Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

alkomat jaki

68 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~goeorgo~

~goeorgo~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 11:11

chcę kupić jakiś senowny alkomat do własnego użytku, pewnie będzie używay przez kilka osób więc tych pomiarów może być sporo, co się nie zepsuje po kilku miesiącach??

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 11:34

chcę kupić jakiś senowny alkomat do własnego użytku, pewnie będzie używay przez kilka osób więc tych pomiarów może być sporo, co się nie zepsuje po kilku miesiącach??

google i do roboty legacie.

#3 ~pasazer~

~pasazer~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 18:13

Na pewno nie bierz półprzewodnikowych, tylko elektrochemiczne. A jeśli ma używać więcej osób to najlepiej taki z możliwością użycia lejka. Jaki masz budżet?

#4 ~nfo~

~nfo~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 07:55

A co ci da alkomat skoro dopuszczalna zawartość jest bliska poziomowi fizjologicznemu w organiźmie ?

i wcale nie trzeba cukierka z alkoholowym nadzieniem aby prawko stracić, wystarczy że przed kontrolą spryskiwacza użyjesz razem z wycieraczką i już masz po prawku bo te zimowe są robione z 90% metanolu a czułość czujników etanolu jest tylko kilka procent niższa na metanol (z karty katalogowej firmy Winsen, producenta czujników gazu)

Trzeba wymusić 0.5 promila na ustawodawcy, inaczej te zabawki zwane alkomatem są bez sensu w praktyce

Czytając noty czujników na koniec wam podpowiem jak dmuchać poprawnie: wszystkie alkomaty działają w pewnym cyklu: najpierw trzeba grzałkę czujnika rozgrzać do temperatury kilkuset stopni, potem mikrokontroler wyłącza grzałkę, odczekuje pewien czas podany przez producenta czujnika i zapala zielone światełko że można dmuchać.

Grzałka w międzyczasie stygnie i momentalnie czułość tego gów.. spada i im dłużej uda wam się odwlec moment dmuchania tym mniejszą czułość będzie to g... miało, zresztą po jakim czasie pojawi się komunikat aby powtórzyć pomiar a to właśnie dlatego aby ponownie rozgrzać grzałkę czujnika.

Powodzenia w czasie kontroli!

#5 ~pasazer~

~pasazer~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 17:16

Bez przesady, ja kiedyś użyłem spryskiwaczy i za rogiem zatrzymała mnie policja, sami stwierdzili, że odczekają kilka minut z kontrolą, aż się auto wywietrzy, żeby alkomat nie wariował. Ja uważam, że to dobra rzecz i warto mieć, ale porządny, a nie zabaweczkę, która pokazuje raz tak, a raz inaczej...

#6 ~nfo~

~nfo~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 15:10

A co niby miało znaczyć to "żeby alkomat nie wariował" ?

to ja ci przypomnę że jeszcze kilka lat temu za pierwsze "wykazujące" dmuchnięcie leciało prawko bez względu na wynik drugiego. Potem szum zrobił z tego niejaki Pan K. były dyrektor Kasy Chorych któremu prawko zabrali za płyn do płukania zębów. I potem jeszcze paru celebrytów w tym aktorka po jednej czekoladce, dopiero po tych incydentach jest tak że dmuchasz drugi raz i jak jest zero to jedziesz bo wcześniej zap..łeś na piechotkę po takim "wariowaniu", szkoda że nikt o tym już nie chce pamiętać.

Jeden misiek odczeka 5 minut a drugi wiedząc o tym na to samo "zrobi wynik" na tobie i jak nie chciałbym spotkać tego drugiego typu z rana jak jadę do pracy.

#7 ArekW

ArekW

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 12 luty 2017 - 18:07

A jak się nie zgadzam z takim pomiarem to jest jeszcze badanie krwi. I nikt za płyn do spryskiwaczy prawka nie zabierał i nie zabiera:) Inna sprawa jest taka, że np w zimie alkomat pokazuje dokładnie tylko do określonej przez producenta temperatury. Jeśli badanie odbywa się w nagrzanym radiowozie to ok, jeśli jest to kontrola na drodze jak jest poniżej np -10 stopni to już różnie może być. Pomimo tego co piszesz o działaniu czujnika to jednak jak ktoś dużo jeździ to dobry alkomat się z pewnością przyda. I nie jest po to żeby sprawdzić czy mieścimy się w widełkach założonych przez ustawodawcę tylko czy jesteśmy zupełnie trzeźwi i możemy jechać.

#8 ~luiz~

~luiz~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 10:11

Alkomatu na pewno nie powinno się trzymać stale w samochodzie, bo jednak mrozy ale też barzo wysokie temperatury skracają żywotnosć tego sprzętu, zresztą pomiar robimy zanim siądziemy za kółko, dlatego lepiej mieć w domu, sam ma elektrochemicznego alkohita x50, gwarancję ma dosyć długą ale staram sie przestrzegać tego co zalecł producent, a z tego co pamietam to nie powinno się przy temp. poniżej 0 go przechowywać, najlepiej temperatura pokojowa koło 15 stopni chyba

#9 ~nfo~

~nfo~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 10:35

A nie zastanawialiście się nigdy dlaczego policja w USA nie stosuje alkomatów ? tam trzeba po prostu przejść kawałek po linii prostej.

Nie dziwi was to ?

A pamiętacie dmuchanie w balonik ? tam czujnikiem był jednorazowy wkład chemiczny który zmieniał kolor pod wpływem alkoholu, czyli tak na prawdę pod wpływem czego ? ano nie samej obecności tylko jego ilości, którą precyzyjnie dawkował ten balon.

A ile litrów powietrza przepłynie przez szczelinę alkomatu podczas dmuchania w ustnik ? bo od tego właśnie zależy ile oporów alkoholu tam się dostanie ! to dlatego w USA nikt tak kierowców nie bada bo byle prawnik podważy takie badanie,

bo tak naprawdę przy ustniku ilość wdmuchanego powietrza ograniczona jest tylko czasem trwania cyklu pomiarowego, 

wielką ściemą jest pisanie że alkomat mierzy stężenie, to miejska legenda, alkomat mierzy ile oparów alkoholu dotarło między elektrody czujnika. A to zależy ile go tam wdmuchniesz i kółko się zamyka dając jednocześnie odpowiedź dlaczego alkomatem w Polsce bada się tak chętnie a w USA jest to zakazane.

#10 ArekW

ArekW

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 16 luty 2017 - 18:27

Co kraj to obyczaj i inne zasady. Równie dobrze każdy prawnik może podważyć chodzenie po linii prostej i np przypadkowe zachwianie;) A póki co jesteśmy w Polsce i obowiązują nas takie a nie inne prawa. I skoro jest kontrola alkomatem to ja np mając wątpliwości czy mogę jechać też zbadam się alkomatem, swoim osobistym. A co do zasady działania to niech sobie działa jak chce byle był dokładny.

#11 ~J23~

~J23~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 11:22

To fakt, u nas są dosyć restrykcyjne przepisy, ale nie nakazujące całkowita abstynencję. Wypić można, ale alkomat to podstawa, żeby być "w prawie". Ja mam prostego alkohit x5 i mi to w zupełności wystarczy. Ma wszystko, co potrzeba i jest dokładny. Człowiek czasem jedzie do kogoś w odwiedziny na kilka godzin, to spokojnie może sobie piwo do obiadu wypić i dla pewności sprawdzić, czy może już jechać.

#12 Liberada Piotr

Liberada Piotr

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 14:17

ja do tej pory korzystałem z jednorazowych. Ale zainwestowałabym w coś lepszego – bezpośrednio po alkoholu nigdy nie wsiadam za kółko, ale np. w weekendy po imprezach by się przydał. Zwłaszcza na takie okazje jak np. po weselu.  

#13 ~J23~

~J23~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2017 - 10:04

Znam to. Też próbowałem jednorazówki, ale to nie to samo. Zdarzało się, że po prostu ich pod ręka nie miałem, bo zapomniałem kupić. Dlatego kupiłem alkomat. Wystarczy taki jak jak alkohit x5 lub nowsza x8 - czyli mały zgrabny  i poręczny, który daje prawidłowe pomiary. W sieci sporo znajdziesz na temat alkomatów. Tych za przysłowiowe grosze na pewno nie warto kupować.

#14 ~damian~

~damian~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2017 - 20:10

A ktoś ma też z Xblitza, bo ja kupiłem ten Xblitz AlControl od nich i bardzo fajnie działa, dokładne pomiary robi, zapamiętuje je. W zestawie jest też 5 ustników :)

#15 ~J23~

~J23~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2017 - 11:33

Nie przesadzałbym z tym wydawaniem kasy na alkomat. Taki alkohit w modelach o niższej numeracji na allegro jest dosyć tani. Oczywiście jeżeli częsciej masz zamiar używać, to można kupić bardziej wypasiony sprzęt, ale liczy się przede wszystkim dobry sensor i sprawdzona marka, a reszta jest mniej istotna. Oczywiście piszemy o alkomatach, a nie "alkomatach" za 50 złotych.

#16 ~Nord2~

~Nord2~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2017 - 18:05

Panowie, praktycznie każdy alkomat z czujnikiem elektrochemicznym będzie zdawał egzamin w domowym użytku, z tym że dobrze, aby był ze sprawdzonego źródła. Dużo będzie zależało od poprawnego korzystania z takiego sprzętu i jego przechowywania.  

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 11:31

Używanie jest na pewno ważne, alkomaty nie lubią ani niskich albo zbyt wysokich temperatur, mam elektrochemicznego alkohita, ma dosyć dlugą gwarancję i na sensor i na urządzenie ale ja tez o niego dbam, raczej nie trzymam go w aucie, jak już to zabieram ze sobą na imprezkę, jak nie mi to komuś sie przyda, zresztą ci którzy wiedzą ze mam to zawsze mówią żebym zabrał

#18 ~J23~

~J23~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 10:12

To ile według Ciebie alkomat powinien kosztować? Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Zaprzeczasz samemu sobie.

To ile według Ciebie alkomat powinien kosztować? Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Zaprzeczasz samemu sobie.

Potrafię czytać ze zrozumieniem.  Te ok. 400 zł (tyle dałem za mojego alkohita), ma sens. Można oczywiście i ze 200 więcej. Ale z mojego punktu widzenia nie warto wydawać 1.5K. To już lekka przesada. Choć oczywiście, jak ktoś chce, to też będzie zadowolony.

#19 ~locust~

~locust~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2017 - 22:42

Pytanie do jakich ma być celów, są firmy, które sprawdzają pracowników, kilkadziesiąt osób dziennie. W takim wypadku zakup alkomatu za 1,5k jest uzasadniony.

#20 ~J23~

~J23~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 12:24

Nie jestem fanem rozrzutności. Owszem, czasem warto wydać więcej, ale np. firmie, która ma nawet spory park samochodowy w zupełnosci wystarczy alkohit x60, bo ma lejek, dzięki któremu szybko sprawdzisz załogę. No i jest precyzyjny, a o to przecież chodzi. Koszt zakupu o połowę mniejszy. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych