Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Antykoncepcja po porodzie

54 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Lutka~

~Lutka~
  • Goście

Napisano 01 luty 2018 - 00:07

Tak, zabezpieczają tak samo. Brałam je po dziecku, teraz mam vibin, dwuskładnikowy w systemie 21+7. Też się na nim dobrze czuję. :)

#42 ~natalia~

~natalia~
  • Goście

Napisano 02 luty 2018 - 12:03

To masz tak samo jak ja, po drugiej ciąży nie jestem już tak lekkomyślna i też biorę tabletki, z tym że ja mam belarę, też biorę 21 dni tabletki a potem 7 dni przerwy

#43 ~avenida costis~

~avenida costis~
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 14:00

Co do pigułek jednoskładnikowych to tam ważniejsza jest regularność, nie można sobie pozwolić na większy poślizg niz chyba 3 godziny. Ja bywam zapominalska, więc jednak też wolę dwuskładnikowe i koniecznie takie bez przerwy jak vibin, bo trudniej wypaść wtedy z rytmu.

#44 ~Edyta~

~Edyta~
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 08:09

Dla mnie nie ma różnicy czy jedno czy dwuskładnikowe - ważne abym dobrze się po nich czuła. Mnie koleżanka namówiła na Vibin Mini bo sama bierze te tabletki i jest bardzo zadowolona. Fajną sprawą jest to branie tabletek placebo w trakcie przerwy, dzięki temu nie wypada się z rytmu. Pogadajcie o tych tabletkach ze swoim lekarzem.

#45 ~karina~

~karina~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2018 - 07:36

ja właśnie chciałabym zacząć brać tabletki, jak dotąd stosowałam prezerwatywę i krążki ale to nie jest zbyt wygodne zabezpieczenie, na początek chyba wolałabym balarę, czyli te tabletki z 7 dniową przerwą o których pisała natalia

#46 ~Alinka~

~Alinka~
  • Goście

Napisano 04 maj 2018 - 06:55

Teraz jestem w ciąży, ale przed byłam na vixpo z powodu ciężkich pms. Bardzo dobrze znosiłam i pewnie do nich wrócę po dziecku. :)

#47 bialakartka

bialakartka

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 30 maj 2018 - 08:19

Tez sie chetnie dowiem co moge brac po porodzie :) przed ciąża zabezpieczalam sie vines i to są super tabletki ale w trakcie karmienia ich nie mozna.. Wiem napewno ze po zakonczeniu laktacji do nich wroce ale na te 3 czy 4 miesiace gdzie planuje karmic musze brac cos innego :D badz szklanka wody zamiast hehe

#48 ~Deretka~

~Deretka~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2018 - 11:45

Kurcze dziewczyny z takimi pytaniami to do ginekologa :) Każda z nas ma inny organizm tak więc kwestia antykoncepcji jest sprawą indywidualną. Nie wiem do jakich ginekologów chodzicie ale jak jesteście z Warszawy to Pani doktor Beata Sikora z poradni Citymed zajmuje się doborem antykoncepcji tak jak powinno to wyglądać. Mi dobierała antykoncepcję zarówno przed planowaniem ciąży jak i po porodzie. Za każdym razem pierwsze co kierowała mnie na badania hormonów, krzepnięcia krwi, stężenia glukozy i cholesterolu oraz badania wątroby. Bez tego nigdy w życiu nie przepisałaby mi żadnej antykoncepcji bo przecież tu chodzi również o nasze zdrowie.

#49 ~Bella~

~Bella~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 13:17

Ja po ciąży przestałam brać hormony. Postanowiłam już więcej nie ingerować w swoją płodność bo hormony rozregulowały mi cykl i miałam problemy z zajściem w ciążę. Teraz stosuje komputer cyklu myway, który kupiłam na stronie naturalnaplodnosc. Komputer precyzyjnie wyznacza moje dni płodne i wiem, że w dni owulacji muszę się dodatkowo zabezpieczyć.

#50 ~Hanka~

~Hanka~
  • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 14:31

Ja w trakcie starań o swoje dwie ciąże wykorzystywałam urządzenie do monitorowania swoich cykli- komputer cyklu myway wyznaczał moje dni płodne na podstawie temperatury ciała, poziomu hormonu LH i jakości śluzu szyjkowego. Dzisiaj po dwóch ciążach wykorzystuje go jako naturalną antykoncepcję bo hormonów nie mogę przyjmować. W dni płodne zabezpieczamy się prezerwatywą. Komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

#51 nietoperzowa

nietoperzowa

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 18:36

Ja od czasu porodu stosuje tabletki antykoncepcyjne vines. Dobral mi je ginekolog i jestem z nich zadowolona.  Jak bedziemy sie starac o dzidziusia kolejnego to poprostu je odstawie i juz :) Organizm szybciutko wróci do normy

#52 ~Melisa~

~Melisa~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 00:33

Szukam opinii o pigułkach Orlifique. Czy któraś z Was może przyjmuje?

#53 ~Aga9200~

~Aga9200~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 11:34

Ja poszłam do doktora Jastrzębskiego (mojego lekarza ginekologii) i doradził mi dopasowane do mnie i moich hormonów tabletki. Polecam iśc do lekarza. 

#54 ~Martyna~

~Martyna~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 11:18

@Melisa ja biorę te pigułki, co chcesz wiedzieć?

#55 ~Martyna~

~Martyna~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 14:18

Mój szef rozdaje je dziewczynom i jeszcze żadna nie wpadła a obroty mamy duże

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych