Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Antywirus do firmy

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Iggy~

~Iggy~
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 13:14

Jaki antywirus dla firmy? Opłaca się inwestować w wersje biznesowe?

#2 Herbatnik

Herbatnik

ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 23 maj 2017 - 13:21

Jaki antywirus dla firmy? Opłaca się inwestować w wersje biznesowe?

Nie warto. Darmowy antywirus ze stron znanych marek wystarczy.

#3 ~Iggy~

~Iggy~
  • Goście

Napisano 25 maj 2017 - 17:53

O nie, ja mogę zapłacić. Nic darmowego nie chcę, bo dla mnie to bez sensu. Niestety sprzęt firmowy musi być dobrze zabezpieczony, czyli to nie dla mnie rozwiązanie.

#4 ~gost~

~gost~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2017 - 20:18

jestem podobnego zdania, nie ma co przesadzać z oszczędnościami w tym zakresie, u nas często przesyłamy poufne dane klientów i jakbyśmy zaliczyli wpadkę z wyciekiem to nie mielibyśmy czego szukać w branży tm bardziej że firm takich jak nasze jest pełno i utrzymujemy się dzięki temu że zdobyliśmy zaufanie klientów W firmi emamy gdatę business, danesą bezpieczne a w smie nie kosztowało nad to drogo

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2017 - 08:34

Nie warto. Darmowy antywirus ze stron znanych marek wystarczy.

Darmowa wersja jest do użytku domowego.Do biznesu są płatne.Jeśli używasz-to nielegalnie.

#6 ~Iggy~

~Iggy~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2017 - 13:45

gost, a czy dobrze zabezpiecza urządzenia apple? Bo też mamy we firmie. A chyba głównie zakup takiego oprogramowania ma sens, jeżeli obejmujesz ochroną wszystko, co może zostać zaatakowane.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2017 - 20:12

urządzenia apple g data dobrze chroni, nie bylo latwo znalexc dobrego antywirusa na laptopy maca. Dodatkowo mamy ja na telefonach i zabezpiecza tez aplikacje, a teraz duzo sie slyszy o tych wszystkich włamach

#8 ~Iggy~

~Iggy~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2017 - 12:29

A którą macie wersję? Dla biznesu czy zwykłą?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2017 - 19:18

A którą macie wersję? Dla biznesu czy zwykłą?

Tak jak już ktoś pisał, nie ma wersji darmowych dla firm, trzeba czytać trochę licencje.

Po za tym antywirus nie chroni komputera, może służyć do skanowania . Antywirus nie sprawdzi pliku który nie zostanie pobrany na komputer. Do tego służą zapory firewall. Ale najlepszym zabezpieczeniem dla firmy jest zabezpieczenie sprzętowe.  Nikt się nie włamie nie znając hasła dostępu do serwera czy routera. A dalej to już tylko odpowiednie uprawnienia dla pracowników, żeby pobierali z sieci co potrzeba , no i myśleli nad tym co robią, bo to jest najlepsze zabezpieczenie.

#10 ~Iggy~

~Iggy~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2017 - 10:59

Przez "zwykłą" nie miałem na myśli "darmową", ale płatną dla zwykłego użytkownika. Po prostu chodzi o to, czy dla małej firmy opłaca się kupić antywirusa dla firm?

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 19:37

Nie ryzykowałabym darmowego antywirusa do firmy, przecież na firmowym komputerze przechowuje się bardzo ważne informacje. Nigdy nie wiadomo czy ktoś nie bedzie chciał ich wykraść lub zniszczyć. Ja zainwestowalam w Malwarebytes Endpoint Security Nie boję się, że stracę dane lub, że konkurencja je wykradnie i skorzysta na mojej ciężkiej pracy.

Po pierwsze, jak już było napisane wcześniej, darmowe wersje są tylko do użytku domowego, pomijając już fakt że nie są w pełni funkcjonalne, do użytku komercyjnego należy oprogramowanie zakupić, w wersji dla firm.

Po drugie, nie inwestuje się w sam antywirus, bo to głupota, można mieć coś takiego profilaktycznie, ale sam antywirus przed niczym nie chroni. Zakupuje się pełny pakiet ochronny.

Po za tym do przechowywania danych używa się serwera odłączonego od sieci. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w profesjonalne VPN, nic tak nie chroni dostępu do danych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych