Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Antykoncepcja po porodzie

56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Polianna

Polianna

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 26 październik 2015 - 03:40

Jak w temacie. Pytanie kieruję do mam, które karmią, ale nie chcą zbyt szybko kolejnej ciąży. Jak się zabezpieczacie? Szukam informacji dla siostry, która ma półroczne bliźnięta i chciałaby się zabezpieczyć właśnie. Co radzicie?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 październik 2015 - 08:46

wstrzemięźliwość, a nie ledwo się zrosła to już szuka bolca

#3 Polianna

Polianna

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 28 październik 2015 - 13:32

Widzę, że chyba niewiele masz do powiedzenia o antykoncepcji. Są również inne metody zabezpieczania aniżeli wstrzemięźliwość. Zwłaszcza w XXI wieku. ;)

Może ktoś inny spróbuje pomóc? :)

#4 louisemar

louisemar

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 30 październik 2015 - 12:20

Myślę, że po porodzie dobrym rozwiązaniem może być spirala.

#5 Polianna

Polianna

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 18:12

No właśnie siostra miała cesarkę i spirala niekoniecznie. Zastanawiała się nad plastrami albo pigułkami, tylko nie wiem czy w ogóle wchodzi to w grę u karmiącej.

#6 ~Adella~

~Adella~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2016 - 13:46

Teraz jest bardzo dużo metod antykoncepcji i nawet dla kobiet karmiących sa tabletki takie jak Limetic. Czyli jednoskładnikowe, których pozbawiono estrogenów, które mogły przenikac z pokarmem. Ja przez okres laktacji je brałam, a niedawno przestałam karmić i wróciłam do Vibin. To juz dwuskładnikowe tabletki które brałam przed ciążą. 

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2016 - 07:23

No właśnie siostra miała cesarkę i spirala niekoniecznie. Zastanawiała się nad plastrami albo pigułkami, tylko nie wiem czy w ogóle wchodzi to w grę u karmiącej.

a co to ma wspolnego?  :blink:  ja mialam cesarke i mam zalozona spirale. moja przyjaciolka zreszta tak samo.

#8 ~natala~

~natala~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2016 - 15:48

Najlepsze są chyba tabletki antykoncepcyjne :) Ja akurat stosuje elin, służą mi od początku.

#9 ~minimum~

~minimum~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2016 - 20:19

Mi również najbardziej odpowiadają tabletki. Bałam, że będę zapominać i przez to wpadnę, ale ściągnęłam sobie apke różowe lusterko, przypomina o tabletkach, podpowiada, co zrobić w razie pominięcia. Bardzo przydatna :)

#10 ~PatkaKratka~

~PatkaKratka~
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 07:09

Cesarka nie zmienia życia aż do tego stopnia, żeby antykoncepcji nie można bylo jakiejś stosować :) Po to jest czas połogu, żeby wszystko się wygoiło. Jedynie nie słyszałam o tym, żeby od razu po okresie połogu lekarz zakładal spiralę. U moich koleżanek i u mnie tez jednak były to tabletki. Ja dostałam Vibin mini ze zmniejszona dawką hormonów. 

#11 Maciek Rak

Maciek Rak

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 07 październik 2016 - 08:08

Podczas karmienia piersią lepiej nie stosować hormonów. Na sam początek prezerwatywa.

#12 ~anitta~

~anitta~
  • Goście

Napisano 21 październik 2016 - 10:43

Jednak uważam, ze to lekarz powinien nam dobrać takie tabletki, aby można było karmić piersią i być dobrze zabezpieczoną.  Wizyta u lekarza to podstawa przy wyborze antykoncepcji zwłaszcza po porodzie

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 październik 2016 - 11:49

piesek nie zapłodni

#14 ~Blare~

~Blare~
  • Goście

Napisano 31 październik 2016 - 15:59

Mi też po porodzie polecono Limetic. Dobrze się sprawdzały, nie miałam skutków ubocznych, z tego co kojarzę, moje znajome też brały te tabletki, więc są znane i chyba wielu osobom odpowiadają :)

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 październik 2016 - 16:27

tylko mongolska prezerwatywa wielokrotnego użycia z baranich jelit i byczym okiem

#16 Polianna

Polianna

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 31 październik 2016 - 21:25

Podczas karmienia piersią lepiej nie stosować hormonów. Na sam początek prezerwatywa.

A kto Ci tak powiedział? Nie stosuje się owszem, pigułek dwuskładnikowych, z estrogenami. Ale są pigułki również dla matek karmiących (bez estrogenów), jak choćby limetic i spokojnie można je stosować.

#17 ~Aldona~

~Aldona~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 01:10

Nie jest tak, że jeden rodzaj antykoncepcji będzie odpowiadał każdej z nas. Dziewczyny, idźcie do lekarza, powiedzcie, żeby zrobił Wam badania, między innymi hormonalne i na ich postawie przepisał odpowiednie tabletki. 

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 06:56

Ja na biedronia

#19 ~luccca~

~luccca~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 09:58

Nie jest tak, że jeden rodzaj antykoncepcji będzie odpowiadał każdej z nas. Dziewczyny, idźcie do lekarza, powiedzcie, żeby zrobił Wam badania, między innymi hormonalne i na ich postawie przepisał odpowiednie tabletki. 

No raczej innej legalnej opcji nie ma, dopóki pigułki są na receptę to nie da się ich dostać bez wizyty u lekarza. A wszystkie inne opcje sa nieodpowiedzialne, to nie cukierki w końcu.

#20 ~kalfiorek~

~kalfiorek~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2017 - 23:20

To jest oczywiste, że lekarz wykonuje badania przed dobraniem antykoncepcji. Jeśli ma być ona dla kobiety, która niedawno urodziła i jeszcze karmi piersią to najprawdopodobniej zaleci wkładkę Levosert, która może być stosowana w takim przypadku i nie ma żadnego ryzyka dla maleństwa ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych