Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

alkomat jaki

65 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~locust~

~locust~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2017 - 22:42

Pytanie do jakich ma być celów, są firmy, które sprawdzają pracowników, kilkadziesiąt osób dziennie. W takim wypadku zakup alkomatu za 1,5k jest uzasadniony.

#22 ~J23~

~J23~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 12:24

Nie jestem fanem rozrzutności. Owszem, czasem warto wydać więcej, ale np. firmie, która ma nawet spory park samochodowy w zupełnosci wystarczy alkohit x60, bo ma lejek, dzięki któremu szybko sprawdzisz załogę. No i jest precyzyjny, a o to przecież chodzi. Koszt zakupu o połowę mniejszy. 

#23 ~Romualds~

~Romualds~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 20:17

Nie jestem fanem rozrzutności. Owszem, czasem warto wydać więcej, ale np. firmie, która ma nawet spory park samochodowy w zupełnosci wystarczy alkohit x60, bo ma lejek, dzięki któremu szybko sprawdzisz załogę. No i jest precyzyjny, a o to przecież chodzi. Koszt zakupu o połowę mniejszy. 

U mnie w firmie alkomat podpięty jest z kolei pod drukarkę. Każdy dostaje kwitek po badaniu. Takie mamy procedury. Jak dla mnie ok, bo przynajmniej wiem że koledzy są "sprawni" bo od tego zależy też moje bezpieczeństwo. Dmuchanie też przez lejek, nie ma ustników, ale raz że szybciej, dwa bardziej higienicznie. 

#24 ~J23~

~J23~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:56

Masz do alkohita dokupioną specjalną drukarkę, czy drukujesz ze zwykłej?

#25 ~Romualds~

~Romualds~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 19:42

I tak i nie:) mamy dokładnie taki sprzęt Alkohit X100.  Był do wyboru albo z drukarką albo bez. Szef zdecydował, że drukarka ma być bo nie chce mu się później kombinować w razie czego, a i tak sobie inwestycję wrzuci w koszty.

#26 ~manolo~

~manolo~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 21:15

Jaki koszt takiej drukarki? Pasuje do wszystkich modeli? Czy to już w zestawie z alkomatem się kupuje?

#27 ~Romualds~

~Romualds~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:06

U nas kupiliśmy w zestawie. Nie wiem czy da się dokupić samą drukarkę, ale różnica w cenie była ok 700 zł między alkomatem bez drukarki i z drukarką. Tylko ten nasz miał też świadectwo wzorcowanie, skoro miał być używany w firmie. I podejrzewam że to też miało wpływ na cenę. Ale za to wszystko działa elegancko, nikt się nie stresuje że coś może być nie tak.

#28 ~verhho~

~verhho~
  • Goście

Napisano 30 październik 2017 - 17:33

Ja mam alkomat Xblitz ALControl i mogę szczerze polecić, wart swojej ceny. Kosztuje nieco ponad trzysta złotych. Na rynku jest duży wybór ale ten jest jednym z najlepszych jakie testowałem.

#29 ~buldo~

~buldo~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2018 - 14:13

Bardzo chwalony jest alkomat AF-35 Premium. Ja posiadam go od dwóch miesięcy dopiero, nie narzekam, jest w porządku, w dodatku można kupić go z dwuletnią bezpłatną kalibracją bez limitu :) przynajmniej mi się tak udało kupić z alkomaty.sklep.eu

#30 ~norief~

~norief~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 13:12

Bardzo chwalony jest alkomat AF-35 Premium. Ja posiadam go od dwóch miesięcy dopiero, nie narzekam, jest w porządku, w dodatku można kupić go z dwuletnią bezpłatną kalibracją bez limitu :) przynajmniej mi się tak udało kupić z alkomaty.sklep.eu

Co prawda to prawda, ten alkomat to obecnie moim zdaniem jeden z najlepszych na rynku. Ja mam już ponad rok. Alkomaty.sklep.eu ma tę darmową kalibrację na 2 lata za dodatkową niewielką dopłatą do alkomatu, ale warto dopłacić parę zł i mieć dwa lata za darmo kalibracje bez limitu

#31 alicka

alicka

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 13:42

Ostatnio widziałem w gazecie jakiejś motoryzacyjnej test alkomatów. Co się okazało nie wszystkie które są drogie są dobre. Polecam na necie poszukać jakiś testów

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2018 - 20:29

Drogie to znaczy? Alkohit x50 lub x60 to koszt 500-600 zł, a moim zdaniem są najlepsze. Gwarancję masz na 6 lat, wiec to na prawdę nie jest wygórowana cena.

#33 ~Termas~

~Termas~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2018 - 20:39

500 zł to tyle co mandat. Więc wcale drogo nie wychodzi. Moim zdaniem jak ktoś dużo jeździ i nie jest abstynentem to taka inwestycja szybko się zwróci. I jeszcze się nie raz będzie wdzięcznym, że ma się własny alkomat.

#34 ~Bruce~

~Bruce~
  • Goście

Napisano 07 luty 2018 - 10:25

Drogie to znaczy? Alkohit x50 lub x60 to koszt 500-600 zł, a moim zdaniem są najlepsze. Gwarancję masz na 6 lat, wiec to na prawdę nie jest wygórowana cena.

Przeglądałem allegro. Tam są różne alkohity. W czym te modele są lepsze od tańszych np. x8?

#35 ~doughnatt~

~doughnatt~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 13:45

Najlepiej porównać parametry, to co masz w zestawie, x50 ma lejek, który jest spoko rozwiązaniem jeśli więcej osób korzysta z alomatu, bo nie trzeba zmieniać ustników

#36 ~Serwiss~

~Serwiss~
  • Goście

Napisano 10 luty 2018 - 20:15

Najlepiej wejdź na ich stronę i sobie porównaj różnicę. Pierwsza to kwestia gwarancji na sensor. Przy modelach typu x50 jest 3 lata, przy x8 2 lata. Kolejna to kiedy sensor wymaga kalibracji. Przy x8 jest to 700 pomiarów, przy x50 aż 3500 pomiarów. Do x50 założysz lejek, do x8 już nie. To tylko kilka różnic takich najwazniejszych. 

#37 ~bednarek~

~bednarek~
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 23:00

ja mam Alkohita X60 (dostałem w prezencie) Nie raz testowałem i się sprawdza. Wyniki porównywane nawet z policyjnym.

#38 ~Bruce~

~Bruce~
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 16:13

Najlepiej porównać parametry, to co masz w zestawie, x50 ma lejek, który jest spoko rozwiązaniem jeśli więcej osób korzysta z alomatu, bo nie trzeba zmieniać ustników

Masz taki alkomat z lejkiem?

Jak to w praktyce funkcjonuje? W sensie wygody użytkowania. Jak rozumiem można stosować jedno lub drugie i nie ma problemu, żeby wymienić na zwykły ustnik?

#39 dzwoneczek44

dzwoneczek44

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 20 luty 2018 - 13:22

Alkomatu Ci nie polecę, ale jaki już sobie kupisz to ja ci odradzę robić zawodów po alkoholu kto więcej będzie miał ponieważ dojdzie do dekalibracji i alkomat będzie rozregulowany .

#40 ~feilks~

~feilks~
  • Goście

Napisano 05 marzec 2018 - 10:58

Alkomatu Ci nie polecę, ale jaki już sobie kupisz to ja ci odradzę robić zawodów po alkoholu kto więcej będzie miał ponieważ dojdzie do dekalibracji i alkomat będzie rozregulowany .

na pewno nie ma co przesadzać, ale dobry alkomat wytrzyma kilkanaście pomarów w krótkim odstępie czasu, w firmie mamy alkohita x10, codziennie rano dmucha w niego 12 osób i nie ma problemów z dzialaniem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych