Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Antykoncepcja po porodzie

54 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Alika~

~Alika~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2017 - 19:33

Przy jednoskładnikowej pigułce też nie ma, przecież taki limetic nie ma estrogenów w składzie. :)

#22 ~kalfiorek~

~kalfiorek~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2017 - 22:44

Owszem, ale wybór antykoncepcji jest dyktowany wieloma względami, m.in komfortem, preferencjami, a także ewentualnymi schorzeniami. W przypadku osób, które mają problem z zakrzepicą czy żylakami,a kobiety po ciąży często takowe mają, to jedynie akceptowalna jest wkładka wewnątrzmaciczna, np. levosert. W każdym razie to i tak trzeba konsultować z lekarzem

#23 ~janka~

~janka~
  • Goście

Napisano 17 maj 2017 - 09:23

jasne, najlepiej udać się do lekarza, zrobić badania i na podstawie wyników ginekolog dobierze odpowiednią antykoncepcję. a zastanawiacie się czasem z partnerem nad wazektomią? ostatnio sporo czytałam z mężem o tym zabiegu i okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują :D zabieg jest krótki, prosty i bezbolesny, a dla kobiety to ulga, bo nie musi martwić się tabletkami, wkładkami

#24 ~paula~

~paula~
  • Goście

Napisano 18 maj 2017 - 15:48

Może wazektomia jest dobra dla rodzin wielodzietnych, albo takich które nie chcą mieć więcej dzieci. Mamy jedno dziecko, a jak mi się zachce kolejnego dzidziusia? Mam na razie tabletki belara, ale może kiedyś pomyślimy o czymś bardziej radykalnym.

#25 ~Resto~

~Resto~
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 22:08

Wszystko zależy od organizmu! Przecież nie ma czegoś takiego, jak jedna odpowiednia metoda antykoncepcyjna dla każdej z nas. Ważne, żeby trafić do odpowiedniego ginekologa, który przepisze nam rodzaj antykoncepcji odpowiedni dla nas. 

#26 ~JudytaH~

~JudytaH~
  • Goście

Napisano 28 maj 2017 - 22:18

Może wazektomia jest dobra dla rodzin wielodzietnych, albo takich które nie chcą mieć więcej dzieci. Mamy jedno dziecko, a jak mi się zachce kolejnego dzidziusia? Mam na razie tabletki belara, ale może kiedyś pomyślimy o czymś bardziej radykalnym.

Przecież wazektomia jest odwracalna :) U mnie był duży problem z doborem tabletek, dlatego mąz zaproponowal zabieg i jestem zadowolona :)

#27 ~kamila~

~kamila~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2017 - 11:27

Na pierwszą antykoncepcje najlepsze są tabletki vines, właśnie takie dostałam, a ginekolog uzasadniła to faktem że mają najniższą dawkę hormonów ze wszystkich tego typu środków.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2017 - 09:24

Nie lepiej stosować plastry ?

#29 ~kamila~

~kamila~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 08:10

Pewnie są wygodniejsze ale to też zależy dla kogo, plastry mają dość duże stężenie hormonów i na pierwszą antykoncepcję są podobno niepolecane, o wszystkie metody pytałam a dostałam vines bo na początek są najlepsze.

#30 Rosiu29

Rosiu29

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 07:50

Niech siostra idzie do ginekologa, a on jej dobierze odpowiednią metodą. Po co szukać porad tu? Siostra sobie sama receptę wypisze?

#31 ~Zaper~

~Zaper~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2017 - 22:56

Dokładnie, tabletki powinne być przepisane przez ginekologa, najlepiej na podstawie badań i wywiadu, na forum można się poradzić, ale i tak wszystko powinniśmy zostawić w rękach lekarza:)

#32 ~kasia89~

~kasia89~
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 23:31

My z mężem też zastanawialiśmy się nad tym czy nie zdecydować się na wazektomię. Byłam u mojej ginekolog i poleciła mi pigułki Vines, bardzo je chwaliła, więc stwierdziłam,że spróbuję, że nie powodują szoku dla organizmu i są bardzo delikatne :) Cóż, póki co biorę 2 opakowanie i świetnie się czuję :)

#33 ~Gosia~

~Gosia~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2017 - 12:10

No tak, ale to nie jest pigułka na "po porodzie". Dla karmiących to raczej te jednoskładnikowe.

#34 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 17:51

No tak ale ja po porodzie karmiłam butelką karmienie piersią odpadało bo brałam antybiotyk. Zapominam o tym fakcie że przecież dla karmiących są inne metody i tabletki :)

#35 ~kasia78~

~kasia78~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2017 - 17:59

Ja nie stosowałam żadnej anty po porodzie... Jedynie po laktacji juz lekarz przepisał mi Vines, bo na razie o drugie dziecko się nie staramy, może kiedyś :)

#36 ~Ten co wie~

~Ten co wie~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 11:54

Ja nie stosowałam żadnej anty po porodzie... Jedynie po laktacji juz lekarz przepisał mi Vines, bo na razie o drugie dziecko się nie staramy, może kiedyś :)

Spróbuj plastry.

#37 ~Aja~

~Aja~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2017 - 20:36

Mnie nie przeszkadza łykanie tabletek, poza tym zawsze można ustawić Różowe Lusterko w telefonie i z głowy jest.

#38 ~Chenai~

~Chenai~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2017 - 22:21

Też używam tej aplikacji, biorę akurat Vibin mini (jako pierwsze tabletki anty) fajnie sprawdza się ta apka, zresztą, tabletki też oceniam pozytywnie, żadnych skutków ubocznych :)

#39 ~baskka~

~baskka~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 23:39

Bezpośrednio po porodzie lekarz zapisał mi limetic. Planuję je brać przynajmniej do momentu zakończenia karmienia piersią. A dalej zobaczymy, czy przy nich pozostanę czy zmienię na jakieś dwuskładnikowe.

#40 ~Hilda~

~Hilda~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 23:58

A czy takie jednoskładnikowe zabezpieczają tak samo dobrze? O ten limetic pytam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych