Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Arhelan

81 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Marcin Jakubowski~

~Marcin Jakubowski~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2014 - 01:42

Ją pracuje na smieciowce 11 lat jako zarzadzajacy działem IT. Obecnie mam teraz 31zl /godz brutto, oczywiście nie w opisywanej firmie i miesięcznie mam średnio 4,5 - 5,5 tys. Dla mnie jest to taka umowa jak każda inna i ok, ale na zdrowych zasadach.

#42 ~takie tam~

~takie tam~
  • Goście

Napisano 07 październik 2014 - 21:15

niewczuwajcie się w pracę niepokazujcie że wam zależy NIEWARTO za dobrą i rzetelną pracę i tak ci nikt niepodziękuje DNO I WODOROSTY szczególne pozdrowienia dla pana D niepowinieneś pracowac z ludżmi !!! :blink:  :)

#43 ~takie tam~

~takie tam~
  • Goście

Napisano 08 październik 2014 - 06:33

niewczuwajcie się w pracę niepokazujcie że wam zależy NIEWARTO za dobrą i rzetelną pracę i tak ci nikt niepodziękuje DNO I WODOROSTY szczególne pozdrowienia dla pana D niepowinieneś pracowac z ludżmi !!! :blink:  :)

dodam oczywiście dla Darka -kierownika regionalnego hehe

#44 ~anonim~

~anonim~
  • Goście

Napisano 28 październik 2014 - 08:32

Witam. Ja też pracowałam w arhelanie 11 miesięcy. Przychodziliśmy pół godz wcześniej do pracy i wychodziliśmy nie raz pół godz później a teraz chcę żeby mi za to zapłacili i kieruje sprawę do sądu, ponieważ odmówili zapłacenia mi należności. Jeśli ktoś chciałby się dolączyć proszę o odpowiedź.

#45 ~Arhelan~

~Arhelan~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2014 - 00:27

Waśnie, zastanawiałam się nad tym jak to jest że prywatne małe sklepy pozamykane gdzie pracują sami właścicele, a sieć Arhelan ma pootwierane sklepy w dzień wielkanocny do 24 a i czerwone dni to samo.... Czyżby pracownicy byli tak dobrze opłacani że nawet w święta chcą pracować?

wg przepisow w świeta moga pracowac osoby na umomach o dzielo i zlecenie. nie pracuje nikt z umowa o prace (czyli malo kto w tej firmie)

#46 ~bida z nędzą~

~bida z nędzą~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2014 - 10:45

Ją pracuje na smieciowce 11 lat jako zarzadzajacy działem IT. Obecnie mam teraz 31zl /godz brutto, oczywiście nie w opisywanej firmie i miesięcznie mam średnio 4,5 - 5,5 tys. Dla mnie jest to taka umowa jak każda inna i ok, ale na zdrowych zasadach.

ooo alez ty szczęsliwy ja pitole  :o  :o  :o

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2014 - 20:18

wg przepisow w świeta moga pracowac osoby na umomach o dzielo i zlecenie. nie pracuje nikt z umowa o prace (czyli malo kto w tej firmie)

w tej firmie prawie 1000 osób pracuje na umowę o pracę

#48 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 22:42

w tej firmie prawie 1000 osób pracuje na umowę o pracę

ciekawe ha ha ha

#49 ~Misiek~

~Misiek~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 01:12

A jak się odbywa praca na magazynie archelanu ???

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 11:07

Tak samo jak w każdym innym magazynie. Masa razy przesunięcie równa się praca a, nie jakieś odbywanie.

#51 ~pracownik~

~pracownik~
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 19:18

kompletna bzdura arhelan ma 60 sklepów w przeliczeniu to wychodzi około 16 osób na umowie na sklep ;/ z doświadczenia wiem ze nawet tyle osób w co poniektórych sklepach nie pracuje wiec nie wiem z kąt te 1000 osób niby. Ostatnimi czasy  robią jakieś rewolucje na sklepach nie wiadomo po co, jak już się przyzwyczajasz do kierownika zostaje on przerzucony na inny sklep żeby nie panowała miła atmosfera w pracy. Przychodzi nowa osoba i nowe zwyczaje wszystko na nowo. Jeśli chodzi o umowy na zleceniach są osoby które pracują nawet 1,5 roku i nie wiedza kiedy dostaną umowy bo ktoś musi pracować w święta. Na co dzień pracują jak inni chodzą według grafików co jest nie legalne. Brak szacunku dla pracownika znam panią która pracuje w arhelenie około 10 lat i jak zasłabła w pracy i chciała iść na zwolnienie chorobowe pozwiedzano jej ze już do pracy nie wróci bo zostanie zwolniona.
Na szczęście to nie potrwa już długo już nikt kto ma jakieś ambicje nie chce tam pracować. Zostają tam tylko osoby które nie mogą znaleźć nic innego i czasem nie mogą bez kalkulatora obliczyć ile to jest 5x5 może w końcu pani B zrozumie co tak naprawdę ieje się w jej firmie. Nie opowiada bzdur tu cytat pani B z 2011 r ''Pieniądze nie są mi potrzebne, nie są moim celem, one przyszły same. Nie robiliśmy niczego, by gromadzić majątek. To prawda, niemałe pieniądze pozwalają nam wygodnie żyć, ale nie są potrzebne na wybujałą konsumpcję. Dla mnie ważniejsze jest to, by ludzie, którzy tu pracują dobrze się czuli.'' kpina 

#52 ~Miejscowa~

~Miejscowa~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 20:19

W Z..wie zwolnili miłego chłopaka sprzedawcę,tak rwał się do pracy,że niejeden mu dorównał.Sprzedają tam kanapki.Jak były stare to powiedzieli mu(oczywiscie dobre koleżanki)weż sobie nikt tego nie liczy bo są już na wywał.Kierowniczka zobaczyła i zwolniła,chamstwo.Poza tym panie kierowniczki grają sobie w zdrapki,a potem każą płacić pracownikom bo im się kasa nie zgadza.

#53 ~Zszokowana~

~Zszokowana~
  • Goście

Napisano 08 maj 2015 - 17:12

Cieszę się, że weszłam na to forum... Otworzyło mi oczy na firmę arhelan :/ Byłam na rozmowię w owej firmie, odniosłam dobre wrażenie ale jak widać to zamydlanie oczu by nie zrazić przyszłego pracownika. Masakra po prostu - wyzysk i nic wiecej. Tacy wlasnie ludzie żyją w dostatku - kosztem innych. Niestety to jest polska rzeczywistość. Głęboko się zastanowie zanim przyjmę tam prace jako z-ca kierownika. Nie pasuje do takich ludzi! :/

#54 ~Nikt~

~Nikt~
  • Goście

Napisano 15 maj 2015 - 22:15

Tam droga Zszokowana zapominają że są tak samo ludźmi jak ja i ty. Słowo kur...wa jest na porządku dziennym. Kierowników jest tam miliony - jak mrówki jeżdżą i kontroluję (w biedronce tak nie ma a większa firma) Co śmieszne - góra kierownika szanuje, broni, a nie ma nikogo kto by stanął po stronie sprzedawczyń - my jesteśmy nikim. Poza tym ostatnio posłuchałam rozmowę gdzie jedna kobieta cytowała słowa kierownika rejonu - że jak chcesz żeć dobrze z górą musisz źle zyc z dziewczynami. Czyli my jesteśmy pachołki. Sprawy sie toczą przeciwko arhelanu, ale co z tego. Nikt nie widzi jak jesteśmy traktowane, nie mamy urlopów, ba ... nawet niemożemy ich mieć wtedy kiedy chcemy by z mężami i dziećmi gdzieś wyjechać, ale .... gdzie wyjeżdżać jak nie chcą ich dawać. Długo by pisać bo to i tak jak grochem o ściane. Pracuję, ale szukam czegoś innego ....

#55 ~Pani~

~Pani~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 21:54

Kto podejmuje pracę w ARHELANIE musi się liczyć że przez kolejny rok bedzie pracował na umowę zlecenie, w czerwone kartki każą stać po 12 godz i trzeba być na zawołanie kierowniczki i to wszystko za najniższą krajową.

Ile by sie człowiek nie starał i tak zazwyczaj jest coś nie tak, ciągłe uwagi, krzyki, poniżania. 

Podczas kontroli odejmują punkty a po to by potem dostać ochłapa a nie tzn ,,premię,,.

Urlopy...? jakie urlopy-nie zaplanujesz ich sobie z rodziną, bo nie pozwalają, trzeba pracować a nie urlopować.

Kierownik wstawia wtedy urlopy,kiedy jemu pasuje w grafiku, a grafiki są różne....

....ufff szkoda pisania.

#56 ~sprzedawca - kasjer~

~sprzedawca - kasjer~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2015 - 12:14

Praca jak praca, Minimalna krajowa, umowa zlecenie (podpisana z agencją pracy tymczasowej, a nie ze spółką ARHELAN). Dziwi jedynie fakt, że zostajesz zwolniony pod głupim pretekstem przed upływem miesiąca, a z moich obserwacji wynika, że niekiedy już po tygodniu. Ewidentnie pachnie to machlojką na kasę, bo jaki jest sens zmieniać pracownika co tydzień? Widać agencja pracy, z którą podpisujesz umowę musi czerpać korzyści finansowe uzależnione od liczby "zatrudnionych w ciągu roku pracowników". Dzieje się tak we wszystkich miejscowościach, wystarczy przejrzeć ogłoszenia o pracę dodawane regularnie co tydzień przez firmę ARHELAN. Niemożliwe jest, aby nie znaleźli odpowiedniego pracownika do ciągania worów z ziemniakami i skrzynek z piwem. Porażka. Przy podjęciu pracy dostajesz dwa egzemplarze umowy do podpisania (jedna jest dla Ciebie), niestety przy zwolnieniu ( z okresem natychmiastowym zresztą, bo na Twoje miejsce już od jakiegoś czasu jest ugadany kolejny za przeproszeniem jeleń) nie dostajesz nic. Kierowniczka podsuwa świstek do podpisu o formacie A5 i chowa w dokumenty, dla pracownika nie ma żadnej kopii, bo jej zdaniem się nie należy. Dokument taki jest potrzebny, by np. zarejestrować się w urzędzie pracy po uprzednim wyrejestrowaniu. Niestety zostajesz w głębokiej . bez pracy i nawet ubezpieczenia, ponieważ kierowniczka nie ma życzenia wydać należnego Ci dokumentu.

#57 ~leon~

~leon~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2015 - 14:35

Praca jak praca, Minimalna krajowa, umowa zlecenie (podpisana z agencją pracy tymczasowej, a nie ze spółką ARHELAN). Dziwi jedynie fakt, że zostajesz zwolniony pod głupim pretekstem przed upływem miesiąca, a z moich obserwacji wynika, że niekiedy już po tygodniu. Ewidentnie pachnie to machlojką na kasę, bo jaki jest sens zmieniać pracownika co tydzień? Widać agencja pracy, z którą podpisujesz umowę musi czerpać korzyści finansowe uzależnione od liczby "zatrudnionych w ciągu roku pracowników". Dzieje się tak we wszystkich miejscowościach, wystarczy przejrzeć ogłoszenia o pracę dodawane regularnie co tydzień przez firmę ARHELAN. Niemożliwe jest, aby nie znaleźli odpowiedniego pracownika do ciągania worów z ziemniakami i skrzynek z piwem. Porażka. Przy podjęciu pracy dostajesz dwa egzemplarze umowy do podpisania (jedna jest dla Ciebie), niestety przy zwolnieniu ( z okresem natychmiastowym zresztą, bo na Twoje miejsce już od jakiegoś czasu jest ugadany kolejny za przeproszeniem jeleń) nie dostajesz nic. Kierowniczka podsuwa świstek do podpisu o formacie A5 i chowa w dokumenty, dla pracownika nie ma żadnej kopii, bo jej zdaniem się nie należy. Dokument taki jest potrzebny, by np. zarejestrować się w urzędzie pracy po uprzednim wyrejestrowaniu. Niestety zostajesz w głębokiej . bez pracy i nawet ubezpieczenia, ponieważ kierowniczka nie ma życzenia wydać należnego Ci dokumentu.

niewiedza, niewiedza, niewiedza

#58 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2015 - 07:13

dodam oczywiście dla Darka -kierownika regionalnego hehe

zgadzam się z Tobą  w 100%

#59 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2015 - 17:03

Witam.

Czy ktoś wygrał sprawę z arhelanem?

#60 ~Anastazja~

~Anastazja~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2016 - 17:51

Obejrzyjcie film "Dzień Kobiet" o pracy w polskich sklepach i otwórzcie szeroko oczy i uszy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych