy tez przeciesz nie macie rozowo prawda?wszyscy po was jada na tym forum a to przeciesz nie wasza wina ze tak jest w biazecie prawda? oj biedulki z was. TO MOZE ODERWIECIE SIE OD BULEK I POROZMAWIACIA Z MONTERAMI O ICH PROBLEMACH ALE JAK Z LUDZIMI A NIE PODWLADNYMI A NIE WYMYSLACIE JAKIES TANDETNE ANKIETY'' CZY MAM DOBREGO SZEFA'', MOZE CHOC RAZ BIURO NALOZY NIEBIESKIE KOSZULKI I STANIE NA LINI CHOC JEDEN DZIEN I SAMO SIE PRZEKONA JAKIE TRAPIA NAS PROBLEMY? MY NIE NAZEKAMY DLATEGO ZE LUBIMY I NIE DLATEGO ZE JESTESMY POLACZKAMI, NAZEKAMY BO JEST NAPRAWDE CIEZKO I NIKT NAS NIE SLUCHA(no moze czasem sie uda np mam nadzieje ze to forum cos osiagnie)

#55 ~kolejny bioorowy~

~kolejny bioorowy~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 12:52

To prawda, bez Montera nic w zakładzie się nie zrobi. Jednak co będzie Monter montował, jeśli zabraknie biurowego? Co potaszczy Rozdzielca? To my zdobywamy nowe projekty, wdrażamy je, projektujemy narzędzia, pilnujemy procesu. Też mamy przełożonych, którzy tną nam premie, na których się wkurzamy. To prawda, bywa tak, że chodzimy do wc kiedy chcemy, w zamian nasza praca nie kończy się po 8 godzinach. Trzeba, to robi się 14 godzin, mus to mus. Później idziesz do chaty, ale robota za Tobą – nie śpisz tylko myślisz, kombinujesz rozwiązania, żeby zadowolić władze.
Co do lubienia/nielubienia Daniela M. – łagodnie mówiąc – nie da się chłop lubić, to prawda. Po prostu jako człowiek. Może poczyta, przemyśli, a może i nie?
I tak każdy pomyśli co zechce, ale nie ma nas bez Was, a Was bez nas.

#56 ~woman~

~woman~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 13:16

Hmmm...
co do ostatniego wpisu, kierownik nie da się lubić ?hm....to dziwne bo mi, nie najmłodszej już w tej chwili kobiecie, zwrócił jakiś czas temu uwagę kiedy powiedziałam mu "dzień dobry" i w żartach odpowiedział że jeżeli jeszcze raz powiem mu "dzień dobry" zamiast "cześć" to się obrazi, tłumaczył że nie zasłużył sobie na Pan, także ostrożnie z takimi ocenami, wskażcie mi jednego kierownika który jest lubiany, ba jak jest, to znaczy że nie jest kierownikiem jakim być powinien, za bardzo się nie orientuję ale on nie pracuje jak tu piszecie po 4-6 godzin z pewnością,
i ogólnie..
myślę że nie jestem niestety jak większość piszących tu ludzi bez szkoły, coś tam skończyłam, nie jestem alfą i omegą i trochę w życiu mi się poprostu nie ułożyło, tak owszem ciężko pracuję, jest gorąco, oczywistym jest że chciałabym zarabiać więcej ale też zgadzam się z kolegą który pisze wyżej że to rynek dyktuje tempo, nie brygadzista, nie mistrz ani nawet nie sam prezes czy Bóg...

Podsumowując, wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma. chciałabym aby kiedyś ta firma się zmieniła, lepsi ludzie obok, lepsi na górze, oczywiście o ile będzie zatrudnienie.

#57 ~x~

~x~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 13:35

Jeżeli chodzi o warunki pracy , to czy naprawdę firmy nie stac było na sukcesywne zainstalowanie klimatyzacji na hali prodykcyjnej , przecież te wszystkie kartki, obrazki, tablice, które wiszą teraz na ścianach i zasady 6s porozwieszane na wejściu do Biazetu to wszystko są koszty , pokazuwa dla wchodzących gości , w sumie zwykły pracownik na to raz spojrzy i olewa , a upał daję się we znaki , czy czekacie aż naprawdę komuś się coś stanie z sercem np . i upadnie na linii, wiatraki nie dają jak masz 30 -32 stopnie na hali i wilgotność niemałą od gotowania wody na kontroli , luudzie błyszcża się od potu na stołowce to samo upał jak diabli,jak z rur zaśmierdzi to można się pożygać,praca ciężka to ułatwmy pracownikowi skoro jesteśmy w Europie a nie w Chinach .

#58 ~gin~

~gin~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 13:51

Ej wy biurowi a co wy o tej godzinie (aktualnie w pracy ) robicie na forum ???????????????/

#59 ~x~

~x~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 14:49

Ok nie mówię że biuro ma lekko , wiadomo planista ma ciężko musi pilnowac stanów magazynowych a te wiadomo ze są niedokładne i potem mamy zmiany i rozdzielcy latają jak matołki , projekty tez są potrzebne wiadomo nowe modele nowe problemy , każdy chcę się utrzymać na rynku i mieć pracę, ludzi irytuję tylko to że ze tylę się robi teraz na pokaz i jakie są to koszty a nam zabiera się premie za byle co (bo raz np. ktoś użył telefonu lub wyszedł chwilę przed czasem) a warunki są fatalne szczególnie teraz , zaklad ma dach z blachy i jest jak piekarnik latem a zimą jak lodówka i nic się z tym nie robi tyle lat ta hala działa od 2003 roku i zero klimy,stanowiska są cholernie obciążone i wcale sie nie zdziwię jak w końcu zaczną się dużę ilości L4 a tutaj jeszcze podokladano co niektórym na Senseo i co za rok dwa stawy padną i wynocha .

#60 ~robo_89~

~robo_89~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 15:23

"serwóją", "Persii"-biurowy zajrzyj do slownika!nam sie wytyka a wy tez byki walicie!
oczywiscie praca biurowych jest bardzo ciezka,oj bardzo!zal mi was bidulinki buhahahahahaha!!!!!!!!!!!
odgryzacie sie bo prawde tu piszemy,boli co?prawda zawsze boli!i tacy madrzy jestescie?to moze zamienimy sie na tydzien praca?na II zmiane przyjdziecie,staniecie na linii i pozasuwacie na...pelna norme 23 palet na linie!a jak normy nie zrobicie to po premii i kazanie przez...mikrofon!
nawet sobie nie wyobrazacie ile jest ludzi pracujacych przy tasmie po studiach,lub studiujacych.i nie jeden monter ma wiecej w glowie niz wy!
i badzmy szczerzy nasmiewacie sie tu z nas a dyrektorzy maja zony...z linii produkcyjnych!cos was ciagnie do nas jednak.niektorzy maja tez prace po znajomosci...no coz reka reke myje!
i nie narzekajcie,ze macie taaaaaaaaaak upalnie w biurze-wy tam macie okna i w kazdej chwili mozecie je otworzyc i przeciag zrobic,zima macie cieplutko w biurach,nieraz okna otwieracie a my albo ociekamy z potu i smierdzimy albo marzniemy i pozniej konsekwencja jest L4!!!
co by tu nie pisac to i tak bedziemy zgnojeni.
i teraz jak musi sie czuc kierownik Daniel M. kiedy to czyta?no musi sie czuc zajebiscie!musial miec ciezki zywot skoro wyzywa sie na zwyklych szarakach.wspolczuc talko jego partnerce-o ile ja ma!!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych