Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

78 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 19:19

No tak. 500+ zgarną, zero skladek w zusie a potem wyciągną rękę po emeryturę bo im się należy za wychowywanie następnego pokolenia które będzie wyciągało rękę do państwa. Sama jestem matką i o ile jestem w stanie zrozumieć chęć pozostania w domu gdy dzieci są małe, to nie mam zrozumienia dla tych "zarobionych" matek gdy dzieci cały dzień są w szkole. Zarobione praniem, staniemy, gadaniem i gotowaniem. Bo wstawić pralkę to 3 minuty, przygotować obiad godzina i cała robota...

to napisz kobieto po ile godzin dziennie pracujesz , bo na 3 czy 4 dzieci zrobić obiad i pranie to raczej ze 2 pralki pod rząd , pomoc w odrabianiu lekcji i poswiecic im z godzinę  , teraz kobiety nie pracują po 8 h dzieniie a weekend wolne ale ktoś kto tego nie doswiadcza nie zrozumie , zajmowanie się dzieckiem to nie tylko obiad i pranie chyba że nie wiesz co to wychowanie , chodzi mi o ludzi którzy maja więcej dzieci niż 1 , matki powinny być z dziecmi przynajmniej te 5-6 lat , zanim do przedszkola nie pójda

#22 ~gazig~

~gazig~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 19:19

Nareszcie jakiś mądry pomysł.Dosyć tego pasożytnictwa i jak śpiewał Kazik: "do roboty chamy jeb..ne nieroby"

raczej nie o to temu kaziku chodziło

#23 ~Mareczek~

~Mareczek~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 19:38

POdały niech sami zapieprzaja za 1800zl a potem decydują komu dać pincet. Kiedyś, kiedyś, kiedyś,... tylko tyle potraficie mówić? Nie porównujcie tego co było kiedyś bo teraz są inne czasy. Porównanie dwóch matek w artykule doskonale pokazuje podejście redaktorzyny. Dziękuję, dobranoc.

#24 ~RYŻY TUX~

~RYŻY TUX~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 20:09

LEWACKIE MAYOŁY ze SZWABSKIEJ GADZINÓWKI JĄTRZĄ BZDURY. CHYBA WAM TE WIEŚCI POdał ZSZOKOWANY IDIOTA DYNDAŁA.

#25 ~super~

~super~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 20:44

Brawo!!! Wreszcie super pomysł. Nie piszcie że kobieta sobie nie poradzi albo że się nie opłaca pracować bo trzeba zatrudnić nianię. Ja wróciłam do pracy jak córka miała 10 miesięcy. Dla niani płaciłam 700 zł mi zostawało z wypłaty drugie 700. Auto na wodę nie jeździ: 50 zł tygodniowo. I mi się opłaciło.  

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 20:51

Jeżeli w Polsce przestaną się rodzić dzieci to skąd będzie na emerytury dla dzisiaj pracujących. Chyba że wzorem niektórych krajów  sprowadzimy trochę bardziej "barwne mamy i tatusiów ". Tylko że one rodzą po 8 -10 też nie pracują, a polaków będzie coraz mniej i coraz mniej będą mieli do powiedzenia. Podoba się taka alternatywa.

o to chodzi, że 500+ wychowa kolejne pokolenie, które nie będzie pracowało tylko będzie wyciągać rękę do państwa po pieniądze, bo "im się należy". Takie społeczeństwo nie wytworzy PKB. Ponadto obecnie emerytury idą z tego co ty sobie odkładasz a nie to kto odłoży tobie. Tak było za PRL

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 20:57

500+ to patologiczny pomysł, który uczy społeczeństwo nie pracować, że pieniądze dostaje się za darmo od państwa. Pamiętajmy, że te pieniądze musi ktoś wypracować.

Podam prosty przykład:

Mamy sąsiada, który nigdy nie pracował, siedzi w domu, zbija bąki. My pracujemy cały miesiąc, dostajemy wypłatę na koniec miesiąca. Przychodzi do nas wówczas owy sąsiad i mówi:

- "ty słuchaj, ty pracowałeś, i zarobiłeś trochę. dostałeś wypłatę. Daj mi 200 zł bo ja nie mam, a chce sobie pojechać na wycieczkę".

Dalibyśmy mu? Prędzej dalibyśmy mu w mordę i powiedzieli żeby poszedł do roboty, to też będzie miał pieniądze.

A tak właśnie działa 500+ , tylko idzie to z kasy wszystkich a nie bezpośrednio z naszej kieszeni i tego "nie widzimy"

500+ to PATOLOGIA

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:04

Brawo!!! Wreszcie super pomysł. Nie piszcie że kobieta sobie nie poradzi albo że się nie opłaca pracować bo trzeba zatrudnić nianię. Ja wróciłam do pracy jak córka miała 10 miesięcy. Dla niani płaciłam 700 zł mi zostawało z wypłaty drugie 700. Auto na wodę nie jeździ: 50 zł tygodniowo. I mi się opłaciło.  

A gdybyś miała jeszcze trójkę? ;) ...I nie chrzań tu,że za siedem stów się utrzymałaś z dzieckiem bez żadnych innych dochodów,bo nikt w to nie uwierzy.No,chyba,że było to w latach 60-siątych  :unsure:,.masz bogatego sponsora.... :P

#29 ~Yyy~

~Yyy~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:17

Nieroby drżą bo im kasę mogą zabrać lub ograniczyć. PO po następnych wyborach zrobi porządek z Wami nierobami.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:20

Mam 3 małych dzieci i pracuje i pobieram świadczenie 500 na dwójkę nie wyobrazam sobie życia bez pracy. Jestem ambitna i dobrze zorganizowana kobieta.dlatego nie rozumiem marek ktore rezygnują z pracy ??moim zdaniem tylko z lenistwa nie pracują

#31 ~Zzzuu~

~Zzzuu~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:23

Do wszystkich posiadających dzieci. Czy ktoś ma dwoje czy troje a nawet czworo i więcej. To Wasz wybór. Każdy jest kowalem własnego losu i nie powinien liczyć na 500+. Sam fakt że ktoś posiada większą ilość dzieci nie powinien liczyć na specjalne traktowanie. Obecnie sytuacja na rynku pracy jest sprzyjająca i jeśli ktoś chce i jest Uczciwy i nie cwaniakuje to bez problemu sobie poradzi. Problem jest w mentalności podlaskiej.

#32 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:26

Nieroby drżą bo im kasę mogą zabrać lub ograniczyć. PO po następnych wyborach zrobi porządek z Wami nierobami.

PO następnych wyborach PO nie będzie... :lol:

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:28

Do wszystkich posiadających dzieci. Czy ktoś ma dwoje czy troje a nawet czworo i więcej. To Wasz wybór. Każdy jest kowalem własnego losu i nie powinien liczyć na 500+. Sam fakt że ktoś posiada większą ilość dzieci nie powinien liczyć na specjalne traktowanie. Obecnie sytuacja na rynku pracy jest sprzyjająca i jeśli ktoś chce i jest Uczciwy i nie cwaniakuje to bez problemu sobie poradzi. Problem jest w mentalności podlaskiej.

,,Obecna sytuacja na rynku sprzyja'' kpisz kobieto za głodowe wynagrodzenie wychować 2 czy wieej dzieci , 1 to już wyzwanie a jak już odwołujesz się do podlasia to sciana wchodnia zarabia najgorzej

#34 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:32

Pomysł jest świetny, powinien być wprowadzony jak najszybciej. Doceniać ludzi pracujących a nie tych którzy przez całe życie żyją z zasiłków.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:49

nikomu nic nie ujmując, ale prawda jest taka, że jeśli 500+ ma wpłynąć na dzietność to spowoduje to przyrost społeczeństwa mało wartościowego dla społeczeństwa. Takiego, w którym to 500 zł jest ważniejsze niż zapewnienie odpowiedniego bytu dla dziecka. Przybędzie nam społeczeństwo mało inteligentne, wyrachowane na zasiłki od państwa, stroniące od pracy i uczciwego życia. To wszystko odbije się za jakieś 20-30 lat, kiedy to owe społeczeństwo dorośnie

#36 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:50

Czas najwyższy. Tym co biorą 500 + przypominam, że to są pieniądze z naszych podatków - ludzi, którzy uczciwie pracują i płacą podatki i składki. To nie są pieniądze z kosmosu czy dowolnie sobie dodrukowane przez rząd. Ja rozumiem, że wychowanie dzieci jest ważne i wymaga poświęcenia ale nasi rodzice wychowywali swoje dzieci, czyli nas, bez 500 +. I poradzili sobie.
A tak na marginesie - skoro dla niektórych wychowanie dzieci to taki problem, taki pożeracz czasu, to po co kopulujecie bez umiaru i rozmnażacie się jak króliki? Taniej wyjdzie kupić gumki a i problemu z dziećmi nie będzie.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:51

obecnie nie ma na emerytury dla ludzi uczciwie pracujących przez 40 lat (dostają często głodowe kwoty), nie ma na zasiłki dla osób niepełnosprawnych (o co walczyli w sejmie) a jest kasa dla ludzi nie pracujących i leniwych. 500+ powinno być jak najszybciej zlikwidowane.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:52

A kto w przyszłości będzie na Twoją emeryturę chorował? Pewnie ten dzieciak z Twoich 500+ wykształcony.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 22:45

niech podniosą wynagrodzenia lub zlikwidują podatek dochodowy przynajmniej od najmniej zarabiających czyli  w rzeczywistości większości i 500+ nie będzie potrzebne , nie wiem jak jest w dużych miastach z praca ale w takich do 50 tys to już tylko umieralnie dla emerytów pracy tu nie uswiadczych ,chociaż Białytok ma prawie 300 tys i jeśli chodzi o prace to dno

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 23:26

... a na rozmowach kwalifikacyjnych jedno z podstawowych pytań: jest pani dyspozycyjna, w razie ewentualnej choroby dziecka co pani zrobi? Bo wie P my nie możemy sobie pozwolić na czèste nieobecności... i kopniak w d...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych