Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

500 plus i wynajem a finansowanie zakupu domu, mieszkania

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:56

Witam. Mam 3 dzieci. Będę dostawać 1500 zł miesięcznie z 500 plus. Zastanawiam się nad zakupem mieszkania lub domu bo dzieci dorastają a wiadomo, że trzeba coś im zapewnić. Czy ktoś z was spłaca kredyt z 500 plus i z wynajmu? Da się to ogarnąć tak, żeby domowy budżet na tym zbytnio nie ucierpiał? Dzięki za odpowiedzi.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 13:57

Kota kup za 1500

#3 ~Polak~

~Polak~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 20:39

Ania dobry pomysł! I niech ktoś powie, że te pieniądze idą na wódkę dla patologii! Brawo!

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 07:08

Witam. Mam 3 dzieci. Będę dostawać 1500 zł miesięcznie z 500 plus. Zastanawiam się nad zakupem mieszkania lub domu bo dzieci dorastają a wiadomo, że trzeba coś im zapewnić. Czy ktoś z was spłaca kredyt z 500 plus i z wynajmu? Da się to ogarnąć tak, żeby domowy budżet na tym zbytnio nie ucierpiał? Dzięki za odpowiedzi.

Ty to na poważnie?

Żeby kupić na kredyt, trzeba mieć zdolność kredytową. Same chęci nie wystarczą. Nie wystarczy też samo 500+ bo nikt nie wie kto i jak będzie rządził za 5 lat a tym bardziej za 10.

Wtedy 500+ może wystarczyć na waciki.

Ryży kłamca zna sposoby na takie rządzenie.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 08:23

Ty to na poważnie?

Żeby kupić na kredyt, trzeba mieć zdolność kredytową. Same chęci nie wystarczą. Nie wystarczy też samo 500+ bo nikt nie wie kto i jak będzie rządził za 5 lat a tym bardziej za 10.

Wtedy 500+ może wystarczyć na waciki.

Ryży kłamca zna sposoby na takie rządzenie.

Ludzie mają na.rane w głowach, taka Ania myśli,że pójdzie do banku pokaże kwity,że dostaje 1500 złotych z 500 plus i już myśli ,że w banku pzyjmą ją z otwartymi rękami i dadzą kredyt z 300 k na 30 lat

Współczuję dla jej męża i dzieci.

#6 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 10:29

Ludzie mają na.rane w głowach, taka Ania myśli,że pójdzie do banku pokaże kwity,że dostaje 1500 złotych z 500 plus i już myśli ,że w banku pzyjmą ją z otwartymi rękami i dadzą kredyt z 300 k na 30 lat
Współczuję dla jej męża i dzieci.

Durnia szukajcie u siebie w domu. Wkład własny posiadam. Pożyczkę będę musiała wziąść 200 tys zł tyle gdzieś zabraknie do zakupu mieszkania. Na wykończenie też mam. Jak się dzieci robi to trzeba myśleć o wszystkim tumany. Pytanie było do osób tych co kupiły mieszkania lub dom i spłacają kredyt z wynajmu i 500 plus. Dziękuję.

#7 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 10:34

Witam. Ja zakupiłem mieszkanie z myślą o dieciach. Kredyt 1300 miesięcznie. Wynajem mi spłaca 750 zł miesięcznie (legalnie). Dojdzie mi teraz 500 plus na pierwsze dziecko wiec pokryje mi to kredyt w całości. Przynajmniej na wódkę nie pójdzie jak to piszą wszyscy nie udacznicy. Dziecko będzie miało łatwiej w życiu. Powodzenia wszystko się da tylko z głową.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 10:59

Durnia szukajcie u siebie w domu. Wkład własny posiadam. Pożyczkę będę musiała wziąść 200 tys zł tyle gdzieś zabraknie do zakupu mieszkania. Na wykończenie też mam. Jak się dzieci robi to trzeba myśleć o wszystkim tumany. Pytanie było do osób tych co kupiły mieszkania lub dom i spłacają kredyt z wynajmu i 500 plus. Dziękuję.

Idź do banku i powiedź ,że będziesz pożyczkę spłacała z 500 plus na pewno dadzą ci kredyt od ręki

powodzenia.

#9 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 12:11

Idź do banku i powiedź ,że będziesz pożyczkę spłacała z 500 plus na pewno dadzą ci kredyt od ręki
powodzenia.

Ale tu przyglupki piszą hahaha. Dla banku to możesz powiedzieć, że będziesz spłacać z datków ich to gow..o obchodzi. Ich interesuje wkład własny i dochody PIT, umowa o pracę itd. To jest luźny temat na forum kuriera dzieci..

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 20:06

Ale tu przyglupki piszą hahaha. Dla banku to możesz powiedzieć, że będziesz spłacać z datków ich to gow..o obchodzi. Ich interesuje wkład własny i dochody PIT, umowa o pracę itd. To jest luźny temat na forum kuriera dzieci..

No widzisz Aniu poczytałaś trochę i już jesteś mądrzejsza, nie wyjeżdzasz z głupimi tekstami, to jutro pewnie wycieczka do banku, papiery wiesz już jakie trzeba mieć.

#11 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 07:11

No widzisz Aniu poczytałaś trochę i już jesteś mądrzejsza, nie wyjeżdzasz z głupimi tekstami, to jutro pewnie wycieczka do banku, papiery wiesz już jakie trzeba mieć.

Przynajmniej ludzie widzą, że nie wszystko to patologia.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 13:57

Przynajmniej ludzie widzą, że nie wszystko to patologia.

nikt normalny nie ma dzieci wiecej niz da rade wychowac. Jak ktos mnozy sie jak krolik i potem wyciaga lape krzyczac "daj" bo nie myslalem glowa a czym innym , jest patologia. Dzieci ma sie tyle na ile stac.

#13 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 17:27

Jak robiłem i byłem młody na dorobku to miałem dwójkę i nie byli mnie na nie stać. Mam 40 lat dorobilem się i bym szóstkę teraz wychował. Co Ty na to?

#14 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 17:28

Jak robiłem i byłem młody na dorobku to miałem dwójkę i nie byli mnie na nie stać. Mam 40 lat dorobilem się i bym szóstkę teraz wychował. Co Ty na to?

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 19:43

ze jakbys mial 6 to bys sie nie dorobil bo nie mialbys czasu na nauke, prace itd

#16 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 23:21

ze jakbys mial 6 to bys sie nie dorobil bo nie mialbys czasu na nauke, prace itd

Z tej strony nie pomyślałem o tym. Masz rację.

#17 fan

fan

VIP

• Użytkownicy
  • 7057 postów

Napisano 18 kwiecień 2019 - 05:09

W banku powiedzą, że ten zasiłek socjalny jest przeznaczony na rozród narodowy, a nie na zakup nieruchomości :D
Druga sprawa to efekt poznawczy u urzędnika. Musisz szukać takiego z dwójką dzieci. Przynajmniej. Ten bezdzietny może stwierdzić, że jest przez ciebie Aniu dymany i poręczycieli zażąda. A przecież prezes nie przyjedzie do Białegostoku. Po trzecie Aniu radzę poczekać jednak chwilę na kryzys, którego PIS nie miał okazji jeszcze pokonać, lub choćby do wyborów. Gdy wygra srebrna partia, wal do banku jak w dym! Tylko nie mów tam, że zapisałaś się do programu Mieszkanie+.

Użytkownik fan edytował ten post 18 kwiecień 2019 - 05:11

#18 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 07:05

W banku powiedzą, że ten zasiłek socjalny jest przeznaczony na rozród narodowy, a nie na zakup nieruchomości :D
Druga sprawa to efekt poznawczy u urzędnika. Musisz szukać takiego z dwójką dzieci. Przynajmniej. Ten bezdzietny może stwierdzić, że jest przez ciebie Aniu dymany i poręczycieli zażąda. A przecież prezes nie przyjedzie do Białegostoku. Po trzecie Aniu radzę poczekać jednak chwilę na kryzys, którego PIS nie miał okazji jeszcze pokonać, lub choćby do wyborów. Gdy wygra srebrna partia, wal do banku jak w dym! Tylko nie mów tam, że zapisałaś się do programu Mieszkanie+.

nikt w banku nie mówi z czego będzie spłacał kredyt. Ich interesują Twoje dochody i co pod zastaw.

#19 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 13:03

Niestety 500+ nie liczy się do dochodu, za to ilość dzieci zmniejsza zdolność. Moim zdaniem nie powinno się liczyć dzieci do kosztów kredytu. Obecnie jest tak, że para bez dzieci może spokojnie wziąć dużą kwotę na 30 lat. Ja przy dwójce nie mam zdolności kredytowej. Ta sama bezdzietna para po 10 latach może mieć 4 dzieci, a do spłaty jeszcze 20 lat kredytu, ale mi nikt nie da na 20 lat, bo mam dzieci już teraz. I nie chce mi się słuchać komentarzy typu "nie będziesz miała z czego spłacać kredytu", bo teraz płacę za wynajem mieszkania tyle samo ile bym płaciła w racie. A z macierzyństwem nie mogłam dłużej czekać, bo lata lecą i w pewnym wieku już nie chciałam rodzić dzieci. Banki liczą, że koszt utrzymania jednej osoby to ok. 1000 zł i nikogo nie interesuje, że potrafisz żyć oszczędnie. Odkładam 500+ na lokaty i zbieram, żeby kiedyś kupić mieszkanie za gotówkę, innego wyjścia obecnie nie ma.

#20 ~Wera~

~Wera~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 06:31

Zazdroszcze wam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych